2012 Volkswagen Touareg

2012  model Volkswagen Touareg  özellikleriyle kendinden bahsettirmeyi başardı.Bunlardan birkaçı Havalı Süspansiyon, Merkezi Diferansiyel Kilidi, Off-Road Yeteneği,Yokuş İniş Asistanı, Elektrikli Bagaj Kapağı, Ön ve Arka Park Sensörleri , Aydınlatma Sensörü…Kısaca bilgi edinmek isterseniz Aşağıya bakmanız yeterlidir.

Volkswagen Touareg  Özelikleri İnceleyelim

 • Havalı Süspansiyon
 • Merkezi Diferansiyel Kilidi
 • Off-Road Yeteneği
 • Yokuş İniş Asistanı
 • Elektrikli Bagaj Kapağı
 • Ön ve Arka Park Sensörleri
 • Aydınlatma Sensörü
 • Far Temizleme Sistemi
 • Bi-Xenon Farlar
 • Start-Stop Sistemi
 • Sürüşe Duyarlı Hız Sabitleme
 • EPS
 • Şerit Değiştirme Asistanı
 • Araç Çevre Görüş Sistemi
 • Şerit Takip Asistanı
 • Geri Görüş Kamerası
 • 4Motion/4Xmotion
 • TDI
 • Elektrikli Katlanır Yan Aynalar
 • Karartılmış Arka Camlar
 • Alaşım Jantlar
 • Dinamik Hatlar
 • Çift Egzoz Çıkışı

Volkswagen Touareg Videomuz

[jwplayer mediaid=”978″]

Volkswagen Touareg 2012 Resimleri

Havalı Süspansiyon

“Comfort”, “Normal” ve “Sport” modlarına sahip havalı süspansiyon, otomatik seviye kontrolü ve hıza sürekli bağlı olan elektronik amortisör kontrol sistemi, Yeni Touareg’le asfalt ve arazide kusursuz bir sürüş deneyimi sunuyor. Yolun yüzeyindeki bozukluklar “Comfort” sürüş programında neredeyse hiç hissedilmiyor. “Sport” programı, çeviklik ve spor sürüş keyfi sağlarken, havalı süspansiyon zorlu engelleri aşmak için Yeni Touareg’i zeminden 300 mm kaldırarak sert zeminli yollar dışındaki tüm yollarda heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Araç arkası, rahat yükleme ve indirme işlemi için standart seviyesinden 60 mm kadar aşağı indirilebiliyor.

Merkezi Diferansiyel Kilidi

Off-road esnasında arazi ne kadar kaygan olursa olsun, Yeni Touareg merkezi diferansiyel kilidi sayesinde yoluna sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor. İdeal koşullarda, merkezi diferansiyel torku ön ve arka aksa eşit olarak dağıtır, ancak elektronik diferansiyel kilidini de içeren ESP fonksiyonu sayesinde sadece bir teker çekişte olsa bile aracınız hareket etmeye devam eder.

Off-Road Yeteneği

Sınırları zorlayın! Yeni Touareg ile 3.5 tona kadar ağırlık çekebilir, yarım metreden daha derin sulardan bile geçebilir (azami derinlik 580 mm’dir, opsiyonel olarak sunulan havalı süspansiyon ile ulaşılabilen değerdir), 45 dereceye kadar açısı olan yokuşlara tırmanabilir ve 35 derecelik yan eğimli yollarda bile güvenle yolunuza devam edebilirsiniz (opsiyonel olarak sunulan Off-road “Terrain Tech” paketine sahip araçlarda elde edilen verilerdir).

Yokuş İniş Asistanı

Arazide bir tepeye tırmanmak ya da dik, kaygan bir yamaçtan inmek zorlu ve yanıltıcı olabilir. Bu nedenle işinizi kolaylaştırmak için yokuş kalkış ve iniş asistanını geliştirdik. Bu teknoloji sayesinde 45 dereceye kadar eğimli yamaçlardan inerken kontrollü frenleme yapmak mümkün hale geliyor. Tek yapmanız gereken direksiyonunuzu gitmek istediğiniz yöne doğru çevirmek.

