2013 Ford B-Max ile Hayatını Yola Koy

2013 Ford B-Max otomatik Start-Stop Özelliği ile daha az yakıt tüketmenizi sağlıyor ,ayrıca anahtarsız giriş özelliği ile daha kolay yaşam sunuyor.Ford B-Max sesli kontrol özeliğinede sahiptir…detaylı bilgiler aşağıdadır

2013 Ford B-Max Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1626″]

2013 Ford B-Max Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

[ad#orta]

Sizin yerinize fren yapan B-MAX düşük hızlarda çarpışmayı engeller

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, 30 km’nin altındaki hızlarda seyrederken, olası bir kazanın hafifletilmesine ya da önlenmesine yardımcı olur. Önünüzdeki aracın beklenmedik bir anda yavaşladığını ya da durduğunu saptadığında gelişmiş sistem otomatik olarak fren uygular.

 

Yokuşta kalkış esnasında kesinlikle daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını önler. Sistem, kalkışta ekstra olarak 2,5 saniye süreyle fren gücü uygular ve bu sayede, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Yokuş Kalkış Destek Sistemi, aracınızı kaygan yüzeylerde durdurmak ve kaldırmak istediğinizde de size yardımcı olan oldukça yararlı bir özelliktir.

Arka Görüş Kamerası ile park etmek çok rahat

Bariyerler, alçak duvarlar, oynayan çocuklar… Geri vitesi seçtiğiniz anda devreye giren Arka Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her nesneyi, gösterge paneline yerleştirilmiş monitörün renkli ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, sanal çizgilerle sizi yönlendirir, en dar alanlara bile zahmetsiz park etmenizi sağlar.

Maksimum kavrama gücüyle daha fazla hâkimiyet

Yeni Ford B-Max’te bulunan bir diğer öncü teknoloji ise üst segment araçlarda sunulan Dinamik Tork Kontrol sistemi. Bu sistem ön tekerlekler arasında motor gücü dağılımını sürekli olarak dengeleyerek aracın sürüş ve yol koşullarına maksimum uyum sağlamasına ve bu şekilde daha sportif olarak kullanılmasına imkan veriyor. Üstün ve gelişmiş bir teknoloji olan Dinamik Tork Kontrol Sistemi, B-MAX’te standart bir özellik olarak sunulmaktadır.

Daha az enerji harcayan elektrik destekli direksiyon

B-MAX’te koşullara otomatik olarak uyum sağlayan Elektrik Destek Direksiyon Sistemi (EPAS) bulunur. Sistem, düşük hızlarda özellikle şehir içi trafiğinde seyrederken ya da park ederken, direksiyona ekstra destek vererek eforu azaltır ve bu sayede daha fazla manevra yeteneği sağlayarak dönüşleri kolaylaştırır. Daha yüksek hızlarda ise (örneğin otoyolda) direksiyonu sertleştirerek daha fazla hâkimiyet ve güven sağlar. Yenilikçi EPAS sistemi yalnız gerektiğinde etkinleşir, bu sayede daha az enerji kullanır ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.

Hız Kontrol sistemi uzun yolculuklarda daha fazla rahatlık sağlıyor

Otoyolda seyrediyorsanız, direksiyon üzerinde bulunan tuşları kullanarak B-MAX’inizin hızını sabitleyebilirsiniz. Sistem, belirlediğiniz hızı korur; bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanıza gerek kalmaz. Hızınızı artırmak ya da azaltmak isterseniz de, yine direksiyon üzerindeki tuşları kullanmanız yeterlidir. Hız Kontrol Sistemi B-MAX’te standart olarak sunulmaktadır.

 

Otomatik Start-Stop Özelliği ile Daha Az Yakıt Tüketimi

EcoBoost Motorlu Yeni B-MAX, kırmızı ışık gibi durmanızı gerektiren durumlar karşısında, Otomatik Start-Stop özelliği sayesinde motoru durdurur. Sürücü yeniden hareket etmeye hazır olduğunda ise, motoru yeniden çalıştırır. Bunun yanı sıra B-MAX, 114 gramlık karbondioksit salınımı ve 100 km.’de 4.9 litrelik yakıt tüketimi ile sınıfının lideridir.

 

Ford Kolay Giriş Sistemi ile Rakipsiz Erişim

Ön ve kayar arka kapılar açıldığında oluşan 1.5m.’lik engelsiz kapı açıklığı,araca girişi ve araçtan inmeyi kolaylaştırır. B-Sütununun akıllıca bir tasarımla ön ve arka kapılara entegre edilmesi, Yeni B-MAX’in eşsiz özelliklerinden biridir.

