2012 Ford Mondeo Farkını Görün

Ford Mondeo Farklı biryapıya Sahip bunlardan bahsedelim;İnsan Otomobil Arabirimi (HMI) ve Ford Convers,Adaptif Hız Kontrol Sistemi (ACC),Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı,Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası,Gündüz Yanan LED Ön Farlar…Bunların Detayı Aşağıda.

2012 Ford  MondeoTanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1352″]

Ford Mondeo Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

[ad#orta]

Çağdaş, Modern ve Düzenli

Selective modellerimizde sunulan yüksek kaliteli deri döşeme seçenekleri, aracın lüks standardını tamamlıyor, dış tasarımın ince zevkini içeriye yansıtıyor ve kabinin çağdaş görünüşünü kuvvetlendiriyor.

Uyumlu İç Tasarım

Araca daha yüksek kalite ve zarif bir görünüm kazandırmak için, Yeni Mondeo’nun iç tasarımı yüksek kaliteli döşeme malzemeleri kullanılarak kapsamlı bir şekilde yenilendi.

LED İç Aydınlatma

Genellikle çok yüksek maliyetlerle elde edebilecek araçlara özel olduğu düşünülen üst düzey kontrol, yüksek güvenlik ve her yönüyle kullanışlı, yenilikçi teknolojiler Mondeo’da.

Deri İç Döşeme Malzemeleri

Deri kaplı direksiyon simidi, el freni kolu ve vites topuzu, Mondeo’da standart özellikler olarak sunuluyor.

Ford Convers+ Gösterge Ekranı

Titanium ve Selective modellerinde standart olarak sunulan renkli Ford Convers+ Gösterge Ekranı ile yol bilgisayarı ve müzik sistemine ait bilgilere kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

İnsan Otomobil Arabirimi (HMI) ve Ford Convers

Dijital kumanda merkezi, Mondeo serisinin tüm modellerinde standart olarak bulunuyor. Daha net iletişim ve kabinde daha fazla kokpit hissi sağlamak için, sunulan standart ya da Ford Convers+ gösterge paneli seçeneklerinin tümünde gelişmiş grafik öğeler kullanılmıştır. Convers+ gösterge ekranı Titanium ve Selective modellerinde standart olarak sunulmaktadır. Direksiyon simidi üzerinde yer alan kontrol düğmeleri ile müzik sistemini kumanda edebilirsiniz. Sağdaki kumanda düğmesi ise yol bilgisayarına ait çeşitli fonksiyonları yönetir.

Bluetooth®* ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Ses Kontrol teknolojisi sayesinde, dilerseniz, telefon görüşmelerinizi hareket halindeyken de yapabilirsiniz. Sistem, Bluetooth®* uyumlu cep telefonunuzu ya da aracınızın müzik ve klima kontrol sistemlerini kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Adaptif Hız Kontrol Sistemi (ACC)

Adaptif Hız Kontrol sistemi sayesinde, önünüzdeki araç ile olan mesafenizi belirleyip koruyabilirsiniz. Önünüzdeki araç yavaşlayıp, aradaki mesafe azaldığında sizin de hızınız düşer. Trafik akışı hızlandığında da otomatik olarak seyir hızına dönersiniz. Yol Uyarıcısı, bu süreçte önünüzdeki araca olan uzaklığınızı izler, fazla yakınlaşmanız halinde ses ve yanıp sönen ışığı devreye sokarak sizi uyarır. Euro 5 emisyon seviyesi araçlarda Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı ile birlikte sunulmaktadır.

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı

Euro 5 emisyon seviyesine sahip Mondeo’larda sunulan bu yeni özellik, Hız Kontrolü Sistemiyle birlikte çalışarak aracın belirlenen hız sınırını aşmamasını sağlar. Direksiyon simidi üzerine kullanışlı bir konuma yerleştirilen düğme sayesinde üst hız sınırını ayarlayabilirsiniz. Sistemin devreye alınması durumunda motor yönetim sistemi, aracın belirlenen hız aralığının üzerine çıkmasına izin vermez.

Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Dijital Klima (DEATC)

Ya siz üşürken yanınızdaki yolcu üşümüyorsa? Siz ve yanınızda oturan yolcu, sıcaklığı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. (standart özellik)

MP3 ve USB Bağlantısı

Mondeo’da Titanium modelinde standart olarak bulunan AUX kablosu sayesinde, MP3 çalarınızı sisteme bağlayıp, kullanabilirsiniz. AUX kablosunun yanı sıra MP3 çalarınızı bağlamak için USB kablo girişini de kullanabilirsiniz.

Soğutuculu Torpido Gözü

Sıcak günlerde çıktığınız uzun yolculuklar için geliştirilen tasarım sayesinde, klima sistemi torpido gözünü içindekilerin serin kalmasını sağlayacak şekilde soğutur

Bardaklıklar

Sürüş konforunu artırmak için, sürücü ile ön koltukta oturan yolcunun rahatlıkla erişebilecekleri konumda ve arka yolcu koltuklarının kol desteklerinde bardak koyma bölmeleri bulunmaktadır.

Kullanışlı Eşya Gözleri

Kullanışlı biçimde tasarlanan eşya bölmeleri, size ve ailenize, hem rahat hem de düzenli yolculuk yapma imkanı sağlıyor:
• Eşyalarınızı güvenle ve göze dağınık görünmeyecek şekilde saklayabileceğiniz orta konsol bölmeleri;
• Yeni başüstü konsolu;
• Ön koltukların arkasında eşya cepleri

Arka Tampon Koruması

Mondeo Station Wagon modelinde bulunan koruma plakası, aracınızın arka tamponunu çizilmelere ve çamura karşı korur.

Isıtmalı Ön Koltuklar

Sürücü ve ön yolcular koltuklarda bulunan yerleşik ısıtma üniteleri sayesinde koltuk sıcaklığını istedikleri dereceye ayarlayarak seyir konforunu en üst düzeye getirebilirler. (Selective modeli ile sunulmaktadır.)

Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası

Bu ayna, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetini saptar, yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırarak, güvenli hale getirir. (Titanium ve Selective modelleri ile sunulmaktadır.)

Elektrikli ve Isıtmalı Gövde Rengi Aynalar

Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalarda, buz, kar ve buğu kısa süre içinde temizlenir, her açıdan tam görüş sağlanır. (Trend serisinde standart) Titanium serisinde yan aynalar buna ek olarak sinyalli aydınlatma, Selective modelinde ise hem sinyalli aydınlatma hem de elektrikli katlanabilir özelliğe sahiptir.

FordPower Çalıştırma Düğmesi

Ford Power Çalıştırma Düğmesi sayesinde aracınızı çalıştırmak artık çok daha kolay. Anahtar cebinizde olduğu müddetçe motoru çalıştırmak için yapmanız gereken önce debriyaja (otomatik şanzımanlı modellerde fren pedalına) sonra da Ford Power Çalıştırma Düğmesine basmak.

Ayarlanabilir Koltuklar

Mondeo’nun geniş hacimli, şık ve sportif koltukları aynı zamanda da fonksiyonel. Bir tasarım özelliği olarak yüksek duruşa sahip koltuğunuzu, isteğinize göre ayarlayarak daha fazla yükseltmeniz mümkün. Titanium serisi ile sunulan sportif yolcu koltukları, her yaş ve özellikteki yolculara daha fazla esneklik, daha fazla hareket ve görüş alanı sağlamak amacıyla dikkatle tasarlanıp, yerleştirildi. Titanium donanım seviyesinde sürücü koltuğu 2 yönde elektrikli ayarlanabilir özelliğe sahip.
En üst donanım seviyesi olan Selective’de ise daha fazla rahatlık için, sürücü ve ön yolcu koltukları 8 yönde elektrikli ayarlanabiliyor. Sürücü koltuğu aynı zamanda hafızalı.

Işıklı ve Aynalı Güneşlikler

Ortamın aydınlık olmadığı saatlerde sürücü ve yolcunun rahatlığı için sunulan bu özellik, aydınlık azaldığı zaman güneşlik hafifçe indirildiğinde, iç kısımda bulunan lambayı otomatik olarak yakar.