Elektrikli Bagaj Kapağı

Temiz, güvenli ve konforlu Touareg’inizin bagajını otomatik olarak açıp kapatmak için sadece bir düğmeye basmanız yeterli. Bagaj kapağını açıp kapatmak istediğinizde uzaktan kumandalı anahtarınızdaki bagaj düğmesini, ön konsoldaki kontrol düğmesini (sadece açmak için) ve bagaj kapağının altındaki kontrol düğmesini (sadece kapatmak için) kullanabilirsiniz. Güvenli, çünkü sıkışma engelleme ve sesli ikaz sistemi ile olası kazaları engelliyor. Temiz, çünkü çamurlu yollardan geçerken ya da kötü hava koşullarında elinizi kirletmeden açıp kapatma işlemini gerçekleştirme.

Ön ve Arka Park Sensörleri

Standart olarak sunulan ön ve arka park sensörleri Touareg’inizin çevresindeki tüm nesneler ile arasındaki mesafeyi ölçerek mümkün olan en dar alanlara park etmenizi bile kolaylaştırıyor. Ön ve arka tamponlara entegre edilmiş sensörler park esnasında sizi hem sesli hem de görsel olarak uyarıyor.

Aydınlatma Sensörü

İç dikiz aynasının arkasında, yağmur sensörünün hemen yanında bulunan aydınlatma sensörleri, aydınlık seviyesini sürekli olarak denetler, hava karardığı zaman ya da tünel gibi karanlık yerlerden geçerken farlarınız otomatik olarak açılır.

Far Temizleme Sistemi

Far temizleme sistemi, arazi sürüşleri sonrasında, su ve temizleyici sıvının yüksek basınçla farın dış tarafına püskürtülmesini sağlıyor. Böylece farlar en çabuk ve en iyi şekilde temizleniyor.

Bi-Xenon Farlar

Yeni Touareg, far teknolojisinde de bir yeniliğe imza atıyor: LED gündüz sürüş farı. Bu teknoloji, aracın gündüzleri de daha iyi görülmesini sağlıyor ve araca özel, karakteristik bir görünüm kazandırıyor. Kısa ve uzun farlar için dinamik ve statik viraj sürüş farına da sahip Bi-Xenon farlar, direksiyon hareketlerini de takip edebiliyor. Bu da viraj alırken yolun en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlıyor. Dinamik uzun far ayarı, hızın durumuna göre kısa farı ayarlıyor. Araç hızlandığında ışığı uzun bir alana yayabiliyor.

Start-Stop Sistemi

[ad#orta]

Aracınız ışıklarda ya da yoğun trafikte beklerken yakıt tüketiyor. Start-Stop sistemi bu sırada aracınızın motorunun otomatik olarak durmasını sağlıyor. Ayağınızı frenden çektiğiniz anda motor otomatik olarak çalışmaya başlıyor. Trafikte kırmızı ışığa doğru ilerlerken aracınız durana ve motor Start-Stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulana kadar ayağınızı frende tutun. Motor çalışır çalışmaz ayağınızı fren pedalından çekin ve hareket etmeye başlayın. Ayrıca sistem, kontrol panelindeki tek bir düğme ile devreden çıkarılabiliyor.

Sürüşe Duyarlı Hız Sabitleme

Sürüşe duyarlı hız sabitleme sistemi “ACC Stop&Go”, aracınızın hızını önde giden aracın hızına göre ayarlıyor. Sizi önce görsel, sonra sesli olarak, daha sonra da kısa bir frenle uyarıyor. Herhangi bir tepki vermemeniz durumunda, çarpışmayı önlemek için otomatik olarak yeterli fren basıncını oluşturuyor ve kazayı hafifletmek için acil fren fonksiyonunu aktif hale getiriyor. Bu sırada emniyet kemerleri de elektromotor tarafından geriliyor.

 ESP

Elektronik stabilizasyon programı (ESP), ABSplus sistemi ile birlikte güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyor. Elektronik diferansiyel kilidi (EDL) ve motor devri küçültme sistemi (ASR) öne ya da arkaya kaymanız durumunda kontrolü kaybetmemenize yardımcı oluyor.

Şerit Değiştirme Asistanı

Şerit değiştirme asistanı ‘Side Assist’, arka bölgedeki radar sensörleriyle geride kalan trafiği denetliyor. Şerit değiştirirken tehlikeli olabilecek ya da çok hızlı yaklaşan araçlar radar tarafından tespit ediliyor. Sistem, yan aynadaki gösterge üzerinden sürücüyü uyarıyor. Bu sistem, yaklaşık 30 km/s hızdan itibaren otomatik olarak çalışıyor.

