Volkswagen Passat Variant

Volkswagen Passat Variant   en kaliteli malzemeler, kusursuz işçilik ile birleşince ortaya benzersiz bir lüks çıkıyor. Yeni Passat’ın kapısını açtığınız anda görmeye başlayacaklarınız sizi çok etkileyecek. Detaylı bilgi aşağıda.

[jwplayer mediaid=”640″]

İç Denetimli Alarm

[ad#orta]
Kapıları kilitli olan Yeni Passat Variant’ınızı sizden habersiz birisi açmaya çalışırsa alarm sistemi anında devreye girerek sesli ve görsel olarak uyarı sinyalleri göndermeye başlıyor. Ayrıca Yeni Passat Variant’ınızın içindeki iç denetim sistemi, otomobilin içindeki tüm hareketleri tarama özelliğine sahip. Hayatınızı kolaylaştırırken hırsızların işini oldukça zorlaştıran alarm sistemine opsiyonel olarak sahip olabilirsiniz.

Hava Yastıkları

Hava yastıkları neden önemli? Çünkü sadece emniyet kemeri takmak yeterli değil. Olası bir kaza anında öne doğru savrulmak önemli bir yaralanma riski oluşturur, sadece emniyet kemeri kullanmak bu riski belirli oranlarda azaltsa bile tek başına yeterli olmayabilir. İşte bu noktada hava yastıklarının önemi ortaya çıkar. Yeni Passat Variant sizi korumak için bu konuda iddialı: Sürücü ve ön yolcu ön, ön koltuklar için yan ve ön ve arka koltuklar için perde hava yastıkları tüm donanım seviyelerinde standart.

ESP

Tüm Yeni Passat Variant’larda standart olarak sunulan Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyor. Diğer sürüş destek sistemleri ile eş zamanlı çalışan ESP, öne ya da arkaya kaymanız durumunda kontrolü kaybetmemenize yardımcı oluyor.

ABS

En önemli kaza nedenlerinden biri frenleme esnasında oluşan kızaklama ile kontrolün kaybedilmesidir. ABS’siz araçlarda frene uygulanan sert tepkiler otomobilin kızaklamasına ve kontrolün kaybedilmesine neden olabilir. Ancak ABS ve hidrolik fren asistanı sayesinde sert ve frenleme esnasında bile kontrol sürücüde olmaya devam eder. Bu sayede Yeni Passat Variant’ınızı mümkün olan en kısa süre ve mesafede durdurabilirsiniz

Yorgunluk Tespit Sistemi

Volkswagen’in geliştirdiği bu akıllı sistem sayesinde kendinizi yorgun hissettiğiniz ve sürüşe ara vermeye ihtiyaç duyduğunuz anlar otomatik olarak tespit ediliyor. Bu sisteme neden ihtiyaç duyduk? Trafik kazalarının %25’inin yorgunluk kaynaklı olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bu kazaların sonuçları genellikle ciddi yaralanmalar ile sonuçlanıyor, çünkü yorgunluktan uyuyakalan sürücülerin genellikle tepki vermeye zamanları olmuyor. Yeni Passat Variant’taki yorgunluk tespit sistemi sizi bu durumların oluşma riskine karşı önceden uyarma yeteneğine sahip. Sistem nasıl çalışıyor? Sürücünün direksiyon hareketleri sistem tarafından yakın takip altına alınıyor. Tüm şerit değiştirme ve direksiyona yön verme hareketleriniz sistem tarafından kaydediliyor. Bu sayede normal sürüş karakterinizden farklı bir durum oluştuğu anda sistem bunu otomatik olarak algılıyor. Sistem sürücüyü nasıl uyarıyor? Sistem yorgun olduğunuzu tespit ettiği anda sizi ikaz sesi ve kontrol panelindeki ikaz ışığı ile mola vermeniz için uyarıyor. Eğer ara vermeden aracınızı kullanmaya devam ederseniz, 15 dakika sonra bu uyarı tekrar ediliyor Yorgunluk tespit sistemi Comfortline ve Highline donanımlarında standart, Trendline donanımda ise opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Sürüşe Duyarlı Şasi Kontrol Sistemi (DCC)