Arka Koltuk Hava Çıkışları

B sütununda yer alan hava çıkışlarının mükemmel konumu sayesinde, arka koltukta oturan yolculara düzenli ve yeterli hava akışı sağlanır. (Titanium ve Selective modellerinde standart.)

Kendiliğinden Toplanan Arka Bölme Tentesi

Bagajınızın görünmemesini ve sıcak günlerde güneşten korunmasını sağlayan tentenin kullanımı son derece kolaydır. Station Wagon gövde tipi ile sunulmaktadır.)

Tek tuşla açılıp kapanan elektrikli camlar

Elektrikle çalışan ön ve arka camlar, yolcuların güvenliğini artırıyor. Bütün camların aynı anda açılıp kapanmasını sağlayan bu özellik sayesinde, sürücünün kontrolü artıyor.

Hareket Halinde Enerji

Yeniden oranlanan ön ızgarası, geliştirilen ayrıntılarla yeniden modellenen tamponları ve üç boyutlu kaputunun yanı sıra, gündüz yanan LED lambaları ve krom ayrıntıları, Ford Mondeo’nun yeniden biçimlendirilen dış tasarımını tanımlıyor. Mondeo’nun yeni modelinin bıraktığı genel izlenim, gelişmiş bir zevkin inceliklerini tamamlayan atletik, dinamik ve çağdaş bir duruş.

Gündüz Yanan LED Ön Farlar

Mondeo’nun her ayrıntısında görülen özen ve dikkatin karakteristik bir örneği olan yeni gündüz yanan LED ön farlar, diğer araç sürücülerinin sizi daha kolay fark etmesini sağlıyor. Tasarımın şık bir ayrıntısı olan bu özellik, kullandığı en yeni LED teknolojisi sayesinde normal kısa farlara göre enerjiyi çok daha verimli kullanıyor.

LED Arka Lambalar

Parlak ve uzun ömürlü aydınlatma sağlayan LED arka lambalar, hem daha fazla görüş sağlıyor, hem de geceleri aracın görünüşüne ayrı bir çekicilik katıyor. (Standart özellik)

Yeni Krom Ayrıntılar

Dikkat çekici krom ayrıntılar, Mondeo’nun atletik hatlarını, kaliteli işçiliğini ve seçkin duruşunu vurguluyor. Titanium ve Selective modellerinde alt ızgarayı ve cam çerçevelerini vurgulayan krom ayrıntılar, Ford Kinetik Tasarımın gelecek neslinin mükemmel bir örneğini oluşturuyor.

Ford Kinetik Tasarım

Sürekli geliştirilen Ford Kinetik Tasarım felsefesi, Mondeo’ya ilk bakışınızda dikkatinizi çeker. Her zaman dinamik bir tarzı olan Ford Mondeo’nun yeni tasarımının kusursuz bir uyumla akan çizgileri, şimdi çok daha etkileyici.

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Ford Kolay Yakıt Sistemi, benzin ve dizel pompa uçları arasındaki farkı tanıyan, hatalı yakıtı engelleyici ve kapaksız bir yakıt doldurma sistemidir. Böylece aracınıza yanlış yakıt doldurma olasılığınız ortadan kalkar.

Bi-Xenon HID Ön Farlar

Mondeo’nun Bi-Xenon HID ön farları, klasik farlara kıyasla iki kat daha güçlü olmakla birlikte yalnızca üçte ikisi kadar enerji harcar. Bu seçenekte, statik viraj farları ile ön far yıkayıcı da bulunmaktadır. (Selective modeli ile birlikte sunulmaktadır.)

İyileştirilmiş Aerodinamik Performans

Mondeo’da antenin cama entegre edilmesi ile aerodinamik sürtünme katsayısı dört kapılı modellerde 0.29’a, station wagon’da ise 0,30’a düşürülerek yakıt tasarrufu sağlanıyor.