Araç Çevre Görüş Sistemi

Yeni Touareg’in devrim niteliğindeki bir diğer özelliği: Araç çevre görüş sistemi “Area View”. Bu özellik, aracın çevresini 360 derecelik bir açıyla kaydeden dört kamerayı birleştiriyor. Manevra yapmayı kolaylaştırmak için çok sayıda görüntü sunuyor. Bu görüntüler radyo ve navigasyon sistemi ekranında gösteriliyor. Sistem sayesinde Touareg’inizin etrafındaki her şeyi kuşbakışı olarak görebilirsiniz.

Şerit Takip Asistanı

Şerit takip asistanı “Lane Assist”, tavan ve aynalar arasında bulunan bir kamerayla direksiyon simidindeki titreşim motorunu içeriyor. Aracınızın işaretli şeridi terk etmesi halinde direksiyon, titreşimle dikkatinizi çekiyor. Sistem yaklaşık 65 km/s hızdan sonra çalışıyor.

Geri Görüş Kamerası

Yeni Touareg’in arkasındaki geri görüş kamerası “Rear Asisst”, radyo ve navigasyon sistemiyle kayıtlarını doğrudan renkli ekran üzerine aktarıyor. Kalan yolu yaklaşık olarak bildirirken, görüş mesafesinin altında kalan engeller rahatça algılanabiliyor.

4Motion/4Xmotion

Off-road paketi 4XMotion, arazi şartlarında maksimum çekiş gücü sağlayan, sürekli devrede olan dört tekerlekten çekişli ve özel arazi şanzımanlı 4XMotion, elektronik diferansiyel kilidinin yanında hem merkezi hem de arka diferansiyel kilidine sahip. Bu sayede, arazideki en zorunlu kullanımlar bile Yeni Touareg için hafif bir egzersiz haline geliyor. Yeni Touareg beş kademeli kontrol ünitesi üzerinden istenen her sürüş durumuna uyumlu hale getirilebiliyor. İsteğe bağlı olarak sunulan 100 litre yakıt deposu ise, sürüş mesafesini uzatıyor.

TDI

BlueMotion teknolojisine sahip Yeni Touareg, 176 kW 240 PS gücündeki V6 TDI motorla çalışıyor. Akıllı ısı yönetimi motorun ve şanzımanın daha çabuk ısınmasını sağlıyor. Böylece araç, çalışma sıcaklığına çok daha çabuk varıyor ve daha az yakıt tüketiyor. Dinamik sürüş karakterine sahip Yeni Touareg’in benzersiz 8 ileri otomatik şanzımanı sayesinde 100 km/s’lik hıza sadece 7.8 sn’de ulaşmak mümkün.

 

Elektrikli Katlanır Yan Aynalar

Standart olarak sunulan elektrikli yan aynalar içten katlanarak ayarlanabiliyor ve birbirinden ayrı olarak ısıtılabiliyor. Sürücü tarafındaki dışbükey aynalar daha geniş bir görüş açısı sağlıyor.

 

Karartılmış Arka Camlar

Standart olarak sunulan arka taraftaki karartılmış camlar ışığın %65’ini emerek aracın içinin aşırı ısınmasını önlüyor.

Alaşım Jantlar

Yeni Touareg’in ayakları yere sağlam basıyor. Her zevke uygun birbirinden farklı ve son derece dayanıklı hafif metal alaşımlı jantlar her arazi koşuluna uygun. 17” boyutunda gümüş rengi kaplamalı, kilitli bijonlu “Atacama” alüminyum alaşımlı jantlar standart olarak sunulurken, 17-20” boyutlarında farklı jant alternatiflerine ulaşmak da mümkün.

Dinamik Hatlar

Yeni Touareg ile yola çıkmadan önce aracınızın etrafında küçük bir tura çıkın. İşte göreceklerinizin küçük bir özeti. Ön tarafın karakteristik tasarımı Yeni Touareg’e etkileyici bir duruş kazandırıyor. Keskin farlar yan hatlara güçlü ve dinamik bir görünüm veriyor. Arka farlar ise Yeni Touareg’in daha da şık görünmesini sağlıyor.

Çift Egzoz Çıkışı

Standart olarak sunulan Krom ve Stil paketinde tamponlar ve eşikler gövde renginde. Ön ızgaranın şıklığını ince plakalar üzerindeki dekoratif krom çıtalar tamamlıyor. Kapı, bagaj eşiklerindeki ve cam kenarlarındaki krom çıtalar aracın zarif görünümünü pekiştiriyor. Bagaj yükleme basamağı koruması ve köşeli ezgoz borusu çıkışları paslanmaz çelikten ve göz kamaştıran bir görünüme sahip.

