2014 BMW M6 Gran Coupe Tanıtıldı

BMW’nin 6 serilerinden olan 2014 BMW M6 Gran Coupe‘nin resmi olarak tanıtımı yapıldı. BMW 2014 yılına damga vurmak için arabalarına mükemmel düzeyde iyileştirmelere devam ediyor. Ayrıntılar yazımızın devamında…

560 bg çift turbo beslemeli 4,4 litrelik V8 motor içeren yeni BMW M6 Gran Coupe bir dizi resmi fotoğrafla tanıtıldı. Şık dört kapılı sedan otomobilin Ocak’ta Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarılması planlanıyor.

2014 BMW M6 Gran Coupe Resimleri 5Mercedes-Benz CLS63 AMG, Porsche Panamera Turbo ve yakında çıkacak Audi RS7’ye rakip olacak en yeni M otomobil, iki ekstra kapı ve daha büyük arka koltuklarıyla daha pratik ve konforlu bir deneyim sunarak, mevcut M6 yelpazesinin kapsamını genişletmeyi amaçlıyor.

M6 Gran Coupe, 6 serisi Gran Coupe’nin bu yılın önceki aylarında tanıtılan daha alt versiyonlarından dış kısmındaki tipik stil öğeleriyle ayrılıyor.

Araçta, motor bölmesi ve ön frenler için soğutma kanalları içeren daha derin bir ön tampon, M6 logosu taşıyan değiştirilmiş böbrek ızgara, genişletilmiş ön tekerlek bombeleri, ön çamurluklarda krom parçalar ve karbon fiberle takviye edilmiş plastik tavan paneli dikkat çekiyor.

Arka tarafta bagaj kapağında yine M6 tanımlaması ve sıcak havayı arka diferansiyelden dışarıya çekecek şekle sahip karbon fiberle takviye edilmiş plastik bir dağıtıcı ve dört krom egzoz çıkışı barındıran derin, benzersiz profilli bir tampon bulunuyor.

[ad#orta]

M6 Gran Coupe, M5 gibi 2964 mm dingil açıklığına sahip yüksek dayanımlı çelik bir platformu temel alıyor. Saygı değer M ismini taşıyan bütün otomobillerde geleneksel olarak yapıldığı gibi bu araçta da tekerlek iz genişliği standart 6 serisi Gran Coupe’ye göre önemli ölçüde arttırılmış.

İkinci nesil M6’nın üçüncü üyesi, BMW M bölümünün çift turbo beslemeli 4,4 litrelik motorunu ve yedi vitesli, çift debriyajlı şanzımanını barındırıyor – bu ilk olarak M5’te, daha sonra da M6 coupe ve üstü açılır otomobilde kullanılmış bir kombinasyon. Aracın maksimum çıkışı 560 bg, tork ise 1500-5750 devir/dakika aralığında maksimum değeri olan 680 Nm’ye çıkıyor. BMW M6 Gran Coupe 1950 kg ile M5’ten sadece 5 kg daha ağır.

2014 BMW M6 Gran Coupe resimlerini görmek için foto galerimize gidelim.

[ad#videoalti]

Bir Cevap Yazın