Range Rover Velar Tanıtımı 2017

Evoque’u daha geleneksel  Range Rover tasarım öğeleriyle birleşiyor; fakat bir veya iki yeni tasarım özelliklerini paylaşıyor. Velo’nun üniteleri daha ince ve bagaj kapağının genişliğinde gergin olmasına rağmen, Evoque’dakine benzer yatay arka lambalar arka taraftafındadır. Diğer tasarım ilkleri, daha pürüzsüz bir yan profil oluşturacak şekilde gömme, çıkıntılı kapı kolları tasarımı farlılaştırmıştır.

Range Rover Velar: İç Mekan Tasarımı

Velar’ın kabininde Land Rover’ın tasarım dilindeki en son gelişmeler ve Range Rover’a yeni gelen birkaç yeni teknoloji bulunmaktadır. Ön kabinin orta kısmı şerit üzerinde üçlü bir ekran bulunur. Range Rover ve Range Rover Sport’da olduğu gibi 12,3 inç TFT sanal kokpit ekranını içerebilir – ancak aracın açılmasıyla beraber gelen orta dokunmatik ekran yanar ve öne doğru gelir.

Orta panel, her zamanki gibi müzik, telefon ve navigasyon verilerini gösterecek ancak bunun altındaki Land Rover, ön panonun düğmelerinin çoğunu başka bir dokunmatik ekranla değiştirdi. Isıtmalı koltuklar, süspansiyon ve şanzıman ayarları ve ısıtıcı gibi elemanları kontrol eder ve eğim ekranı gibi, araç çalışana kadar karanlık kalır. direksiyon simidindeki düğmeler için de geçerlidir  ve genel etki, diğer LAND ROVER lardan ayıran bir özellektir.

Velar’ın sürüş koltuğundan görülen görüntü, Range Rover Sport veya Range Rover’da olduğu kadar emniyetli değil; tabanın, daha ışıltılı tavan çizgisinin altında bekleme odasını korumak üzere indirildiğinin bir işareti. Fakat, işe yarıyor, çünkü altı ayaklıların arka koltuklarda bile dik dururken herhangi bir problemi yoktur.

Çizgi de iyi bir şekli vardır ve bol miktarda kullanışlı bagaj kancasına sahiptir.  maddeleri kaldırmak için göze çarpan bir dudak olmasına rağmen. Arka kapak, tek parçalı bir üründür, tesadüfen açılır veya uzatılabilen çıkıntıya gerek kalmaz – ancak jest kontrolü, arka tamponun altında bir ayağı sallayarak en azından açılabileceği anlamına gelir. Arka koltuklar yerden takıldığında önyükleme kapasitesi 632 litredir . Geniş hacimli bir bagaja sahiptir.

Yeni Range Rover Velar: motor detayları

Lansmanda , Velar oldukça geniş bir motor seçeneklerine sahip olacak. En basit iki donanım seviyesiyle elde edilebilen en temel ünite, 174 bg ve 430 Nm tork üreten dört silindirli bir dizel olacak  8,4 saniyede 0-60 mph zaman, ancak sadece 142 g / km CO2 emisyonu. Aynı Ingenium motoru, 237bhp ve 500Nm ile geniş aralıkta ve 154g / km CO2 emisyonuyla sunuluyor. Sonra 296 bhp ve 700Nm ile bir V6 dizel var; 6.1 saniyede 0-60 mph’lik çizgiyi kırabilir, ancak CO2 emisyonları daha ağır 167 g / km’dir.

Land Rover ayrıca dizel odaklı İngiltere olmaküzere benzinli motor seçenekleri ile Velar’ı sunacak. Dört silindirli bir Ingenium ünitesi 247bhp ve 365Nm tork üretirken, 173g / km CO2 emisyonları şirket araç seçicileri yerine özel alıcılar için olduğu anlamına geliyor. Bu motor, bu yıl daha sonra 296bhp ve 400Nm ile daha güçlü bir seçeneklere sahip olacak. Fırlatma başındaki diğer benzinli araba Jaguar Land Rover’ın süperşarjlı 3.0 litrelik V6’sı; 375 bg ve 450 Nm torka sahiptir – yine de, 214 g / km CO2 emisyonu, dizel motorlar benzinli motorlara göre daha pahalı olacak gibi.

Tüm Velars dört tekerlekten çekiş ve hepsi sekiz vitesli bir otomatik şanzıman alacak. Altı silindirli tüm baskılar da hava süspansiyonu alacak, fakat bu yüksek düzlükte dört silindirli otomobiller için bir seçenek bulunacak; Daha ucuz modellerle bu motorlardan birini sipariş edin ve sadece sarmal yaylar bulunmaktadır.

Range Rover Velar: spec ve off-road yeteneği

Land Rover, Velar’ın rakiplerinden herhangi birinden daha karayolu üzerinde daha iyi olacağı söyleniyor. Yaklaşma açısı 28.89 dereceye kadar çıkabiliyor ve hava süspansiyon modellerinde maksimum geçme derinliği 650 mm. Firma ayrıca, 2.500kg’a kadar nominal kapasiteye ve manevraları tersine çevirmeye yardımcı olan Land Rover’ın en yeni Tow Assists sistemi olması çok yararı olmuştur.

Standardın adı verilen otomobilin giriş seviyeli sürümleri, 18 inç alaşım jantlar, ısıtmalı ön koltuklar, anahtarsız giriş, ısıtmalı bir ön cam ve LED farlar sunuyor. S, 19 inç alaşımlar, jest kontrollü bagaj kapısı, 10 yollu elektrikle ayarlanabilir ön koltuklar ve deri döşeme ile birlikte geliyor.

SE, 20 inç tekerleklere kadar adımlar atıyor ve yüksek hüzme yardımıyla Matrix LED ışıkları, 360 derecelik park yardımı, Land Rover’ın 12,3 inçlik dijital gösterge kümesi ve 825W Meridian ses sistemi ekliyor.

Saten gri kaplamalı alaşım jantlar ve parlak metal alaşımlı pedallar da dahil olmak üzere sportif görselli ayrıntılar getiren R-Dynamic olarak adlandırılan bir düzeltme seviyesi ve daha agresif ön tampon tasarımı. Otomobilin ilk yılına 1,600W ses sistemi ve 22 inç alaşım jantlar da dahil olmak üzere HSE spesifikasyonu nun üstünde üst sınıf ekleyen. Birinci Baskı var. Ancak yalnızca V6 benziniyle birlikte sunuluyor.

Deri sevmeyenler için Velar’a alternatif bir koltuk kumaşı da bulunmaktadır. Kvadrat ile birlikte geliştirilen ve İç Premium Tekstil Paketinin bir parçası olarak bulunan yeni koltuk döşemesi, yün karışımlı tekstili, geri dönüşümlü plastik şişelerden yapılmış bir Suedecloth ilavesi ile sunuluyor.

Bir Cevap Yazın