Model V6 TDI BMT HYBRID
İç Donanım
“Silver Metallic” iç dekor S
Ceviz ahşap dekor O S
‘Vavona’ ahşap dekor O O
‘Piano Lacquer’ Volkswagen özel siyah dekoru O O
Spor iç dekor O O
Ön konsolda 2 adet bardak tutucu S S
Ön kol dayama S S
Asimetrik katlanabilir arka koltuklar (arka kol dayama ile) S S
Arka kapılarda perdeler O O
12V prizler (konsol ve bagajda) S S
Ön/arka okuma ve ayak bölgesi aydınlatması ve ışıklı makyaj aynaları S S
RCD 550 renkli, dokunmatik ekranlı Radyo/CD/MP3 Çalar (8 hop.) S S
RNS 850 8′ renkli, dokunmatik ekranlı Navigasyon/Radyo/CD/MP3Çalar O O
MEDIA-IN soketi (Ipod veya USB girişi) O O
DYNAUDIO ses sistemi O O
Yükseklik ayarlı ön koltuklar S S
Kış paketi (arka koltuk ısıtmalı) O O
Soğutma özellikli ön koltuklar O O
‘Cricket’ deri döşeme O
‘Vienna’ deri döşeme O S
‘Napa’ deri döşeme O O
Çok fonksiyonlu deri direksiyon S S
Direksiyondan kumanda edilebilen tiptronik vites özelliği S S
Isıtmalı direksiyon simidi S S
Orta konsolda arka bölümde 230 V soket O O
‘Premium’ cep telefonu hazırlığı O O
Paspas seti S S
Kapı eşiğinde çelik koruma çıtaları O S
Paslanmaz çelik spor pedallar O S
Bagaj eşiğinde çelik koruma çıtaları O S
Dış Donanım
17′ ‘Atacama’ alüminyum alaşımlı jantlar S
‘Yukon’ alüminyum alaşımlı jantlar 8J x 18 S
‘Karakum’ alüminyum alaşımlı jantlar 8J x 18 O O
‘Everest’ alüminyum alaşımlı jantlar 8.5J x 19 O O
4 mevsim lastikler 255/55 R18 109V O O
4 mevsim lastikler 265/50 R19 110V x1 O O
Karatılmış arka ve yan camlar S S
Panaromik cam tavan O O
Gümüş tavan rayı O O
Halojen farlar S
Bi-Xenon farlar ve LED gündüz farları O S
Ön sis farları S S
Krom ön ızgara ve yan çıtalar S S
Gövde rengi tampon ve spoyler S S
Dikdörtgen formunda egzoz çıkışları S S
Far yıkama sistemi O S
Dinamik viraj aydınlatması O S
Konfor
Çift bölgeli otomatik klima S S
Hız sabitleyici S S
Elektrikli ayarlanabilir, katlanabilir, ısıtmalı yan aynalar S S
Elektrikli katlanabilir hafızalı aynalar O O
Isıtmalı ön koltuklar O S
Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası S S
Kendiliğinden kararan yan ayna (sürücü tarafı) S
Otomatik yanan farlar S S
Coming home-leaving home S S
Havalı Süspansiyon (otomatik seviye ve yükseklik ayarlamalı) O O
Renkli ekranlı çok fonksiyonlu yol bilgisayarı S S
Ön/arka park mesafe sensörleri S S
‘Area View’ (park mesafe sensörleri dahil) O O
Hafıza Paketi O O
‘Premium’ Hafıza Paketi O O
Uzaktan kumandalı merkezi kilit S S
Anahtarsız giriş sistemi O S
Elektrikli bagaj açma/kapama sistemi O S
Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon S S
Bagajdan kontrollü katlanır arka koltuklar O S
Elektrikli bel destek ayarı O S
12 yönlü elektrikli koltuklar O S
Güvenlik
Sürücü ve ön yolcu hava yastığı S S
Yan hava yastıkları S S
Perde hava yastıkları S S
Arka Yan Hava Yastıkları O O
Ön/arka disk frenler S S
Gündüz farları S S
Yükseklik ayarlı 3 noktalı emniyet kemerleri S S
Lastik basınç kontrolü O O
Hıza duyarlı direksiyon S S
Immobilizer S S
Alarm O S
Lastik bakım ve tamir seti S S
Yer tasarruflu yedek lastik S
İlk yardım seti ve ikaz üçgeni S S
Yangın söndürücü O O

