2013 Ford Kuga ile Doğayı Keşfedin

Doğayı keşfetmek isteyenler artık 2013 Ford Kuga  ile doğayı keşfekmek daha kolay çevreci motoruyla doğayı korur konfor ve güvenlik  sistemleri ile sizleri korur …Detaylı bilgiler aşağıdadır.

2013 Ford Kuga  Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1467″]

Ford Kuga  Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

[ad#orta]

Panoramik Cam Tavan Sayesinde Daha Aydınlık ve Daha Ferah Bir Duygu

Kuga’da isteğe bağlı sunulan Panaromik Cam Tavan, doğal ışığın kabin içine girmesini sağlayarak, iç hacimde daha fazla ferahlık duygusu sağlar. Ayrıca yolcularınıza, gökyüzü ve çevredeki manzaranın keyfini sürebilecekleri hâkim bir bakış açısı sunar. Güneş ışınlarını yansıtan tavan kaplaması, aşırı sıcağı önlemekle birlikte, güneş ışınlarını tamamen kesmek için dilerseniz kabin içi güneşliği kapatmanız yeterli.

Tavan Çıtaları

Kugada standart olarak sunulan krom kaplamalı tavan çıtalarının Kuga’nın sportif tasarımını artırırken sağladığı geniş kapasite sayesinde her tür portbagajınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

 

 

Sportif Gösterge Paneli

Kuga’nın cesur ve enerjik tasarımına uygun olarak, iç kısımda yer alan göstergeler de belirgin ve sportiftir. Kullanımda ise hislerinize uyum sağlayacak şekilde yerleştirilmiştir. Araçta yer alan kırmızı ambians aydınlatması gözünüzü yormaz, kadranların geceleri daha kolay görülebilmesini sağlar.

Çok Fonksiyonlu Orta Konsol

Birçok işlevi bir araya getiren şık görünümlü orta konsolda eşyaların konabileceği kullanışlı bir bölmenin yanı sıra, Kuga’da standart olarak bulunan ‘FordPower’ anahtarsız çalıştırma düğmesi gibi yenilikçi özellikler de yer alıyor. Açılabilir kol dayama ünitesi, pratik bir gömme bölme içeriyor.

 

Düz Bagaj Zemini

İster ekstrem sporlardan birini yapın, ister ailecek gezintiye çıkın, Kuga kat ettiği yollarda ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sağlıyor. 60:40 oranında katlanan arka koltuklar tam olarak yatırılıabiliyor ve koltukların altında bulunan alan eşyalarınız için ek yer yaratıyor. Bagaj bölümü zemininin altında eşyalarınızı koyabileceğiniz bir bölüm daha bulunuyor.

Yüksek Sürüş Pozisyonuyla Daha Fazla Görüş

Yüksek oturma pozisyonu sayesinde daha geniş bir görüş açısına sahip Kuga’da direksiyon başında kendinizi daha güvenli hissedeceksiniz.

Farklı Arazi Koşullarına Duyarlı Kavrama Gücü

Performansı ile kendini kanıtlamış olan Haldex teknolojisini kullanan Yeni Ford Kuga’nın Akıllı 4X4 Çekiş Sistemi, değişken yüzey koşullarına göre çekiş gücünü değiştirerek aracın yolu en iyi şekilde kavraması için her bir tekerleğe ihtiyaç duyulan gücü farklı seviyede iletebilir. Sadece gerektiği anlarda devreye girmesi ile; düzgün yol koşullarında yakıtın tasarruflu kullanılmasını sağlar.

Hız Kontrol Sistemi ile Uzun Yolculuklarda Daha Fazla Rahatlık

Otoyolda giderken, direksiyon simidine yerleştirilmiş anahtarları kullanarak Kuga’nın hızını belirleyebilirsiniz. Sistem, belirlediğiniz hızı korur; bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanıza gerek kalmaz. Hızınızı artırmak ya da azaltmak isterseniz, manuel kumandaları kullanmanız yeterlidir.