Daha sessiz yolculuklar

Size ve yolcularınıza daha huzur verici yolculuklar sunmak amacıyla
B-MAX’te motor, yol ve rüzgârın ses ve titreşimini azaltan çeşitli önlemler geliştirildi. Özellikle, araca giriş kolaylığı sağlayan kolay giriş sisteminde, rüzgârın sesini önleyen gelişmiş bir kapı yalıtım sistemi kullanıldı.

Yüksek oturma pozisyonuyla çok daha iyi görüş

B-MAX’ın yükseğe konumlanmış sürücü koltuğunda önünüzdeki trafiği daha net ve rahat izlersiniz. Bu sayede, en kalabalık yollarda bile direksiyon başında kendinizi daha güvenli hissedersiniz.

 

Daha aydınlık ve ferah bir iç ortam sağlayan Panoramik Cam Tavan

B-MAX’in, doğal ışığın kabine girmesini sağlayan Panoramik Cam Tavanı, iç hacimde daha fazla ferahlık sağlar. Ayrıca yolcularınıza, gökyüzü ve çevredeki manzaranın keyfini yaşatan, geniş bir bakış açısı sunar. Tavanın güneş ışınlarını yansıtan kaplaması aşırı sıcaklığı da önler. Güneş ışınlarını tamamen kesmek isterseniz, kabine entegre edilmiş perdeyi kullanabilirsiniz.

Rahat ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın

Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlersiniz ve gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem belirlediğiniz sıcaklığı korur.

 

Keyfinize uygun ambiyans aydınlatması

Ortam aydınlatması, hava karardıktan sonra kabin içinde hafif ve zarif bir kırmızı ışık kullanılmasını sağlar. Aydınlatma, baş üstü konsolu, orta konsol ve ayak bölgesinden sağlanır.

 

Üstün ses kalitesine sahip Sony Müzik Sistemiyle müzik dinlemenin keyfine varın

Günümüzün en ileri teknolojisiyle çalışan müzik sistemi, sesi CD kalitesinde mükemmel bir tınıya dönüştürüyor ve size sürüş esnasında müziğin keyfine varmanızı sağlıyor.

Yeni Ford SYNC. Elleri serbest bırakan gelişmiş teknoloji

Ford SYNC’in sunduğu sesli kontrol özelliği sayesinde vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlarsınız. Bu sayede, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. SYNC sistemi, cep telefonunuza gelen yazılı mesajları da size sesli olarak okur.

SYNC, müzik aktarmaya yardımcı olur, parçaları tanır, müzik arşivinize ulaşmanızı sağlar
Bir USB ya da MP3 aygıtından müzik çalmanızı, hatta Bluetooth uyumlu cep telefonunuzdan müzik aktarmanızı sağlayan gelişmiş SYNC sistemi bununla birlikte çalan parçayı ya da sanatçısını da tanır.

Yeni SYNC fonksiyonlarını sisteminize ekleyin

SYNC güncellemelerini, piyasaya çıktıkça indirerek sistemi sürekli güncelleyebilirsiniz. Örneğin, SYNC ile birlikte sunulacak olan Acil Durum Yardımı (Emergency Assistance) özelliği çok yakın bir tarihte devreye alınacak. Bu, bir çarpışma yaşandığını saptadığı zaman cep telefonunuzu kullanarak acil yardım servisini otomatik olarak arayan bir özelliktir. Acil Durum Yardımı (Emergency Assistance), 2012 Global Mobile ‘Otomotiv, Ulaştırma ya da Yardımcı Servislerde En İyi Mobil İnovasyon’ ödülünü kazanmıştır.
Ayrıca, sesli komutlarla Android, BlackBerry ve iPhone uygulamalarına erişiminizi ve kumanda etmenizi sağlayan AppLink de çıkmak üzere.

Kullanıma göre yapılandırılabilen koltuk sistemi

Arka koltukları katlayarak geniş bir yük alanı oluşturulabiliyorsunuz -üstelik tek elle. Yapmanız gereken yalnızca arka koltuğun arkasındaki kolu çekip, iki bölümü ayrı ayrı (60/40 oranında) indirmek. Ayrıca, B-MAX’e özgü bir özellikle, ön yolcu koltuğu da katlanabilir. Bu özellik, 2,35 metreye varan yüklerin taşınabileceği, mümkün olan en uzun alanı sağlar.