 

Donanım 3,0 V6 TDI 245 PS
BlueMotion Technology
3,0 V6 TSI 380 PS
Hybrid
Motor
Motor tipi 6 silindir 24V dizel TDI CR motor 6 silindir 24 V TSI benzinli + elektrikli motor
Motor hacmi, lt/ cc 3,0 / 2967 3,0 / 2995
Maks. güç, kw (bhp/DIN) dv/dk 180 (245) / 3800 – 4400 279 (380) / 5500 – 6000
Maksimum tork, Nm dv/dk 550 / 1750 – 2750 580 / 3000 – 5250
Emisyon kategorisi EURO 5 EURO 5
Vites kutusu 8 ileri tiptronik 8 ileri tiptronik
Boyutlar
Uzunluk, mm 4795 4795
Genişlik, mm 1940 1940
Yükseklik, mm 1709 1709
Aks mesafesi, mm. 2893 2893
Bagaj kapasitesi, lt 580 / 1642 493 / 1555
Boş ağırlık, kg 2153 2315
Hızlanmalar
0-100 km/s sn 7,6 6,5
Maksimum hız, km/s 220 240
Yakıt tüketimi, lt/100 km (EG 715/2007)
Şehir içi 8,4 8,7
Şehir dışı 6,5 7,9
Genel 7,2 8,2
CO2 emisyonu, g/km 189 193
Model Donanım Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (EUR)
Touareg V6 TDI Bluemotion Technology 245 PS Tiptr. 90.000 EUR + 2.676 TL**
Touareg Hybrid V6 TSI Hybrid 380 PS Tiptr. 130.600 EUR + 2.676 TL**
Opsiyon 3.0 lt Fiyat (EUR)
Metalik Renk 1.195,00
Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 4.174,00
“Karakum” – aluminyum alaşımlı jantlar 8J x 18 2.580,00
“Everest” – aluminyum alaşımlı jantlar 8.5J x 19 3.285,00
“Pikes Peak” 20″ aluminyum alaşım jantlar 6.380,00
“Metropolitan” 20″ aluminyum alaşım jantlar 6.735,00
“Girona” Volkswagen Individual – 19″ aluminyum alaşım jantlar 8.5J x 19 5.270,00
Ceviz Ahşap Dekor 760,00
“Vavona” Ahşap Dekor 760,00
“Piano Lacquer” Volkswagen Individual siyah dekoru 1.470,00
Silk-Mat “Olive Ash” Volkswagen Individual ahşap dekor 1.470,00
Bi-Xenon farlar, dinamik viraj farları ve LED gündüz farları 3.450,00
Havalı Süspansiyon (otomatik seviye ve yükseklik ayarlamalı) 7.275,00
Sürücü Asistan Paketi (Adaptif hız sabitleyici, Side Assist, Lane Assist) 6.245,00
Şerit değiştirme asistanı “Side Assist” 1.225,00
Şerit takip asistanı “Lane Assist” 1.005,00
“Lane Assist” ve “Side Assist” 2.145,00
“Easy Open” package 2.850,00
Uzaktan kumandalı açılır kapanır elektrikli bagaj kapağı 1.360,00
Elektrikli Katlanabilir Hafızalı Aynalar 815,00
Offroad paketi -4XMOTION 3.800,00
Arka koltuk Isıtmalı Kış Paketi 1.330,00
RNS 850 Radyo – DVD çalar 4.890,00
R-Line “Plus” paketi 15.200,00
“R-Line” paketi 7.330,00
R-Line Dış Paketi 4.345,00
MEDIA-IN, USB için (Gelişmiş multimedia bağlantısı) 330,00
MEDIA-IN, iPod için (Gelişmiş multimedia bağlantısı) 355,00
“Cricket” deri döşeme 4.750,00
“Vienna” deri döşeme 8.685,00
“Napa” deri döşeme 9.228,00
“Alcantara/Napa” deri döşeme 6.650,00
Konfor Paketi Kampanyası (Panoramik Cam Tavan ve Havalı Süspansiyon özelliğine araçlar için özel kampanya / indirim) -4.000,00

 

 

Bir Cevap Yazın