2012 Ford Galaxy Tanıtımı ve Videoları

2012 Ford Galaxy  hayacan uyandıran özelliklere  sahip öncelikle ;Ford Tam Katlama Sistemi bu sistem iye eşyalarını daha rahat çekilde yerleştireceksiniz ve taşıyacaksınız ,Elektro Hidrolik Direksiyon Sistemi ile ise direksiyon hakimiyetini artırır ve daha güvenli yolculuk sağlar… Detaylı bilgiler aşağıdadır.

2012 Ford Galaxy Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1738″]

 2012 Ford Galaxy Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

[ad#orta]
 

Güneş Işınlarını Yansıtan Ön Cam

Standart olarak sunulan bu ön cam, güneş ışınlarını standart camlara göre daha fazla engelleyecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu da sıcak günlerde, aracın daha az ısınarak, sizin için rahat bir sürüş ortamı sağlayacağı anlamına gelir.

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Otomatik kararan iç dikiz aynası, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetini algılayarak yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırıp, güvenli hale getirir.

Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Dijital Klima (DEATC)

Galaxy ile yolculuk yaparken kişisel rahatlığınız her zaman güvencededir. Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Dijital Klima (DEATC) sayesinde, ister sürücü koltuğunda, ister sürücü koltuğunun yanında oturun, ısıyı 4ºC’ye kadar farkla istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Gerektiğinde arka koltukta oturan yolculara ayrıca hava akışı sağlayan bir kompresör de bulunmaktadır.

Isıtmalı Ön Cam

Tek bir düğme ile ön camda yer alan ısıtma öğeleri harekete geçer, camdaki buz ve buğuyu anında temizler.

Isıtmalı Yan Aynalar

Elektrikle çalışan ısıtmalı yan aynalarda, buz, kar ve buğu kısa süre içinde temizlenir, her açıdan tam görüş sağlanır. Isıtmalı yan aynalar, hafızalı ve katlanır özellikli olarak sunulmaktadır.

Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Türkçe Sesli Kontrol Sistemi sayesinde artık seyir halindeyken ellerinizi kullanmadan cep telefonunuzla güvenle konuşabilirsiniz. Bu sistem, Bluetooth® uyumlu cep telefonunuzu kullanmanın yanı sıra, aracınızın ses ve klima kontrol sistemini yönetmenizi de sağlar.

Ford Tam Katlama Sistemi (FFS)

Yapı işleriyle uğraşmayı seviyorsunuz, ya da kızınızın dağ bisikletinin bir yerden alınması gerekiyor. Belki de oğlunuzun müzik grubuna malzemeci seçildiniz. Siz ve aileniz için taşınması gereken ne varsa, Galaxy her yükü taşıyabilecek esnekliğe sahiptir. Tam Katlama Sistemi, her arka koltuğun kapanarak zemin hizasına gelebilmesi demektir. İkinci sıra koltuklar da kayarak yatabilmektedir. Bu sayede tam 32 ayrı oturma düzeni oluşturmak mümkündür.

Daha Fazla Rahatlık İçin Daha Fazla Alan

Galaxy, geniş iç hacmiyle büyüyen aileler için idealdir. Büyük ya da şekli bagaja yerleştirmeye uygun olmayan eşyaları taşımanız gerektiğinde, ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar tam olarak kapanır ve arka bölümde 2.325 litre gibi geniş bir yükleme alanı sunulur.

Lüks Döşeme

Zevkli deri döşeme ile bu dokuları tamamlayan belirgin kontrast dikişler, iç tasarımı yüksek bir lüks ve prestij düzeyine taşıyor. Yeni şık kapı çıtaları ile ön konsol kaplaması, bu zarif görünüşü daha da ön plana çıkarıyor.

Benzersiz ve Üstün Kalite

Özenle seçilen malzemelerle uyumlu tonlar, Galaxy’nin iç hacim tasarımının şık tarzını zevkli bir biçimde vurguluyor. Yeni Windsor deri gibi yumuşak dokunuşlu malzemeler, iç tasarımın yenilenen ayrıntılarını ve özelliklerini tamamlıyor. Galaxy’de her dikiş, kullanılan her kumaş ve deri, özenli el emeğiyle işlenmiştir.

