Renault Yeni Energy Motor Nedir?

Renault şirketinin geiştirmiş olduğu yeni motor teknolojisi Yeni Energy Motor sayesinde arabalarına hem performans kazandırmış hem de yakıttan tasarruf sağlamıştır. İncelemelerimizi daha da detaylandırmak için Renault’un hazırlamış olduğu videoyu izleyelim ve detaylı yazımızı okuyalım.

Renault Yeni Energy Motor Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1033″]

Yeni Renault Mégane kullanmak, kontrollü bir dinamizm ile birlikte benzersiz hazların yaşanması anlamına geliyor. Daha da tutumlu ve performanslı motor gamı, Energy 1.6 dCi 130 bg motoru ile zenginleşti… Stop & Start ve fren fazında enerji geri kazanımı gibi Renault’nun F1’deki bilgi birikiminden kaynaklanan teknolojik yenilikler sayesinde, bu motor ideal olarak sürüş keyfini ve yüksek tüketim kontrolünü bir araya getiriyor.

[ad#orta]

Renault yakıt tüketimini 4lt/100 km düzeyine düşürmek için yeni Energy 1.6 dCi 130 bg motorun silindir hacmini azalttı. Bu anlamlı yakıt tüketimi azalması ile CO2 emisyonları azaltılarak 104 g CO2/km’ye çekildi.

Motor dinamik ara hızlanmaları ve ivmelenmeleri, 1 750 d/d’dan itibaren kullanımda olan son derece cömert torku (320 Nm) ve 16 supaplı enjeksiyon ve turbo sisteminde gerçekleştirilen iyileştirmelerle çok daha konforlu kullanım olanağı sunuyor.

Sürüş keyfi ve araç içindeki güven ve huzur Stop & Start sisteminin akıcılığı ve motorun sessizliği sayesinde maksimum düzeye getiriliyor. Mégane HB’de, sürüş keyfini her an yaşayacaksınız.

Bir Cevap Yazın