Bagaj tabanını yükünüze göre ayarlayın

B-MAX’ın iki şekilde kullanılabilen Ayarlanabilir Yük Zemini Döşemesi, yüksek eşyanız için derin bagaj hacmi yaratacak şekilde alçakta ya da kabin tabanıyla hizalı (122 mm daha yüksektir) yerleştirilebiliyor.
İkinci konumda kullanıldığında, düz bir yük alanı ile altında kırılgan ya da değerli eşyaları korumak ya da gözlerden saklamak amacıyla yerleştirilebileceği ek bir alan elde ediliyor. Taban, yüksek konumdayken bile 300 kg’lık yükü taşıyabiliyor.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Bazen, havanın karardığının fark edilememesi mümkündür. B-MAX’te bulunan sensörler, ışıktaki azalmayı algılar ve otomatik sistemle çalışan farları devreye sokup, günbatımında daha rahat ve güvenli sürüş sağlar. Farlar, aracınız tünele girdiği zaman da otomatik olarak yanar.

Kontrolü elinizde tutmanızı sağlayan yenilikçi orta konsol

B-MAX’in çok fonksiyonlu orta konsolu, aracın birçok sistemini tek bir merkezden yönetmenizi sağlar. Tüm fonksiyonlar ekranda anlaşılır biçimde gösterilir; bu fonksiyonların birçoğuna direksiyon simidi üzerindeki kumandalardan da ulaşmak mümkündür.

QuickClear ısıtmalı ön cam, temizleme zahmetini ortadan kaldırıyor

Düğmeye basın, gözle görülmeyen ısıtma öğeleri camdaki buzu sizin yerinize temizlesin.

Otomatik olarak yağmurun şiddetine uyum sağlayan silecekler

Altı farklı hassasiyet düzeyinde çalışan yağmur sensörlü silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar.

B-MAX kapınıza kadar yolunuzu aydınlatır

Evinize hava karardıktan sonra dönerseniz, soldaki selektör kolunu çekip bırakın, B-MAX’in Ev Güvenliği aydınlatma sistemi, farları bir süre daha açık tutarak, giriş kapınıza kadar yolunuzu aydınlatacaktır. Böylece, karanlıkta fark edilmeyen engellere takılmanız söz konusu olmayacaktır.

 

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren erken uyarı sistemi

Seyir sırasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip ve Uyarı Sistemi, araç panelinde bulunan gösterge vasıtasıyla sizi uyarır. Böylece, aracınızı güvenli bir şekilde durdurup, sorunu gidermenizi sağlar.

Özel olarak güçlendirilmiş kaporta

Girişi kolaylaştıran kapı sisteminde ve eşsiz gövde tasarımında geleneksel orta sütunun (B sütunu) ortadan kaldırılmasını dengelemek amacıyla, aracın gövdesi başlıca bölgelerde özel biçimde güçlendirilmiştir. Bunun nedeni, B-MAX’te B sütununun kapıların içine yerleştirilmiş olmasıdır. B-MAX’in en yüksek güvenlik standartlarını karşıladığına emin olmak hedefiyle, Ford’un güvenlik mühendisleri ayrıca kendi çarpışma testlerini de geliştirmişlerdir.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik

B-MAX’te size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak amacıyla bir dizi güvenlik sistemini bir araya getiren gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS) bulunur.
Sağlam ve darbeyi sönümleyen kaportasının yanı sıra, bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak için gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri teknolojisi kullanılmıştır.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj gibi durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzeltir; aracı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Teknoloji, acil koşullarda durma mesafelerinin azaltılmasına da yardımcı olur.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) bir arada çalışarak, daha kontrollü fren yapılmasını sağlar.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ile baş koruyucu perde hava yastıkları bulunur. Sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.
Acil fren yapılması durumunda EBA daha fazla güç sağlar
Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda B-MAX’in maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, sizin frene uyguladığınız gücü algılar, gerekiyorsa otomatik olarak artırır.

Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen diğer araçların farlarının gözlerinizi sürekli olarak kamaştırması gece sürüşlerinde konforu ve sürüş güvenliğini olumsuz etkileyen önemli bir faktördür. Yenilikçi bir teknolojiyle geliştirilen otomatik kararan iç dikiz aynası, arkadan gelen aracın farlarının ortaya çıkardığı parlamayı saptar ve otomatik olarak karartılmış moda geçererek konfor ve güvenliği en üst düzeye taşır.

Daha güvenli gece sürüşü için daha parlak farlar

Daha parlak, yoğun ve uzun huzmeli aydınlatma özelliklerine sahip Halojen Projektör Farlar görmenizi (ve görülmenizi) kolaylaştırarak daha güvenli bir sürüş sağlar. Yollarda daha fazla fark edilmenizi sağlamak amacıyla Gündüz Yanan LED Lambalar, Halojen Projektör Farlarla birlikte sunulmaktadır.

Aracınızı korumanın uygun yolu

Global Kapama sistemiyle, aracın tüm kapı kilitleri ile elektrikli camlarını anahtarınızı kullanarak uzaktan açıp kapatabilirsiniz.