Baş Üstü Konsolu

Uçakların kabin tasarımından esinlenilen bu son derece kullanışlı konsol, güneş gözlüğü bölmesi ve çocuk izleme aynası gibi farklı bölmelerden oluşmaktadır.

Bölmeler

Aileniz yanına ne kadar eşya alırsa alsın, Galaxy’nin ferah kabininde bulunan 24 bölmeyle, dağınıklık asla söz konusu değildir. Ayrıca, fazlalıkların ayağınızın altında dolaşmaması için, ön koltukların altına eşya konabilecek bölmeler eklendi.

Üç Boyutlu Tasarım

Ford Galaxy, pürüzsüz ve akıcı hatlara sahiptir. Alçaltılan duruşu araca daha aerodinamik bir görünüm katarken,
•Krom kaplı kapı kolları
•Krom bel çizgisi
•Parlak ön ızgara hava girişleri
gibi ayrıntılar da araca şıklık katmıştır.

Yeni Izgara Tasarımı

Artık üst ızgaranın tasarımı krom kaplamalı üç yatay çubuktan oluşuyor. Ghia donanım seviyesinde alt ızgara da, aynı şekilde, dinamizmi vurgulanmış bir görünüm için krom kaplıdır.

LED Arka Lambalar

Yeni LED arka lambaların tasarımı, Galaxy’nin genelinde görülen ayrıntılı özenin yansımasıdır. Şık olmanın yanı sıra, kullandığı yeni LED teknolojisi sayesinde önceki modellere göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Dizel Motorlar

Hassas ve sessiz dizel motorumuz 2.0 litre Ford Duratorq TDCi (163 PS) olağanüstü performansı ve PowerShift otomatik vitesi ile yüksek bir sürüş keyfi vaad ediyor.

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ve Acil Durum Fren Desteği (EBA) Özellikli Elektronik Denge Programı (ESP)

Çekiş Kontrol Sistemine (TCS) sahip Elektronik Denge Programı (ESP), tekerleklerin dönüşü ile direksiyonun açısını, sapma açısını ve yanal hareketi izler. Sensörlerin ön ya da arka tekerleklerde kayma saptaması durumunda bilgisayar, motorun gücünü ayarlayarak tekerleklere ayrı ayrı fren uygular. Sistem, hızınızı artırdığınız zaman tekerleklerin boşa dönmesi durumunda motor torkunu düşürerek ileri düzeyde çekiş kontrolü sağlar. Bu sayede, kaygan yollarda ya da bozuk zeminde yol tutuş yeteneğinin yanı sıra sürüş güvenliğinizi de arttırır. Acil Durum Fren Desteği (EBA), gerekli durumlarda tam fren gücünün devreye girmesini sağlayarak, acil durumlarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sert fren yapmanız gerektiğinde de Acil Fren Uyarı Lambaları sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araçların sürücülerini olası bir tehlikeye karşı uyarır.

Elektro Hidrolik Direksiyon Sistemi (EHPAS)

Elektro Hidrolik Direksiyon (EHPAS), 2.0 litre Duratorq TDCi dizel motor ile birlikte sunulmaktadır. Sistem, virajlı yollar ya da park gibi özel koşulları kolaylıkla saptayıp, gereken hidrolik destek düzeyini hassas biçimde otomatik olarak uygular. Hız arttıkça direksiyon destek gereksinimi azalır, bu durumda EHPAS, daha iyi uyum ve yol tutuşu için otomatik olarak sertleşir.

Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)

Ford Galaxy’nin, güvenlik konusunu ne kadar önmsediği, Euro NCAP yetişkin yolcu güvenliği değerlendirmesinde 5 yıldızla en üstün dereceyi almasından anlaşılabilir. Akıllı Güvenlik Sistemi, pasif güvenlik paketimizin kilit özelliği olarak, en son sürücü ve yolcu koruma teknolojileriyle öne çıkmaktadır. Sistem, saniyeden daha kısa sürede devreye girebilen aşağıdaki gelişmiş sistemleri kapsar:

• Genel güvenlik amaçlı hava yastıkları. Bunlar, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları ile yan hava yastıkları; ön ve ikinci sıra yan hava perdeleri (tavan döşemesinden açılır); ve sürücü diz hava yastığıdır.

