2013 Ford S-MAX Teknik özellikeri

2013 Ford S-MAX Alt ızgarada ve camlarda kullanılan dikkat çekici kromaj ayrıntılar, gelecek nesil kinetik tasarımının mükemmel bir örneğini oluşturuyor…Detaylı Bilgiler aşağıdadır.

2012 Ford Galaxy Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1881″]

2012 Ford Galaxy Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

[ad#orta]

 

7 Koltuklu S-MAX

S-MAX’in 7 koltuklu modeli ile, heyecan uyandıran bu aracın sunduğu çağdaş özelliklerin tadını çıkaracak, aynı zamanda da geniş iç hacminin sunduğu lüksü yaşayacaksınız.

 

Ford Tam Katlama Sistemi (FFS)

Eşyalarınızı kendiniz yapmayı seviyorsunuz ya da kızınızın dağ bisikletinin taşınması gerekiyor. Belki de oğlunuzun müzik grubuna malzemeci seçildiniz. Siz ve aileniz için taşınması gereken ne varsa, S-MAX her yükü taşıyabilecek esnekliğe sahiptir. Tam Katlama Sistemi ile, tüm arka koltuklar kapanarak zemin hizasına gelebilir. Bu sayede tam 32 ayrı oturma düzeni oluşturmak mümkündür.

Seçkin Kaliteli Döşeme Malzemesi ve Yumuşak Dokunuşlu Lüks Alcantara Deri

Ford S-MAX’in özenli ayrıntılarla geliştirilen iç tasarımı, kaliteye olan koşulsuz bağlılığımızın kanıtıdır. Ford araçlarında kullanılan her parça, güvenlik, emniyet ve güç sağlamak hedefiyle geliştirilmiştir.

Isıtmalı Ön Koltuklar

Sürücü ve yolcuların, ihtiyaçlarına göre ayarlayarak özelleştirebildikleri oturma rahatlığı, özellikle uzun yolda sürüş konforunu artırıyor. Koltuklarda bulunan yerleşik ısıtma birimleri sayesinde, beş ayrı ısıtma seviyesi seçeneği arasından istenen sıcaklık ayarlanabiliyor.

 

 

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Otomatik kararan iç dikiz aynası, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetini algılayarak, yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırarak, güvenli hale getirir.

Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Dijital Klima (DEATC)

Ya siz üşürken yanınızdaki yolcu üşümüyorsa? Siz ve yanınızda oturan yolcu, ısıyı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

 

 

 

Isıtmalı Ön Cam

Tek bir düğme dokunuşuyla ön camda yer alan ısıtma öğeleri harekete geçer, camdaki buz ve buğuyu anında temizler.

 

 

Elektrikli Katlanan Isıtmalı Yan Aynalar

Elektrikle çalışan ısıtmalı yan aynalarda, buz, kar ve buğu kısa süre içinde temizlenir, her açıdan tam görüş sağlanır. Isıtmalı yan aynalar ayrıca elektrikle katlanma özelliğini de sahiptir.

Ayarlanabilir Sportif Koltuklar

S-MAX’in hacimli şık ve sportif koltukları aynı zamanda fonksiyoneldir. Bir tasarım özelliği olarak yüksek duruşa sahip koltuğunuzu, isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Aynı sportif rahatlığa sahip yolcu koltukları, yolculara daha fazla esneklik, daha fazla hareket ve görüş alanı sağlamak amacıyla dikkatle tasarlanarak, yerleştirilmiştir. Gelişmiş bir katlama sistemi bulunan ikinci sıradaki koltuklar sayesinde, en uzun yolculuklarda bile yorgunluk hissi duymazsınız. Daha fazla rahatlık için, sürücü ve ön yolcu koltukları, 8 yönde ayarlanabilecek şekilde tasarlanmıştır(sürücü tarafı hafızalı).