Immobilizer ile aracınız daha güvende

Immobilizer teknolojisiyle motor yalnızca önceden programlanmış olan orjinal araç anahtarı ile çalıştırılabiliyor.

Sınıfının lideri yeni 1.0L EcoBoost benzinli motor

1.6L hacimli motorların ürettiği güce eşdeğer güç sunan devrimci 1.0L EcoBoost motor Focus ile birlikte Yeni B-MAX’te de sunuluyor. Dizel motorun yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine oldukça yakın bir performans sunan 1.0 litre 120PS güce sahip EcoBoost motor bu başarısını aldığı üç ödülle de taçlandırmış durumda.

Kendini kanıtlanmış diğer benzinli motor seçenekleri

Yeni B-MAX’te, 90PS güç üreten, manuel şanzımana sahip 1.4 litre Duratec motor ile 6 ileri PowerShift şanzımanlı 105PS üreten 1.6 Ti-VCT benzinli motor seçenekleri sunuluyor.

En üst düzey verimlilik sağlayan dizel motor

B-MAX ile sunulan ekonomik 1.5 TDCi dizel motor, 75PS gücü ortalama 4.1l/100km yakıt tüketimi ve 109g/km karbondioksit emisyonu ile sağlıyor.

 

Pürüzsüz vites geçişi sunan PowerShift otomatik şanzıman

1.6 litre Ti-VCT benzinli motorda 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman bulunuyor. Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı performans ile bir araya getiren altı ileri vitesli, çift kavrama sistemine sahip PowerShift otomatik şanzıman, bir sonraki vitesi otomatik olarak önceden seçiyor, bu sayede güç kaybı olmadan pürüzsüz bir vites geçişi sağlıyor. PowerShift şanzıman hızlı ve pürüzsüz vites geçişleriyle sağladığı daha akıcı, daha zevkli sürüşle birlikte, klasik otomatik vitesli şanzımanlara kıyasla daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük karbondioksit emisyonun elde edilmesine yardımcı oluyor.

Ekonomik 5 ileri vitesli manuel şanzıman

1.5 litre TDCi dizel, 1.4 litre 90PS ve 1.0 litre 120PS EcoBoost benzinli motorlarda her motorun karakteristiğine göre özenle ayarlanmış ve akıcı vites geçişleri sağlayan 5 ileri vitesli manuel şanzıman sunulmaktadır.

 

Akünüzü şarj etmenin daha tasarruflu yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız ihtiyaç duyduğunda ve en ekonomik şekilde şarj eder. Örneğin, fren yaparken fren gücünü elektrik enerjisine dönüştürür ve aracınız seyir halindeyken akünün dolmasına yardımcı olur. Bu sayede, yakıt tasarrufuna ve emisyon düzeyinin düşürülmesine yardımcı olur.

Yakıtı tüketimini azaltan vites geçişleri için Vites Artırma İkazı

Araç gösterge panelinde yer alan Vites Artırma İkazı, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Yolculuğunuzun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.

Daha verimli sürüş sağlayan akıllı bilgilendirme sistemi

Yenilikçi Ford EcoMode sistemi; hız, vites değiştirme, öngörü olarak adlandırlan 3 kriter doğrultusunda sürüş karakteristiğinizin yakıt tüketimine etkisini sürekli olarak değerlendirir. Bu akıllı yazılım, özgün sürüş tarzınıza göre nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında önerilerde bulunur. Hız kriterinde; aracın sürüş hızı ile bu sürüş sırasında seçmiş olduğu vites karşılaştırılır. Yüksek viteste düşük hız, aynı viteste yüksek hızdan daha iyi puan kazanır. Öngörü kriterinde; fren yapma ve hızlanma karakteristiklerine bakarak sürüş stilinizin ne denli yumuşak ve akıcı olduğu değerlendirilir. Vites değiştirme kriterinde ise, en ekonomik vites değiştirme noktaları ile sürücünün vites değiştirmesi karşılaştırılır (sadece manuel vitesli araçlarda).

 2013 Ford B-Max Fiyat Listesi

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
Trend 1.4i 90PS 40.635 TL 39.800 TL 37.800 TL
Trend 1.6i 105PS PowerShift A/T 43.830 TL 42.925 TL 40.770 TL
Trend 1.5 TDCi 75PS 49.680 TL 48.650 TL 46.200 TL
Titanium 1.4i 90PS 43.830 TL 42.925 TL 40.770 TL
Titanium 1.0i EcoBoost 120PS 47.030 TL 46.055 TL 43.730 TL
Titanium 1.6i 105PS PowerShift A/T 47.020 TL 46.045 TL 43.730 TL
Titanium 1.5 TDCi 75PS 51.805 TL 50.730 TL 48.175 TL

Bir Cevap Yazın