• Ön koltuklarda, üç noktadan aktif gergili ve yük sınırlandırıcılı emniyet kemerleri

• Yüksekliği ayarlanabilir ön emniyet kemerleri

• Emniyet kemeri uyarı sistemi

• Çarpışma anında sürücüden uzaklaşacak şekilde katlanabilir, gelişmiş direksiyon kolonu ve geriye çekilen pedallar — katlanan pedal sistemi (PIPS)

• Çarpışma durumunda ön koltuktaki yolcunun yaralanmasını önlemek amacıyla İleri Düzey Boyun Yaralanmaları Koruma Sistemi

• Çarpışmanın etkisinin azaltılması için kapı içlerinde bulunan çelik barlar ve çelik güvenlik kafesi

• Yolcu hava yastığı deaktivasyon anahtarı (Yetkili Satıcılar tarafından sağlanır.)

• İkinci sıradaki dış koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu* bağlantı noktaları

• Kaza durumunda otomatik olarak devreye giren otomatik yanan dörtlü flaşörler

Bi-Xenon HID Ön Farlar

Galaxy’nin Bi-Xenon HID ön farları, klasik farlara kıyasla iki kat daha güçlü olmakla birlikte yalnızca üçte ikisi kadar enerji harcar. Ayrıca, statik viraj farları ile ön far yıkayıcı da bulunur.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Acil Durum Fren Desteği (EBA), gerekli durumlarda tam fren gücünün devreye girmesini sağlayarak, acil durumlarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sert fren yapmanız gerektiğinde Acil Fren Uyarı Lambaları sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araç sürücülerini uyarır.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS)

Sistem, her lastik üzerinde bulunan sensörlerle lastik basıncını denetleyerek, basınç bilgisini doğru olarak verir ve basınç azalması herhangi bir soruna yol açmadan sizi zamanında uyarır.
Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) özellikli Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Bu sistem Galaxy’e, frenleme sürecinin siz ve yolcularınız için daha yumuşak, dengeli ve güvenli hale getirilmesi amacıyla eklenmiştir

Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS)

İleri teknoloji ürünü Kör Nokta Uyarı Sistemi, uzun yolculukların çok daha rahat bir deneyim haline gelmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sistem, herhangi bir araç kör noktaya girdiğinde, sürücü ve yanındaki yolcu kapı aynasına yerleştirilmiş olan ve normal koşullarda fark edilmeyen bir uyarı lambasıyla durumu bildirir.

Otomatik Yanan Ön Farlar

Galaxy’nin otomatik yanan ön farları, gece sürüşünün daha kolay, güvenli ve rahat olması için tasarlanmıştır. Sensörler ortamın aydınlanma seviyesinde azalma algıladığında (ya da yağmur sensörlü silecekler otomatik olarak devreye girdiğinde), farlar otomatik olarak yanar. Böylece hava kararırken, gece ya da tünele girdiğinizde, farları sizin yakmanıza gerek kalmaz.

Yağmur Sensörü

Galaxy’nin silecekleri, ilk yağmur damlası düştüğünde otomatik olarak çalışmaya başlar, yağmur şiddetlendikçe hızını artırarak ayak uydurur. Sistemin sağladığı kolaylık sayesinde sileceklerinizin ayarını değiştirmenize gerek kalmaz.

Ön ve Arka Park Sensörleri

Ön ve arka bölümde yer alan sensörler, daha güvenli manevra yapma ve kolay park etme olanağı sağlar. Sesli uyarı, aracınızın arkasında ya da önünde bulunan engelleri algılamanıza yardımcı olur; bu sayede özellikle dar yerlerde güvenli ve içiniz rahat bir şekilde park edebilirsiniz.