Elektro Hidrolik Direksiyon Sistemi (EHPAS)

Kuga’da standart olarak bulunan Elektro Hidrolik Direksiyon Sistemi, araçta duyarlı bir yol tutuş sağlar. Hıza duyarlı bu sistem, manevra yeteneğinin kolaylaştırılması amacıyla düşük hızlarda direksiyonun hafiflemesine imkan tanır. Daha yüksek hızlarda, özellikle virajlı yollarda araç kullanırken, yolu ‘hissedebilmeniz’ için yardım gücünü düşürür.

 

Gözlerinizin Kamaşmasını Önleyen Dikiz Aynası

Otomatik kararan iç dikiz aynası, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetini algılayarak, yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırarak, güvenli hale getirir.

 

Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima

Yolcunuz aracın içinde daha sıcak bir ortam ararken, siz serinlik mi istiyorsunuz? Çözüm? Otomatik klima özelliği sayesinde, siz ve yanınızdaki yolcunuz, ısıyı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Keşke hava koşullarını da ayarlamak bu kadar kolay olsaydı!

Güneş Işınlarını Yansıtan Ön Cam

Güneş ışınlarını yansıtan ön cam, güneş ışınlarını standart camlara göre daha fazla engelleyecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu, güneşli günlerde iç bölümün daha etkili biçimde soğuyarak sizin için daha rahat bir sürüş ortamı sağlaması anlamına gelir. Güneş ışınlarını yansıtan ön cam, Titanium donanım seviyesinde isteğe bağlı olarak alınabilir.

Ayarlanabilir, Isıtmalı Koltuklarla Daha Fazla Konfor

Selective donanım seviyesinde standart olarak sunulan ısıtmalı ön koltuklar, dış ortam koşulları ne olursa olsun, tam bir rahatlık sunar. Sürüş zorluklarını ortadan kaldıran bir araçtan bekleneceği gibi, Kuga’da elektrikli, ayarlanabilir koltuklara da sahip olabilirsiniz.

Alerji Testlerinden Geçirildi ve Belgelendi

Sizin ya da ailenizden birinin herhangi bir alerjisi varsa, Kuga’da kullanılan her malzemenin son derece katı anti-alerji koşullarını sağlayan kapsamlı testlerden geçirilmiş olduğunu bilmek içinizi rahatlatacaktır. Kullanılan her malzeme, Alman kalite standardizasyon kuruluşu TÜV Produkt und Umwelt GmbH’nın bağlayıcı standartlarını da karşılamaktadır.

‘FordPower’ Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi

Kuga’yı çalıştırmak çok kolaydır. Güvenlik şifresine sahip sensörler, anahtarın özel kodunu algıladığında motoru hazırlar. Aracınızı çalıştırmak için yapmanız gereken tek şey önce frene, ardından ‘FordPower’ Anahtarsız Çalıştırma Düğmesine basmaktır.

Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Bluetooth®*ve Türkçe sesli kontrol sistemi sayesinde, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan iletişiminizi güvenle sürdürebilirsiniz. Bu özellik ile otomatik klimayı, radyoyu, CD çaları sadece sesli komutlar ile kontrol edebilirsiniz. Bluetooth® sayesinde, bu özelliğe sahip cep telefonunuzla, yine sesli komutlar ile arama yapabilir, konuşmalarınızı aracın ses sistemi üzerinden gerçekleştirebilir ve gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.

MP3 ve USB Bağlantısı

Kuga’da yer alan USB girişiyle Bluetooth® özelliğine sahip olmayan aygıtları da aracınıa bağlayabilirsiniz. Bu sayede, bellek çubuğu, iPod ya da farklı bir MP3 çalarınızı kullanarak MP3 müzik dosyalarınızı Kuga’nın ses sisteminde çalabilirsiniz. Sevdiğiniz parçaları gösterge paneli ekranında görebilirsiniz. Çalan parçaları yönetmek için direksiyon simidi üzerinde bulunan anahtarları kullanabilir ya da Ses Kontrollü Bluetooth®* özelliğiyle sesli komut verebilirsiniz.

Elektrikli Katlanır Yan Aynalar

Akıllıca tasarlanan özelliklerden bir olan elektrikli katlanan yan aynalar, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.

Gecikmeli Sönen Ön Farlar

Evinize vardığınız zaman ön farlar 30 saniye daha açık kalarak, evinizin kapısına ulaşmanıza yardımcı olur.

