2017 Volkswagen Golf Özellikleri ve Tanıtımı

2017 Volkswagen Golf’ün tüm detayları ve özellikleri açıklandı. Golf’ün yeni yüzü 2012 yılında değişmişti 2017 modelinde de aynı tasarım göze çarpıyor. Yani demek istediğim 2017 yılında da tasarımı dahada güzel hale gelmiş. Yeni golf yarı otonom özelliği ile diğer modellerine fark atmıştır. Yeni motor seçeneği ortaya çıkarmıştır.2017 Volkswagen Golf 4  Volkswagen’in kompakt hatchback Golf’ün en belirgin tasarımı olan karakteristik özelliği katan ön ve arta tampon ve Xenon ve Led farları ve stopları olmuştur bu benim şahsi fikrimdir. Tüm araçlarda olduğu gibi 2017 Golf de jant modeli de ayrı bir güzellik katmıştır.2017 Volkswagen’in en üst donanım seviyesinde aracın merkezinde yer alan renkli ve dokunmatik multimedya sistemi, donanım seviyelerine göre 6.5 inç boyutundan başlayıp 9.2 inç büyüklüğe kadar değişiklik gösteriyor. 2017 Golf’ün multimedya sistemi sesle kontrolün yanı sıra segmentinde ilk kez sunulan hareket algılama yeteneği sayesinde uzaktan kontrol edilebilir şekilde kullanılabilecek. Yeni nesil Golf dahilinde sunulacak olan kokpit göstergelerinin ve navigasyonun yer aldığı 1440×540 piksel değerine sahip ana ekranda, navigasyon sistemi iki ve üç boyutlu olarak görüntü vermektedir.2017 Volkswagen Golf’de makyajlanan tasarım ve geliştirilmiştir. donanımların yanı sıra, modelde sunulan elektronik kontrol sistemleri de bir hayli geniş alanda sunulmaktadır. 2017 Volkswagen Golf 1Volkswagen’in yarı otonom sürüş sistemi olarak da bildiğimiz yardımcı sistemleri C segmentine yeni bir standart getirecek. Passat modelinde görmeye alıştığımız sistemlerden olan Trafikte Sürüş Asistanı, 60 km‘ye kadar aktif olarak artık Golf’te de sunulmaktadır. Özellikle dur-kalk şeklinde ilerleyen trafikte sürücüsüne oldukça yararlı olan sistem, gaz ve fren pedalını otomatik olarak kontrol diyor. Park asistanı, şerit takip asistanı, trafik levhası algılama sistemi, kör nokta sensörü, adaptif hız sabitleyici, çarpışma sonrası otomatik frenleme sistemi, yorgunluk algılayıcı sürücü uyarı sistemi gibi teknolojik asistanlar sürücüsüne, aktif sürüş sırasında yardımcı olan elemanlar arasında öne çıkıyor.

2017 Volkswagen Golf Reklam Filmi:

Birazda teknik bilgilerden bahsedelim 2017 Volkswagen Golf’ün ilk teknik konu olarak ilk motorundan bahsedelim,148 beygir güç ve 250 nm tork üreten 1.5 litrelik benzinli (110gr/km) 1.5 litrelik TSI motor, 250 nm’lik maksimum torku 1,500 devirde vererek,2017 Volkswagen Golf 5Aktif Silindir Teknolojisi (ACT) ile birlikte sunulan 1.5 litrelik ünitenin, 128 beygir güç üreten ve daha az karbon salınımı yapan Bluemotion (104gr/km) versiyonu da sunulacak olan motor seçenekleri arasında yer alıyor. Volkswagen, ACT teknolojisine sahip yeni motor seçeneğinin standart versiyonunun 100 km‘de 4.9 litrelik karma tüketim değerine sahip olduğunu belirtirken aynı motorun Bluemotion versiyonunun tüketim değerini 100 km‘de ortalama 4.6 litre olarak açıklıyor.

2017 Volkswagen Golf :

Golf için hali hazırda sunulan diğer motor seçeneklerini sunmaya devam edecek olan Volkswagen, çift kavramalı şanzımanı DSG‘yi de geliştirme aşamasına tabi tutmuş. Yeni jenerasyon Golf ile birlikte, yeni jenerasyon 7 ileri DSG‘yi de Volkswagen otomobillerinde bulunacaktır. Volkswagen, standart Golf ile birlikte performans modeli GTI’a da patates püresi kıvamında hoş bir dokunuş yapmayı ihmal etmemiştir. 2017 Golf GTI, standart olarak 226 beygir güce sahipken performans paketiyle birlikte bu değer 241 beygire çıkıyor, 2017 Volkswagen Golf 12Volkswagen Golf; GTI, Variantve hybrid teknolojisine sahip GTE modeliyle birlikte 2017 yılından itibaren satışa sunulacaktır. Volkswagen de başlayan yenilenme hareketi 2020 yılına kadar süreceği açıklandı.

 

2017 Volkswagen Golf Resim Galerisi İçin Tıklayınız….

Bir Cevap Yazın