ISOFIX, Çocuk Koruma Sistemi Nedir?

Renault sizi düşündüğü gibi çocuklarınızı da siz gibi düşünmektedir. Son dönemlerde çocuk koltuklarının zorunlu olmasıyla, Renault’da bunu göz önüne alarak modellerine Çocuk Koruma Sistemleri’ni yerleştiriyor.

Çocuk koruma Sistemleri;

4 yaş ve ÜZERİ : ayarlanabilir çocuk kafalığı, Sırt destekli yeni koltuk 4-10 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmıştır. Sabit kanca noktaları ile ya da serbest olarak yüzü yola bakacak şekilde yerleştirilir.

Her durumda çocuk 3 noktalı emniyet kemeri ile yerine sabitlenmiştir. V şeklindeki sırt ve kafa desteği sayesinde , Kidfix sistemi çocuğunuza göğüs ve kafası için yuvarlanmaya karşı/uyuma desteği verir. Kidfix , çocuğunuz araçta değilken bile arabada kalabilir. Booster-koltuğu ile kullanımı önerilmektedir.

[ad#orta]
Renault’nun gerçek bir yeniliği olan bu kafa arkalığı 4 ile 10 yaş arasındaki çocuklar için booster koltuğu ile birlikte kullanım için tasarlanmıştır. Kafalığa entegre edilmiş emniyet kemeri kanalı , kemerin omuz seviyesine doğru olarak konumlanmasını sağlayacaktır.Çocuğunuz uyurken bile kafalık sayesinde emniyet kemeri onu doğru şekilde koruyacaktır.Kullanımı kolay ve kafalığı sadece iterek boya göre ayarlanabilir.

Bir Cevap Yazın