Yağmur Sensörü

Standart donanımda sunulan yağmur sensörlü silecekler, altı ayrı algılama düzeyinde çalışabilir. Silecekler, ilk yağmur damlasının düşmesiyle otomatik olarak çalışmaya başlar, yağmurun şiddetine göre hızlanarak yağışa ayak uydurur. Sistemin sağladığı kolaylık sayesinde sileceklerinizin ayarını değiştirmenize gerek kalmaz.

Otomatik Yanan Farlar

Bazen, havanın karardığının fark edilememesi mümkündür. Kuga’da bulunan sensörler, ışıktaki azalmayı algılar ve otomatik sistemle çalışan farları devreye sokup daha rahat ve güvenli sürüş sağlar. Farlar, aracınız tünele girdiği zaman da otomatik olarak yanar.

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Ford Kolay Yakıt Sistemi, yakıt kapağı ile yakıt deposu, dizel ve benzin pompalarının uçları arasındaki farkı anlayarak, her zaman doğru yakıtı kullanmanızı sağlamak üzere, hatalı yakıtı engelleyen bir sistemle tasarlanmıştır. İngiltere’de depolarına yanlış yakıt koyan kişi sayısının 150.000 dolayında olduğu düşünülürse, bunun sık yapılan bir hata olduğu kolayca anlaşılır.

Bagaj Bölümüne İki Pratik Yoldan Erişim

Kuga’nın bölünmüş arka bagaj kapağı, arka bölüme iki pratik erişim yolu sunuyor. Daha büyük eşyaları yerleştirmek için normal şekilde ana bagaj kapağını açabilirsiniz. Ancak, tüm eşyalarınızı yerleştirdikten sonra arka bölüme küçük bir eşya koyuvermek gerektiğinde, yalnızca üst taraftaki (cam) bölmeyi açmanız yeterlidir.

Üstün Performanslı Dizel Motor

6 ileri PowerShift şanzıman kullanan 2.0 litrelik TDCİ (140 PS) Duratorq motor, her tür arazi koşulunun üstesinden gelebilmesi için düşük devirlerde (1750-2750 rpm’de 320 Nm) yüksek tork düzeyine, ayrıca yolda daha kolay ve daha güvenli manevra sağlamak için, kısa mesafeli hamlelerde 340 Nm tork düzeyine ulaşır. Pek çok 4X4 çekiş sistemine sahip olan araçtan farklı olarak Kuga’nın akıllı 4X4 sistemi, sürüş koşullarını sürekli olarak analiz ederek, yola uyum sağlamak ya da araziyle baş edebilmek için her tekerleğin güç gereksinimini otomatik olarak saptar. Sonuç, karayolunda sınıfının en iyi performansı ve yol tutuşu, arazide ise mükemmel sürüş yeteneğidir. Mühendislerimiz ayrıca sınıfının en iyi yol tutuşunu, fren ve sürüş performansını sağlamak amacıyla Kuga’nın yol tutuş performansının her ayrıntısını ayrı ayrı ele almışlardır.

PowerShift Otomatik Şanzıman

Ford PowerShift otomatik şanzıman manuel şanzımanın sportifliğini ve dinamikliğini otomatik şanzımanın konforu ile birleştiriyor. Çift kavrama sistemine sahip bu yeni teknolojide vites kolu D konumuna getirildiğinde kavrama sistemlerinden bir tanesi ilk vites dişlisini seçerken, diğer kavrama sistemi 2. vites dişlisini geçiş için önceden hazırlar. Böylece klasik otomatik şanzımanlara göre çok daha yumuşak vites geçişleri ile maksimum sürüş keyfi sağlanır. Altı ileri PowerShift şanzıman, istenirse manuel modda da kullanılabilir.

Olağanüstü Tasarruf ve Düşük Emisyon Düzeyi

Kuga’nın Akıllı 4×4 çekiş (AWD) sistemi, 100 kilometrede 6.8 litre düzeyinde yakıt tüketimi sağlanmasına yardımcı oluyor. Aynı derecede etkileyici karbondioksit emisyon düzeyi ise 179 gr/km’dir.