Sürüşe duyarlı şasi kontrol sistemi ile istediğiniz sürüş modunda seyahat etmeniz çok kolay. Yeni Passat Variant’ta orta konsola entegre edilen bir düğme ile hızınızı sürüşe duyarlı olacak şekilde sabitlemeniz mümkün. 3 farklı tipte sürüş modundan birini seçmeniz yeterli: Normal, Sport ve Comfort. Seçtiğiniz sürüş moduna bağlı olarak otomobilinizin süspansiyon ayarları elektronik olarak yapılır. Sürüşe duyarlı şasi kontrol sistemi opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Eğim Kalkış Asistanı

Eğim kalkış asistanı yokuşlardan çıkarken aracınızın geriye doğru kaymasını engeller. Bu sayede kalkış esnasında el frenine ihtiyaç duymadan, geriye doğru kayma endişesi taşımadan yolunuza devam edebilirsiniz. Eğim kalkış asistanı sürüşünüzü kolaylaştırdığı gibi, dur-kalk trafikte güvenliğinizi arttırır.

Geri Park Kamerası

Opsiyonel olarak sunulan geri park kamerası Passat Variant’ınızın radyo ya da navigasyon ekranına, otomobilin arkasındaki görüntüyü eş zamanlı olarak aktarır. Grafiklerle desteklenen bu görüntü sayesinde park etmek her zamankinden daha kolay.

Şerit Takip Asistanı

Şerit takip asistanı yardımcı bir pilot gibi çalışarak Yeni Passat Variant’ınızın şerit dışına çıkmaya başladığı anda sizi uyarır. Trafik kazalarının önemli bir kısmının sürücünün konsantrasyon kayıpları neticesinde gerçekleştiği düşünüldüğünde şerit takip asistanının önemi daha kolay anlaşılır. Dikiz aynasına entegre edilen kamera ile yolunuz üzerindeki şeritler tespit edilir, sinyal vermeden şeridinizin dışına taşmanız durumunda sistem devreye girer. Sinyallerinizi devreye sokarak şerit değiştirmek istediğiniz anda ise bu akıllı sistem otomatik olarak devreden çıkar. Şerit takip asistanı

Krom Dekor

Yeni Passat Variant ön ızgara ve far tasarımı, krom dekorlar ile süslenmiş hava giriş kanalları ile iddiasını gözler önüne seriyor. Gövde rengi tampon ve kapı kolları Yeni Passat Variant’ın görünümünü güçlendiriyor. Üstelik Yeni Passat Variant’ta tüm donanım seviyelerinde krom dekorlar standart olarak sunuluyor.

 

Alüminyum Alaşımlı Jantlar

Comfortline donanımlarında 16”, Highline donanımında ise 17” boyutundaki alüminyum alaşımlı jantlar standart olarak sunuluyor. Bu standart jantlar dışında, Yeni Passat Variant’ta birçok opsiyonel jant seçeneği de mevcut.

Ön Sis Farları

Kötü hava koşulları sürüşünüzü zorlaştırsa bile, Yeni Passat Variant’ta güçlü ön sis farları size optimum görüş açısı sunmaya devam ediyor. Yolu daha iyi görme imkanına kavuştuğunuz için sürüş güvenliğiniz ve konforunuz hava koşullarından hiç etkilenmiyor. Ön sis farları Passat Variant’ta standart olarak sunulmaktadır.

TSI Motor

TSI teknolojisine sahip benzinli motor doğrudan enjeksiyon ve turboşarj sayesinde, daha az yakıt tüketiyor ve daha düşük emisyon değerleri elde ediyor. Motor teknolojilerine ve kullanım özelliklerine göre verilen dünyadaki tek ödül olan “Engine Of The Year” yarışmasına 1-1.4 litre arası motorlar kategorisinde katılan Volkswagen’in TSI motoru, sınıf liderliğinin yanı sıra, genel klasmanda da “Uluslararası Yılın Motoru” ödülü almaya hak kazandı.

