Kış Lastiğinin Avantajları

Kış lastiği kullanıyorsanız avantajları nelerdir?

Kış lastiği kullanmıyorsanız size kış lastiği kullanmanızı gerektirecek bir çok neden.

Hava sıcaklığı 7°C’ın altına düştüğünde bir set kış lastiği (4 Adet) kullanmak sürüş güvenliğini artırır. Aşağıda kış lastiklerinin 7°C’ın altındaki sıcaklıklarda kullanılmasının 7 faydasını görebilirsiniz.

[ad#orta]

Güvenlik

Sizinle Dış hava sıcaklığı 7°C’ın altına düştüğünde, bu koşullar için geliştirilmiş olduğundan dolayı, ıslak, kuru ve karlı zeminlerde kış lastikleri yaz lastiklerine göre daha güvenli sürüş sağlar.

Suda Kızaklanma Riskinde Azalma Sağlar

Özel sırt desen tasarımları sayesinde kış lastikleri, çok iyi su tahliye edebilme kabiliyetine sahip olup suda kızaklama riskini düşürürler. Suda kızaklama, lastikler su tahliyesini yeteri kadar hızlı yapamadığında, aracın su yüzeyinde oluşan su birikintisi üzerinde kayarak kontrol dışına çıkması ile oluşur.

Fren Mesafesinde Azalma Görülür

Yaz lastikleri ile karşılaştırıldıklarında, kış lastikleri fren mesafesini düşük sıcaklıkta ıslak zeminde %10, karlı zeminde %20 düşürmektedir. Performans Artırır 7°C’ın altındaki hava sıcaklıklarında, aynı hızda, kış lastikleri daha iyi bir performans ve sürüş konforu sağlar. Şartlar el verirse, zincir kullanan araçlar yasa gereği 50km/s hızı geçemezken, yüksek hızlarda seyahat etmeyi mümkün kılar.

Pratiklik

Sezon başında takılması durumunda, ıslak, kuru ya da karlı zeminlerde sürüş devamlılığını sağlar. Yasalara göre, zincir kullanımına gerek bırakmaz ve aynı zamanda zincir gibi bagajda yer kaplamaz.

Tasarruf Sağlar

Sezon sonunda, yaz lastiklerinin yerine kış lastiklerini takmak sadece güzenliği maksimum seviyeye çıkarmakla kalmaz, toplam kilometre performansını da artırır.

Özgürlük Sağlar

Kış lastikleri, sonbahardan ilkbahara kadar, beklenmedik hava değişimlerinden etkilenmeden maksimum sürüş devamlılığı sağlar.

Bir Cevap Yazın