 

Büyük Tavan Rüzgârlığıyla Daha Fazla Yakıt Verimliliği

Kuga’nın aerodinamik özelliklerini geliştirip, direnci azaltan sportif arka tavan rüzgârlığı da yakıt tasarrufuna yardımcı oluyor. Ürettiği bastırma kuvveti, yolu daha güçlü kavramasına yardımcı oluyor.

Akıllı 4×4 Çekiş Sistemi AWD ile Olağanüstü Yol Tutuş Gücü

Performansı ile kendini kanıtlamış olan Haldex teknolojisini kullanan Yeni Ford Kuga’nın Akıllı 4X4 Çekiş Sistemi, değişken yüzey koşullarına göre çekiş gücünü değiştirerek aracın yolu en iyi şekilde kavraması için her bir tekerleğe ihtiyaç duyulan gücü farklı seviyede iletebilir. Sadece gerektiği anlarda devreye girmesi ile; düzgün yol koşullarında yakıtın tasarruflu kullanılmasını sağlar.

Bağımsız Arka Süspansiyon

Bu akıllı sistem, arka tekerleklerin hem yatay hem de dikey hareketini emer, virajlarda daha fazla denge sağlamak amacıyla arka tekerleklerin direncini artırır. İster kıyı boyunca kıvrıla kıvrıla uzanan bir yolda gidin, ister işten eve dönerken kent trafiğinde önünüzdeki arabayı sollayın, ideal bir yol tutuş sağlar. Bağımsız arka süspansiyonun, klasik süspansiyonlara göre çok daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)

Kuga’da bulunan IPS, sürücü ve yolcu korumasının geliştirilmesine yardımcı olan kapsamlı bir dizi yenilikçi teknolojiyi kullanmaktadır. Araçta, kabinin birçok yerinde bulunan hava yastıkları gibi güvenlik sistemlerinin yalnızca birkaç mili saniyede devreye girmesini sağlayan birçok sensör vardır.

 

Dayanıklı Yolcu Kabini

Kuga, 4×4 (AWD) araçların güvenliğinde yeni standartları belirliyor. Kapılarda yan darbelere karşı koruyucu barlar ve motor kabinindeki çapraz barlar ile sağlamlaştırılan çelik güvenlik kafesi, üstün gövde direnci ile hafifletilmiş darbe teknolojisiyle çevrelenmiştir.

Pasif Güvenlik Özellikleri

Kuga, bir çarpışma durumunda darbe etkisini azaltmak üzere üretilmiş sert bir güvenlik kafesine sahiptir. Ayrıca, ön koltukta oturan yolcu ve sürücü için ön ve yan hava yastıkları ile aracın hem ön hem de arka bölümünde perde hava yastıkları bulunmaktadır. Sürücüye gelebilecek darbelerin azaltılması için de kaza anında katlanan pedal sistemi (PIPS) ve yük sınırlayıcısı tasarlanmıştır.

Her Koşul Altında Hâkimiyet

Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj ve benzeri durumlarda aracın seyir çizgisinde oluşan herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzelterek aracı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Her zaman devrede olan sistemde şimdi, kalın kar gibi kaygan çekiş ortamlarında yardımcı olan yeni ‘Azaltılmış destek’ konumu seçeneği de sunulmaktadır. ESP sisteminde Çekiş Kontrol özelliği de bulunur (aşağıdaki bölüme bakınız).

Minimum Çabayla Maksimum Yol Tutuş Gücü

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.
Daha kontrollü fren sağlayan ileri sistemler
Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) bir arada çalışarak, daha kontrollü fren yapılmasını sağlar. Her iki özellik, Kuga modellerinde standart olarak sunulmaktadır.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda Kuga’nın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, sizin frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır.

Bi-Xenon Ön Farlar

Son derece verimli olan bu farlar, klasik halojen farlara kıyasla iki kat fazla aydınlatma sağlar, bununla birlikte klasik farların yalnızca üçte ikisi kadar enerji harcar: her yönüyle, parlak bir fikir.

 

2013 Ford Kuga  Detaylı Fiyatları

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
Titanium 2.0TDCi 140PS PowerShift Otm. 100.155 TL 100.155 TL 93.245 TL
Selective 2.0TDCi 140PS PowerShift Otm. 113.495 TL 113.495 TL 105.655 TL

Bir Cevap Yazın