Start/Sistemi

Aracınız ışıklarda ya da yoğun trafikte beklerken yakıt tüketir. Start-Stop sistemi bu sırada aracınızın motorunun otomatik olarak durmasını sağlar. Yine sistem sayesinde ayağınızı frenden çektiğiniz anda motor otomatik olarak çalışmaya başlar. Trafikte kırmızı ışığa doğru ilerlerken aracınız durana ve motor Start-Stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulana kadar ayağınızı frende tutun. Motor çalışır çalışmaz ayağınızı fren pedalından çekin ve hareket etmeye başlayın.

Fren Enerjisi Geri Kazanımı

Frenleme esnasında ortaya çıkan enerji Yeni Passat Variant’ta aküyü şarj etmek için kullanılır, bu sayede hem enerji tasarrufu sağlanırken hem de aracın motorunun ekstra yakıt tüketmesi engellenir.

Fren Enerjisi Geri Kazanımı

Frenleme esnasında ortaya çıkan enerji Yeni Passat Variant’ta aküyü şarj etmek için kullanılır, bu sayede hem enerji tasarrufu sağlanırken hem de aracın motorunun ekstra yakıt tüketmesi engellenir.

BlueMotion Teknolojisi

Yeni Passat Variant konfor ve gelişmiş sürüş sistemleri ile olduğu kadar çevreye verdiği değer konusunda da çok iddialı. Tüm motorlar gelişmiş BlueMotion teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde düşük emisyon ve yakıt tüketim değerlerine ulaşmak mümkün oluyor. İşte örneklerden biri: Yeni Passat Variant’ın BlueMotion Teknolojisine sahip 1.6 TDI motoru 100 km’de sadece 4.4 lt yakıt tüketirken, 114 g/km emisyon değeri ile yakalanması güç bir değer elde ediyor.

Anahtarsız Giriş Sistemi

Anahtarsız giriş sistemi sayesinde Yeni Passat Variant’ınızın anahtarına dokunmadan kapınızı açabilirsiniz. Sensörler aracılığıyla aracınız sizi algılar ve kapıya elinizi uzattığınız anda kapı açılmaya hazır hale gelir Bu sistem Highline donanımlı Yeni Passat Variant’larda standart, diğer donanımlarda opsiyonel olarak sunulmaktadır

Ön ve Arka Park Sensörleri

Yeni Passat Variant önünde ve arkasındaki engelleri sensörler aracılığıyla tespit ederek sizi sesli ve görsel olarak uyarır. Böylece en dar alanlara bile park etmek oldukça kolay hale gelir. Engel ile aradaki mesafe radyo ya da navigasyon ekranına grafikler ile aktarılarak görsel açıdan da gerekli destek sağlanmış olur. Ön ve arka park sensörleri tüm Yeni Passat Variant’larda standart olarak sunulmaktadır

LED Farlar

Yeni Passat Variant LED farları ile daha da iddialı. LED farlar şık görünmekle kalmıyor, daha hızlı sürede tepki vererek sürücüye zaman kazandırdığı gibi daha uzun ömürlü olma özelliğini de beraberinde getiriyor. LED ön ve arka farlar Highline donanımında standart, Comfortline donanımlarında ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Park Asistanı

Park asistanı sayesinde en dar alanlara park etmek bile artık oldukça eğlenceli hale geliyor. Aracınızı park etmek istediğiniz zaman yapmanız gereken tek şey orta konsolda bulunan park asistanı düğmesine basmak. Düğmeye bastığınız anda Yeni Passat Variant çevrenizdeki boşlukları taramaya başlıyor ve aracınızı park edebileceğiniz genişlikte bir alan tespit ettiği anda sizi sesli ve görsel olarak uyarıyor. İşte bu noktada yapmanız gereken şey çok basit: aracınızı geri vitese alın ve sadece gaz ile frene dokunun. Yeni Passat Variant tüm direksiyon manevralarını sizin için otomatik olarak yapar. Yeni Passat Variant’ta kullanılan II. nesil park asistanı sayesinde artık sadeece paralel alanlara değil dik boşluklara da park etmek mümkün hale geliyor.