Akıllı Güvenlik

Ford Galaxy’nin Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), korunmanızı sağlamak için bir dizi gelişmiş teknoloji kullanır. Bu teknolojiler sayesinde Ford Galaxy, Euro NCAP darbe testinin Yetişkin Yolcu Güvenliği Değerlendirmesinde 5 yıldız alarak, sınıfının en yüksek derecesine sahip olmuştur.

Otomatik Çocuk Kilidi

Yeni teknolojinin ürünü bu özellik, tek bir düğmeye basarak, arka koltukta oturan en değerli yolcularınızı güvenle koruma altına almanızı sağlar.

Pasif Alarm Sistemi (PATS)

Galaxy’nin pek çok güvenlik özelliği, park halindeyken de emniyette olmasını sağlar. Çift kilitleme özellikli ve güçlendirilmiş donanımla korunan tüm kilitler, son derece güvenlidir. Ek önlem olarak, patentli ürünümüz Pasif Alarm Sistemi’nin (PATS) hareketsizleştirme özelliği, özel şifreyle kodlanmış anahtar kontağa girene ya da sensörler tarafından algılanana kadar motoru devre dışı bırakır.

İçten Dışa Duyarlı Alarm

Alarm, camlar, kaput ya da bagaj kapağı açılmaya çalışıldığı zaman devreye girer. Sistem ayrıca, ses sistemini de kullanır ve aracın içindeki hareketi izlemek için ses algısı kullanır.

Global Açma/Kapatma Özellikli Çift Kilitleme Sistemi

Galaxy’nin çift kilitli anahtar özelliği, tüm elektrikli camları uzaktan kapatabilmenize ve tüm kapıları kilitleyebilmenize olanak tanır. Böylece, birisi camı kırarak aracınıza girmeyi başarırsa, kapıları içeriden açmaları mümkün olmayacaktır. Çift kilit özelliğini devreye sokmak için anahtarsız anahtar üzerindeki ‘lock’ düğmesine iki kez basmanız yeterlidir. Diğer yandan, ‘unlock’ düğmesini bir süre basılı tutarak Galaxy’nin tüm camlarını uzaktan açabilirsiniz. Camları kapatmak için ise yeniden ‘lock’ düğmesini bir süre basılı tutmanız yeterlidir.

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Zaman zaman farkında olmadan dizel araçlara benzin, benzinli araçlara da dizel yakıt doldurulabilmektedir. Ford Kolay Yakıt Sistemi, benzin ve dizel pompa uçları arasındaki farkı tanıyan, hatalı yakıtı engelleyici, kapaksız yakıt doldurma sistemidir. Böylece aracınıza yanlış yakıt doldurulma olasılığı ortadan kalkar.

Gecikmeli Sönen Ön Farlar

Ön farlar siz aracınızdan uzaklaşırken birkaç saniye daha açık kalır. Bu kullanışlı özellik, evinizin kapısına kadar güvenle gitmenizi sağlar.

Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS)

İleri teknoloji ürünü Kör Nokta Uyarı Sistemi, uzun yolculukların çok daha rahat bir deneyim haline gelmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sistem, herhangi bir araç kör noktaya girdiğinde, sürücü ve yanındaki yolcu kapı aynasına yerleştirilmiş olan ve normal koşullarda fark edilmeyen bir uyarı lambasıyla durumu bildirir.

Soğutmalı Torpido Gözü

İklimlendirme sisteminden alınan havayla, torpido gözünün serin kalması sağlan

 

 

Ford Galaxy Fiyat Listesi

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
Ghia 2.0TDCi 163PS PowerShift A/T 124.945 TL 124.945 TL 116.300 TL
Motor seçenekleri Yakıt Tipi Emisyon Seviyesi Şanzıman seçenekleri Motor hacmi (cm3) Maksimum Güç(PS/dd) Maksimum Tork (Nm/dd) Model seçenekleri Gövde tipi
2.0L Duratorq TDCI 163PS Dizel Euro V 6 İleri PowerShift Otomatik 1997 163/3750 340/1750-2750 Ghia MPV

Bir Cevap Yazın