Yeni Gövde Rengi Seçenekleri

‘Kül Kahverengi’, ‘Kum Gri’ ve ‘Gece Gri’ olmak üzere 3 yeni gövde rengini içeren dış renk seçenekleri Mondeo’nun çekiciliğini daha da artırıyor.
ant Seçenekleri
Yeni tasarımın dinamik özellikleri, zengin alaşım jant seçenekleriyle daha fazla vurgulanıyor. Göz alıcı 18 inç alüminyum alaşım jant seçeneği Selective modelinde sunuluyor. Titanium modeli 17”, Trend modeli ise 16” jant seçeneği ile sunulmaktadır.

Trend – 16” Alüminyum Alaşımlı Jant

Titanium – 17” Alüminyum Alaşımlı Jant

Selective – 18” Alüminyum Alaşımlı Jant

Dizel Motorlar


1.6L Duratorq TDCi
Ekonomik ve çevreci modeller üretme stratejisi ile hareket eden Ford’un ürün gamına, üstün teknolojiler ile donatılan Ford Mondeo’nun yeni 1.6L TDCi dizel seçeneği de eklendi. Yenilenmiş dış tasarımı, sportif ve dinamik özellikleri ile dikkat çeken Mondeo; 1.6L TDCi dizel motor seçeneği ile yüksek performans ve yakıt ekonomisini birarada sunuyor.

Doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turboşarj ünitesine sahip 1.6L hacimli dizel motor dakikada 115PS (3600d/d) güç ve 270Nm (1750-2500 dd) tork üretiyor. Ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km olan ve 129g/km CO2 salımına sahip Mondeo 1.6L TDCi, düşük yakıt tüketimi ve egzoz emisyon değerleri ile segmentinde ön plana çıkıyor. Ford Durashift 6 ileri manuel şanzımana sahip Mondeo 1.6L TDCi dizel motor seçeneği Trend, Titanium ve Selective olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ile sunuluyor.

2.0L Duratorq TDCi

Ford’un yüksek performans ile birlikte düşük yakıt tüketimi ve egzoz emisyon değerlerini birlikte sunma stratejisi çerçevesinde 2.0TDCi motorun 163PS güce sahip ve kesintisiz vites geçişi sağlayan 6 ileri PowerShift otomatik şanzımanlı versiyonu Ocak ayında Mondeo ürün gamında yerini aldı.

Doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turboşarj ünitesine sahip, Euro5 egzoz emisyon seviyesindeki 2.0L TDCi 163PS dizel motor kullanıcılarına 340Nm gibi çok yüksek bir tork değeri sunuyor.

Beninli Motorlar

1.6i EcoBoost 160PS

Mondeo’nun sunduğu yeni 1.6 litre 160 PS (240 Nm) EcoBoost motor, sadece 158 g/km karbondioksit emisyonu üretiyor. Turbo beslemeli ve benzinli bu yeni motor, güç ve yakıt verimliliğini artırırken, daha yüksek kapasiteli klasik benzinli motorlara kıyasla emisyon üretimini %20’ye kadar varan oranda azaltıyor. Turbo beslemesi yanında doğrudan yakıt enjeksiyonu ve çift bağımsız değişken kam mili zamanlamasına sahip EcoBoost motor sahip olduğu bu üç ana teknoloji sayesinde müthiş bir sürüş keyfi ve performans sunuyor. Öyle ki, maksimum torkun yüzde 95’i daha 1500 gibi çok düşük devirlerde yakalanıyor ve geniş bir tork aralığında bu yüksek tork korunarak 5000 devirde bile maksimum torkun yüzde 80’i motor tarafından rahatlıkla üretiliyor.

2.0i EcoBoost 240PS

Yüksek performans arayanlar için ideal seçim olan 2.0 litre EcoBoost benzinli turbo motor 240 PS (340 Nm) güç sunuyor. Altı ileri vitesli, çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman sayesinde, 2.0L EcoBoost motor tam ihtiyaç duyduğunuz anda gereken yüksek gücü sağlar ve sürüş koşullarından ödün vermeden, yalnızca 179 g/km karbondioksit emisyonu üretir.