Hareket Halinde Enerji

S-MAX’in her öğesi göze hitap eden ayrıntılarla biçimlendirilmiştir. Mücevheri andıran ön farları ve arka kapıya şeklini veren alçak tavan yayından, kaslı çamurluklarına ve yuvarlatılmış arka bölümüne kadar her çizgisi dikkatle düşünülmüş bir tasarımın ürünüdür. Tavan yayının ortasından aşağıya doğru incelerek uzanan yuvarlak hatları, S-MAX’in arka bölümüne sportif bir görünüş veriyor. S-MAX’e bakıldığında bıraktığı genel izlenim, sportiflik, çağdaşlık ve şıklıktır.

LED Gündüz Seyir Farları

S-MAX’in her ayrıntısında görülen özen ve dikkatin karakteristik bir örneği olan yeni LED Gündüz Seyir Farları, diğer araç sürücülerinin sizi daha kolay fark etmesini sağlıyor. S-MAX’in zarif tasarımının bir parçası olan bu ayrıntı, kullandığı en yeni LED teknolojisi sayesinde normal kısa farlara göre enerjiyi çok daha verimli kullanıyor.

 

Krom Malzemeler

Alt ızgarada ve camlarda kullanılan dikkat çekici kromaj ayrıntılar, gelecek nesil kinetik tasarımının mükemmel bir örneğini oluşturuyor.

Ford EcoBoost Motor

Sınıfının lideri turbo dizel motorun yanı sıra, Ford S-MAX’te yeni nesil ve verimliliği yüksek Ford EcoBoost benzinli turbo motorların ilk modeliyle bir araya geliyor. Bu motor, daha yüksek gücü, daha geniş tork dağılımı ile daha düşük emisyon ve yakıt tüketimini birleştiriyor. 1.6 litrelik EcoBoost 160 PS üretirken, 100 kilometrede yalnızca 7 litre ortalama yakıt tüketimi ve 158 g/km’lik karbondioksit emisyonu sunuyor.

Ford Duratorq TDCi Dizel Motor

2.0 litre Ford Duratorq TDCi 163 PS motoru ile yüksek performans ve düşük yakıt tüketimine ek olarak PowerShift otomatik vitesin kesintisiz vites geçişleri ile üstün konforunu bir arada sunan S-MAX 100 kilometrede ortalama 6,0 litelik yakıt tüketimi ile ne kadar ekonomik olduğunu da gösteriyor. 159 g/km’lik karbondioksit emisyon değeri ise çevre kirliliği hakkında gösterdiği özenin bir göstergesi.

Euro 5 Emisyon Standartları

S-MAX’te sunulan motorların tümü daha düşük karbondioksit değeri ile Euro 5 standartlarının bağlayıcı koşullarını tam olarak karşılamaktadır.

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ve Acil Durum Fren Desteği (EBA) Özellikli Elektronik Denge Programı (ESP)

Çekiş Kontrol Sistemine (TCS) sahip Elektronik Denge Programı (ESP), tekerleklerin dönüşü ile direksiyonun açısını, sapma açısını ve yanal hareketi izler. Sensörlerin ön ya da arka tekerleklerde kayma saptaması durumunda bilgisayar, motorun gücünü ayarlayarak tekerleklere ayrı ayrı fren uygular. Sistem, hızınızı artırdığınız zaman tekerleklerin boşa dönmesi durumunda motor torkunu düşürerek ileri düzeyde çekiş kontrolü sağlar. Bu sayede, kaygan yollarda ya da bozuk zeminde yol tutus yeteneğinin yanı sıra sürüş güvenliğinizi de arttırır. Acil Durum Fren Desteği (EBA), gerekli durumlarda tam fren gücünün devreye girmesini sağlayarak, acil durumlarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sert fren yapmanız gerektiğinde de Acil Fren Uyarı Lambaları sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araçların sürücülerini olası bir tehlikeye karşı uyarır.

Direksiyon ve Yol Tutuş

Elektro hidrolik direksiyon sistemi, en iyi direksiyon tepkisini sürücüye hissettirebilmek için geliştirilmiştir. Daha fazla denge sağlamak amacıyla süspansiyon ve direksiyon sistemlerinin ince ayarlarına özen gösterilmiştir. Daha geniş tekerlek açıklığı (ön 1.589 mm; arka 1.605 mm) ve burç bağlantı tablası sayesinde yanal hareketlere karşı direnç artmaktadır.

Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)

Ford S-MAX’in güvenlik konusunu ne kadar önemsediği, Euro NCAP yetişkin yolcu güvenliği değerlendirmesinde 5 yıldızla en üstün dereceyi almasından anlaşılabilir. Akıllı Güvenlik Sistemi, pasif güvenlik paketimizin kilit özelliği olarak, en son sürücü ve yolcu koruma teknolojileriyle öne çıkmaktadır. Sistem, saniyeden daha kısa sürede devreye girebilen aşağıdaki gelişmiş özellikleri kapsar:
Genel güvenlik amaçlı hava yastıkları. Bunlar: sürücü ve ön koltuktaki yolcu hava yastıkları ile yan hava yastıkları;
Ön ve ikinci sıra yan hava perdeleri (tavan döşemesinden açılır);
Sürücü diz hava yastığı; ön koltuklarda, üç noktadan aktif gergili ve yük sınırlandırıcılı emniyet kemerleri;
Yüksekliği ayarlanabilir ön koltuk emniyet kemeleri;
Emniyet kemeri hatırlatma sistemi;
Çarpışma anında sürücüden uzaklaşacak şekilde katlanabilir, gelişmiş direksiyon kolonu ve geriye çekilen pedal özellikli Katlanan Pedal Sistemi (PIPS);
Çarpışma durumunda ön koltuktaki yolcunun travma geçirmesini önlemek amacıyla İleri Düzey Boyun Yaralanmaları Koruma Sistemi;
Çarpışmanın etkisinin azaltılması için yandan darbelere karşı kapı içi çelik barlar ile birlikte sağlam çelik güvenlik kafesi;
Yolcu hava yastığını devreden çıkarabilme anahtarı;
İkinci sıranın dış koltuklarında ISOFIX çocuk koltuğu* bağlantı noktaları;
Kaza durumunda otomatik olarak devreye giren Otomatik Tehlike Uyarısı.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Acil Durum Fren Desteği (EBA), gerekli durumlarda tam fren gücünün devreye girmesini sağlayarak, acil durumlarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sert fren yapmanız gerektiğinde Acil Fren Uyarı Lambaları sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araç sürücülerini uyarır.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS)

Sistem, her lastik üzerinde bulunan sensörlerle lastik basıncını denetleyerek, sürücüye basınç bilgisini verir ve basınç azalması herhangi bir soruna yol açmadan sizi zamanında uyarır.

 

Aktif Güvenlik Özellikleri

Ford S-MAX’in aktif güvenlik özellikleri, siz ve yolcularınız için sağlanabilecek en güvenli ortamın oluşturulmasına yardımcı olur. Bu özellikler arasında, daha dengeli fren yapmayı sağlayarak kaymayı engelleyen Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) özellikli Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) de bulunur.

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı (ASLD)

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı hız kontrol sisteminin bir parçasıdır. ASLD, örneğin, uzun yolda verilen hız sınırının aşılmaması gereken durumlarda, belirlenmiş hızın farkında olmadan aşılmasını engelleyerek sürücülere yardımcı olur. Direksiyon simidi üzerinde bulunan geliştirilmiş hız kontrol düğmelerini kullanarak, hızın üst sınırını saatte 30 ile 180 km arasında bir seviyeye ayarlayabilirsiniz. Bu aralığı aştığınızda, motor yönetim sistemi, belirlenen hız sınırının korunması için müdahale edecektir. 1.6L EcoBoost motor seçeneği ile sunulmaktadır.

Ford Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS)

Ford S-MAX   Ford Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS)İleri teknoloji ürünü kör nokta uyarı sistemi, uzun yolculukların çok daha rahat bir deneyim haline gelmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sistem, herhangi bir araç kör noktaya girdiğinde, sürücünün kapı aynasına yerleştirilmiş olan ve normal koşullarda fark edilmeyen bir uyarı lambasıyla durumu bildirir.

 

Yağmur Sensörü

S-MAX’te bulunan ve altı ayrı algılama düzeyinde çalışan silecekler, ilk yağmur damlası düştüğünde otomatik olarak çalışmaya başlar, yağmur şiddetlendikçe hızını artırarak ayak uydurur. Sistemin sağladığı kolaylık sayesinde sileceklerinizin ayarını değiştirmenize gerek kalmaz.

