2013 Ford Fusion Özellikleri ve Tanıtımı

Ford firmasının 2013 model Fusion arabasında hibrit teknolojili ve ecoboost motora sahiptir. Otomatik start-stop ve gelişmiş ön panele sahiptir. Kendi kendine park etme özelliği ve yol tutuş performansı ile herkesi büyülüyor. Arabanın içerisinde standart olarak elektrik prizi de mevcut. Araç süspansiyon olarak da çok güçlü. Sizler için en ince noktasına kadar inceleme altına alınan Ford Fusion videomuzda inceleme altına alındı.

2013 Ford Fusion İncelem Videosu

[jwplayer mediaid=”2101″]

[ad#videoalti]
 

2013 Ford Fusion Detaylı Özellikleri

Ford, segmentinin en gözde modelleri arasında yer alan Toyota Camry ve Honda Accord ile rekabet edecek olan yeni Fusion salonu, benzinli, hybrid ve plug-in hybrid varyantları ile zenginleştirirken akabinde her biri sınıfının en iyi yakıt ekonomisini sunan alternatifler olarak ön plana çıkacak. Bununla birlikte, otomatik start-stop sistemi, dört tekerleklerden çekiş sistemi, otomatik veya altı-ileri manüel şanzıman seçenekleri de sunulacak.

Giriş seviyesini oluşturacak, otomatik start-stop sistemi ile donatılmış direkt enjeksiyonlu 1.6-litrelik Ecoboost benzinli ünite sahip olduğu 179hp güç ve 233Nm tork çıkışını ön lastiklerine gönderiyor.

En güçlü seçenek olarak, toplam 237HP güç ve 338,9Nm tork üreten 2.0-litre hacimli EcoBoost motor, altı-ileri SelectShift otomatik şanzıman ile kombine edilmiş. Dört tekerlekten çekiş sistemi ise sadece 2.0L turbo ünite ile sipariş edilebiliyor.

Diğer taraftan, standart altı-vitesli otomatik şanzımanla sunulan 2.5 litrelik ünite yüksek hacimli olmasına rağmen 170bg güç ve 230.5Nm tork üretiyor. Serinin yakıt ekonomisini ön planda tutan versiyonu olan 2013 Fusion Hybrid’in 2.5-litre dört silindirli motorun yerini alan tamamen yeni 2.0-litrelik ünite, Atkinson döngüsüne göre daha fazla yakıt verimliliği sağlıyor. Arıca, ilk kuşak nikel-metal hidrid pillerin yerini daha hafif ve daha güçlü olan yeni lityum-iyon pil takımları almış.

Ford yaptığı son açıklamalarda, yeni Fusion Energi plug-in hybrid’in, en dişli rakipleri olan Toyota plug-in Prius ile kıyaslandığında +13MPGe, Chevrolet Volt’a göre de en az 8MPGe (galon eşdeğeri başına yapılan mil) daha iyi olduğunu belirtiyor.

Öte yandan, baştan aşağıya yenilenen Ford Fusion/Mondeo’da sunulacak Adaptive Cruise Control, aktif park yardımı, güncellenen şerit takip sistemi, kör nokta bilgi sistemi ve yeni geliştirilen bir dizi yüksek teknoloji güvenlik seçeneklerinin yanı sıra, SYNC ve MyFord Dokunmatik bilgi-eğlence sisteminin en son sürümü de donanım listesindeki yerini almış.

Son olarak 2013 Fusion, 2012 yılı sonunda ABD’de satışa çıkmasının ardından, 2013 yılının başında küresel pazarlara Mondeo olarak sunulacak.

[ad#orta]

2013 Ford Fusion Resimleri

Bir Cevap Yazın