1.6 Ti-VCT 120PS

Yalnızca 159 g/km karbondioksit emisyonu ve 100 kilometrede 6,8 litre yakıt tüketimine sahip 1.6L Ti-VCT 120 PS (160 Nm) motor 5 ileri manuel şanzıman ile ve sadece Trend donanım seviyesinde sunulmaktadır.

Ford PowerShift Otomatik Şanzıman

Ford’un en yeni teknoloji ürünü olan altı ileri vitesli, çift kavramalı PowerShift gelişmiş otomatik şanzıman, sürüşü kolaylaştırıyor ve yakıtı daha verimli kullanıyor. PowerShift teknolojisi sayesinde, klasik otomatik şanzımanlara kıyasla, yakıt tüketiminde %10’a kadar daha fazla tasarruf sağlanıyor. Kullanıcısına kesintisiz vites geçişleri sunan PowerShift şanzıman 2.0 litre 240PS EcoBoost ve 2.0 litre TDCi 163PS motorlarla birlikte sunuluyor.

Manuel Şanzıman

1.6LTDCi ve 1.6i EcoBoost motorlar yakıt verimliliği sağlayan en yeni teknoloji ürünü 6 ileri manuel şanzıman, 1.6 Ti-VCT motor ise 5 ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulmaktadır.

Elektronik Denge Programı (ESP) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

Sürüş güvenliğine verilen önemin en büyük göstergesi olarak, Mondeo serisindeki tüm araçlarda bu özellikler standart olarak bulunuyor.
Çekiş Kontrol Sistemi‘ne (TCS) sahip Elektronik Denge Programı (ESP), tekerleklerin yönü ile direksiyonun açısını ve bunlar arasındaki sapma miktarını sürekli olarak izler. Ön ya da arka tekerlekler arasında kayma saptaması durumunda, sistem motor gücünü ayarlayarak tekerleklere ayrı ayrı fren uygular ya da hızınızı artırdığınız zaman tekerleklerin boşa dönmesi durumunda motor torkunu düşürerek ileri düzeyde çekiş kontrolü sağlar. Bu sayede, kaygan yollarda ya da gevşek zeminde tekerleklere sürekli güç aktarılarak sürüş güvenliğiniz en üst düzeyde tutulur.

Direksiyon ve Yol Tutuşu

Hidrolik güç yardımlı pinyon-kremayer direksiyon sistemi, en iyi direksiyon uyumunu sağlamaktadır. Daha fazla denge sağlamak amacıyla süspansiyon ve direksiyon sistemlerinin ince ayarlarına büyük özen gösterilmiştir.

Adaptif Hız Kontrol Sistemi (ACC)

Adaptif Hız Kontrol sistemi sayesinde, önünüzdeki araç ile olan mesafenizi belirleyip koruyabilirsiniz. Önünüzdeki araç yavaşlayıp, aradaki mesafe azaldığında sizin de hızınız düşer. Trafik akışı hızlandığında da otomatik olarak seyir hızına dönersiniz. Yol Uyarıcısı, bu süreçte önünüzdeki araca olan uzaklığınızı izler, fazla yakınlaşmanız halinde ses ve yanıp sönen ışığı devreye sokarak sizi uyarır. Euro 5 emisyon seviyesi araçlarda Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı ile birlikte sunulmaktadır.

Ford Kör Nokta Uyarı Sistemi

Selective modelinde opsiyonel olarak sunulan ve akıllı bir teknoloji olan Kör Nokta Uyarı Sistemi, uzun yolculukların daha güvenli haline gelmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Herhangi bir araç, Mondeo’nun sağından ya da solundan kör noktaya girdiğinde, sistem, o tarafın yan aynasında bulunan LED uyarı lambasıyla sürücüyü uyarır.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HLA)

Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HLA), yokuşta kalkış sırasında aracın geriye kaymasını önler. Durağan haldeyken ayağınızı fren pedalından çektiğinizde teknoloji tekerleklere fren uygulayarak, aracın güvenli kalkışına yardımcı olur.

Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)

Ford Mondeo’nun güvenlik konusunu ne kadar önemsediği, Euro NCAP yetişkin yolcu güvenliği değerlendirmesinde 5 yıldızla en üstün dereceyi almasından anlaşılabilir. Akıllı Güvenlik Sistemi, pasif güvenlik paketimizin kilit özelliği olarak, en son sürücü ve yolcu koruma teknolojileriyle öne çıkmaktadır. Sistem, saniyeden daha kısa sürede devreye girebilen aşağıdaki gelişmiş sistemleri kapsar:

– Genel güvenlik amaçlı hava yastıkları, sürücü ve ön koltuktaki yolcu hava yastıkları, ön koltuklarda yan hava yastıkları, ön ve ikinci sıra yan hava perdeleri (tavan döşemesinden açılır) ve sürücü diz hava yastığı
– Ön koltuklarda üç noktadan aktif gergili ve yük sınırlandırıcılı emniyet kemerleri, ön koltuk emniyet kemerlerinde yüksekliği ayarlanabilir koruyucu barlar, emniyet kemeri hatırlatma sistem
– Çarpışma anında sürücüden uzaklaşacak şekilde katlanan gelişmiş direksiyon kolonu ve geriye çekilen pedal özellikli Katlanan Pedal Sistemi (PIPS)
– Çarpışma durumunda ön koltuktaki yolcunun travma geçirmesini önlemeye yardımcı olmak amacıyla İleri Düzey Boyun Yaralanmaları Koruma Sistem
– Çarpışmanın etkisinin azaltılması için yandan gelen darbelere karşı kapı çubuklarıyla birlikte çalışan sağlam çelik güvenlik kafesi,
– Yolcu hava yastığı etkisizleştirme anahtarı (Yetkili Satıcılar tarafından sağlanır), ikinci sıranın dış koltuklarında ISOFIX çocuk koltuğu* bağlantı noktaları

*Not: Ford aracında aktif ön koltuk hava yastığı bulunuyorsa, çocuk koltuğu kesinlikle ön yolcu koltuğuna konulmamalıdır. Çocuklar için en güvenli yer, en uygun şekliyle ikinci sıra koltuklarda ayrılmıştır.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Acil Durum Fren Desteği (EBA), gerekli durumlarda tam fren gücünün devreye girmesini sağlayarak, acil durumlarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sert fren yapmanız gerektiğinde Acil Fren Uyarı Lambaları sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araç sürücülerini uyarır.

Müzik Sistemi

Mondeo, araçta müzik dinleme keyfine yeni bir boyut getiren seçenekler sunuyor. Titanium modelinde Sony müzik sisteminin yüksek performansını yaşarken, Selective modelinde navigasyon ve multimedya sisteminin keyfini çıkartabilirsiniz.

Bluetooth®* ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Ses Kontrol teknolojisi sayesinde, dilerseniz, telefon görüşmelerinizi hareket halindeyken de yapabilirsiniz. Sistem, Bluetooth®* uyumlu cep telefonunuzu ya da aracınızın müzik ve klima kontrol sistemlerini kontrol edebilmenizi sağlıyor.

USB Arayüzü ve Ses Aktarımı

Mondeo’da, USB bağlantısıyla MP3 çalarınızı kullanabilir, sevdiğiniz şarkıları, aracınızın ön panel ekranından izleyebilirsiniz. Müziği yönetmek için İnsan Otomobil Arabirimi kumandalarını kullanmanız yeterlidir.

Yağmur Sensörü

Mondeo’da bulunan ve altı ayrı algılama düzeyinde çalışan otomatik silecekler, ilk yağmur damlası düştüğünde otomatik olarak çalışmaya başlar, yağmur şiddetlendikçe hızını artırarak ayak uydurur. Sistemin sağladığı kolaylık sayesinde sileceklerinizin ayarını değiştirmenize gerek kalmaz!