Otomatik Yanan Ön Farlar

S-MAX’in bu aydınlatma teknolojisi, gece sürüşünün daha kolay, güvenli ve rahat olması için tasarlanmıştır. Sensörler ışıkta azalma algıladığında ya da yağmur sensörlü silecekler çalıştığında farlar otomatik olarak yanar. Böylece hava kararırken, gece, tünele girdiğinizde ya da görüş mesafesi azaldığında farları sizin yakmanıza gerek kalmaz.

 

Akıllı Güvenlik Sistemi

Ford S-MAX’in Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), korunmanızı sağlamak için bir dizi gelişmiş teknoloji kullanır. Bu teknolojiler sayesinde Ford S-MAX, Euro NCAP darbe testinin Yetişkin Yolcu Güvenliği Değerlendirmesinde 5 yıldız alarak, sınıfının en yüksek derecesine sahip olmuştur.

Pasif Alarm Sistemi (PATS)

Ford S-MAX’in pek çok güvenlik özelliği, park halindeyken de emniyette olmasını sağlar. Bu koruma, birçok özelliğin bir araya gelmesiyle sağlanmıştır. Önlem olarak, patentli ürünümüz Pasif Alarm Sistemi’nin (PATS) hareketsizleştirme özelliği, özel şifreyle kodlanmış anahtar kontağa girene ya da sensörler tarafından algılanana kadar motoru devre dışı bırakır.

Uzaktan Kumandalı Merkezi Çift Kilitleme

S-MAX’in çift kilitleme özelliği, tüm elektrikli camları uzaktan kapatabilmenize ve tüm kapıları kilitleyebilmenize olanak tanır. Böylece, birisi camı kırsa bile, kapıların açılması mümkün olmayacaktır. Çift kilit özelliğini devreye sokmak için uzaktan kumanda üzerindeki ‘lock’ düğmesine iki kez basmanız yeterlidir. Diğer yandan, ‘unlock’ düğmesini bir süre basılı tutarak S-MAX’in bütün camlarını açabilirsiniz. Camları kapatmak için ise yeniden ‘lock’ düğmesini bir süre basılı tutmanız yeterlidir.

Ses Sistemleri

S-MAX, araçta müzik dinleme keyfine yeni bir boyut getiren bir dizi işitsel sistem seçeneği sunuyor. Örneğin, Sony müzik sisteminin yüksek performansı ile dinlediğiniz müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, MP3 çalma fonksiyonu ve USB girişi ile portatif müzikçalarınızı bağlayabilme özelliği ile dilediğiniz müziği dinleme özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Türkçe Sesli Kontrol Sistemi sayesinde dilerseniz, telefon görüşmelerinizi hareket halindeyken yapabilirsiniz. Sistem, Bluetooth®* uyumlu cep telefonunuzu ya da aracınızın ses ve klima sistemlerini kontrol edebilmenizi sağlar.

USB Kullanımı ve Dosya Aktarımı

S-MAX’te, USB bağlantısıyla MP3 çalarınızı kullanabilir, sevdiğiniz şarkıları, aracınızın gösterge panelinde bulunan ekranda görüntüleyebilirsiniz. Müziği yönetmek için İnsan Otomobil Arabirimi kumandalarını kullanmanız yeterlidir. Dosya aktarımı işlevi, Bluetooth® özelliği bulunan müzikçalarınızdan ya da cep telefonunuzdan aracınızın ses sistemine müzik aktarabilmenizi sağlar.

LED Gündüz Seyir Farları

S-MAX’in her ayrıntısında görülen özen ve dikkatin karakteristik bir örneği olan yeni LED Gündüz Seyir Farları, diğer araç sürücülerinin sizi daha kolay fark etmesini sağlıyor. S-MAX’in zarif tasarımının bir parçası olan bu ayrıntı, kullandığı en yeni LED teknolojisi sayesinde normal kısa farlara göre enerjiyi çok daha verimli kullanıyor.

Bi-Xenon HID Ön Farlar

S-MAX’in Bi-Xenon HID ön farları, klasik farlara kıyasla iki kat daha güçlü olmakla birlikte yalnızca üçte ikisi kadar enerji harcar.

 

LED Arka LambalarFord S-MAX  LED Arka Lambalar

Göz alıcı ışıklandırma teknolojisi ile parlak ve uzun ömürlü aydınlatma sağlayan LED lambalar, hem daha fazla görüş sağlıyor, hem de geceleri aracın görünüşüne ayrı bir çekicilik katıyor.

 

Gelişmiş LED İç Aydınlatma Sistemi

Ford S-MAX  Gelişmiş LED İç Aydınlatma Sistemi

LED teknolojisinden, Ford S-MAX’in iç hacminde de yararlanılıyor. S-MAX Titanium ile panoramik cam tavan özellikli bütün S-MAX modellerinde standart olarak bulunan iç aydınlatma sistemi, bütün yolculara daha fazla aydınlatma sağlıyor.

 

Acil Fren İkaz Işığı

Arka fren lambaları, ani fren durumunda devreye girer, sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araç sürücülerini olası bir tehlikeye karşı uyarır.

Ford Tam Katlama Sistemi (FFS)

Eşyalarınızı kendiniz yapmayı seviyorsunuz ya da kızınızın dağ bisikletinin taşınması gerekiyor. Belki de oğlunuzun müzik grubuna malzemeci seçildiniz. Siz ve aileniz için taşınması gereken ne varsa, S-MAX her yükü taşıyabilecek esnekliğe sahiptir. Tam Katlama Sistemi ile, tüm arka koltuklar kapanarak zemin hizasına gelebilir. Bu sayede tam 32 ayrı oturma düzeni oluşturmak mümkündür.

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Birçok kişi zaman zaman farkında olmadan dizel araçlarına benzin, benzinli araçlarına da dizel yakıt doldurabilmektedir. Ford Kolay Yakıt Sistemi, benzin ve dizel pompa uçları arasındaki farkı tanıyan, hatalı yakıtı engelleyici, kapaksız, yakıt doldurma sistemidir. Böylece aracınıza yanlış yakıt doldurma olasılığınız ortadan kalkar.

 

İnsan Otomobil Arabirimi (HMI) ve Ford Convers

Sezgisel olarak çalışan dijital kumanda merkezi, aracınızın birçok sistemini tam anlamıyla kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Ford Convers+ grup ekranı kullanan İnsan Otomobil Arabirimi, direksiyon simidi üzerine yerleştirilmiş, ses ve araç ayarlarını yöneten iki düğme ile çalışır. Soldaki düğme ile radyo kanallarını ya da CD’deki parçaları bulup değiştirebilir ve sesi ayarlayabilirsiniz. Sağdaki düğme, araç ayarları ile seyir bilgisayarını gösteren grup ekranını yönetir. Ford Convers+ grup ekranında, sağdaki düğmeyi kullanarak MultiMedya listelerine bakabilir, telefon, radyo ve CD çaları yönetebilirsiniz. Bunların yanında USB/MP3/Taşınabilir müzkçalar bağlantı girişi de sunulmaktadır.

2013 Ford S-MAX Detaylı Özellik ve Fiyat Listesi

Motor Seçenekleri Yakıt Tipi Emisyon Seviyesi Şanzıman seçenekleri Motor hacmi (cm3) Maksimum Güç(PS/dd) Maksimum Tork (Nm/dd) Model seçenekleri Gövde tipi
1.6L EcoBoost 160PS Benzinli Euro V 6 İleri Manuel 1596 160/5700 240/1600-4000 Titanium MPV
2.0L Duratorq TDCI 163PS Dizel Euro V 6 İleri PowerShift Otomatik 1997 163/3750 340/1750-2750 Titanium MPV

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
Titanium 1.6i EcoBoost 160PS 7 Koltuk 81.810 TL 81.810 TL 76.140 TL
Titanium 2.0TDCi 163PS PowerShift A/T 7 Koltuk 116.670 TL 116.670 TL 108.605 TL

Bir Cevap Yazın