Otomatik Yanan Ön Farlar

Mondeo’da bulunan aydınlatma teknolojisi, gece sürüşünün daha kolay, güvenli ve rahat olması için tasarlanmıştır. Sensörler ışıkta azalma algıladığında (yağmur sensörlü silecekler kullanıldığı zaman bile), farlar otomatik olarak yanar. Böylece hava kararırken, gece ya da tünele girdiğinizde, farları yakmanıza gerek kalmaz.

 Park Sensörü

Ön ve arka bölümde yer alan sensörler, daha güvenli ve kolay park etme ve manevra yapma olanağı sağlar. Sesli uyarı, aracınızın arkasında ya da önünde bulunan engelleri algılamanıza yardımcı olur; bu sayede özellikle dar yerlerde güvenle ve park edebilirsiniz

Isıtmalı Ön Cam

Tek bir düğme dokunuşuyla ön camda yer alan ısıtma öğeleri harekete geçer, camdaki buz ve buğuyu anında temizler. Selective modeliyle sunulmaktadır.

Motor seçenekleri

Yakıt Tipi Emisyon Seviyesi Şanzıman seçenekleri Motor hacmi (cm3) Maksimum Güç(PS/dd) Maksimum Tork (Nm/dd) Model seçenekleri Gövde tipi
1.6L Ti-VCT 120PS Benzinli Euro V 5 İleri Manuel 1596 120/6300 160/4100 Trend 4K
1.6L EcoBoost 160PS Benzinli Euro V 6 İleri Manuel 1596 160/5700 240/1600-4000 Trend / Titanium / Selective 4K
1.6L Duratorq TDCi 115PS Dizel Euro V 6 İleri Manuel 1560 115/3600 270/1750-2500 Trend / Titanium / Selective 4K
2.0L Duratorq TDCi 140PS Dizel Euro IV 6 İleri Otomatik 1997 140/3750 320/1750-2750 Trend / Titanium / Selective 4K / SW
2.0L Duratorq TDCi 163PS Dizel Euro V 6 İleri Powershift Otomatik 1997 163/3750 340/1750-2750 Trend / Titanium / Selective 4K / SW
2.0L EcoBoost 240PS Benzinli Euro V 6 İleri Powershift Otomatik 1999 240/6000 340/1900-3500 Selective 4K / SW

 

 

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
Trend 1.6i 120PS 4K 54.620 TL 54.620 TL 50.850 TL
Trend 1.6i EcoBoost 160PS 4K 61.815 TL 61.815 TL 57.540 TL
Trend 1.6TDCI 115PS 4K 69.105 TL 69.105 TL 64.320 TL
Trend 2.0TDCI 140PS A/T 4K 92.090 TL 92.090 TL 85.745 TL
Trend 2.0TDCI 163PS PowerShift A/T 4K 99.040 TL 99.040 TL 92.210 TL
Titanium 1.6i EcoBoost 160PS 4K 66.860 TL 66.860 TL 62.235 TL
Titanium 1.6TDCI 115PS 4K 74.815 TL 74.815 TL 69.630 TL
Titanium 2.0TDCI 140PS A/T 4K 99.345 TL 99.345 TL 92.490 TL
Titanium 2.0TDCI 163PS PowerShift A/T 4K 106.275 TL 106.275 TL 98.940 TL
Selective 1.6i EcoBoost 160PS 4K 75.490 TL 75.490 TL 70.260 TL
Selective 1.6TDCI 115PS 4K 84.955 TL 84.955 TL 79.060 TL
Selective 2.0TDCI 140PS A/T 4K 110.235 TL 110.235 TL 102.620 TL
Selective 2.0TDCI 140PS A/T SW 111.515 TL 111.515 TL 103.810 TL
Selective 2.0TDCI 163PS PowerShift A/T 4K 116.930 TL 116.930 TL 108.850 TL
Selective 2.0TDCI 163PS PowerShift A/T SW 118.195 TL 118.195 TL 110.020 TL
Selective 2.0i EcoBoost 240PS PowerShift Otm. 4K 110.235 TL 110.235 TL 102.620 TL
Selective 2.0i EcoBoost 240PS PowerShift Otm. SW 111.515 TL 111.515 TL 103.810 TL

 

Bir Cevap Yazın