Rijit Yapı

Yeni Passat Variant yaratılırken güvenlik unsurları da ihmal edilmedi. Bunu başarabilmek için üretim esnasında en modern teknolojiler tercih edildi. Bu teknolojiler sayesinde ortaya çıkan güçlü gövde, olası çarpışmalarda ortaya çıkabilecek enerjiyi absorbe ederek sürücü ve yolcuların yaralanma riskini azaltıyor. Sağlam yapı aynı zamanda yol koşullarından daha az etkilenmenizi sağlarken, sürüş esnasında benzersiz sessizliğe de katkıda bulunuyor.

Galvanizli Gövde

Yeni Passat Variant’ınızın yapısını güçlendirmek, çevresel etkilere karşı direncini arttırmak ve paslanmazlık süresini uzatmak için gövdeye galvanizleme işlemi uygulanır.

Lazer Kaynak Teknolojisi

Yeni Passat Variant yüksek teknoloji ve kusursuz işçiliğin ürünlerinden biri. Lazer kaynak teknolojisi rijit gövde yapısı oluşturarak hem sağlamlığı arttırır hem de yol tutuşu ve araç içi ses yalıtımına katkı sağlar. Böylece Yeni Passat Variant’ınız sadece aldığınız yıl değil, ilerleyen yıllarda da sağlamlık ve sessizliğini korur.

Aerodinamik Yapı

Daha Verimli: Yeni Passat Variant aerodinamik yapısı ile etkileyici performansını düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunuyor. Daha Güvenli: Aerodinamik yapı yakıt tüketimi ve performansa katkı sağladığı gibi özellikle yüksek hızlarda ve rüzgarlı alanlardan geçerken yola en güçlü şekilde tutunmaya da yardımcı oluyor. Böylece Yeni Passat Variant hem mükemmel görünüyor hem de güvenlikteki iddiasını ortaya koyuyor.

Kaliteli İşçilik

Yeni Passat işçilik kalitesinde referans olmaya devam ediyor. En kaliteli malzemeler, kusursuz işçilik ile birleşince ortaya benzersiz bir lüks çıkıyor. Yeni Passat’ın kapısını açtığınız anda görmeye başlayacaklarınız sizi çok etkileyecek.

Model Comfortline1,4 lt. TSI BMT 122 PS / 1,4 lt. TSI 160 PS / 1,6 lt. TDI BMT 105 PS / 2,0 lt. TDI BMT 140 PS Highline1,4 lt. TSI BMT 122 PS /1,4 lt. TSI 160 PS / 1,6 lt. TDI BMT 105 PS / 2,0 lt. TDI BMT 140 PS
İç Donanım
1/2-2/3 oranında tam katlanabilen arka koltuklar S S
6’lı CD değiştirici (Radyoya entegre) S S
‘Matera’ koltuk döşemesi S
Alcantra deri döşeme S
Ahşap iç dekor ‘Ceviz’ S
Ambiyans aydınlatması S
Ayak bölgesi aydınlatma S
Arka kol dayama S S
Arka koltuklardan bagaja ulaşma bölümü S S
Bagajda 12 Volt soket S S
Çok fonksiyonlu deri direksiyon S S
Deri vites topuzu S S
Direksiyondan kumanda edilebilen tiptronik vites özelliği S (tiptronik viteste) S (tiptronik viteste)
Soğutmalı torpido gözü S S
Ön bardak tutucu S S
Ön kol dayama S S
RCD510 Radyo-CD-MP3 çalar (Türkçe dil seçenekli, 6,5” renkli dokunmatik ekran) S S
Yükseklik ayarlı ön koltuklar S S
Dış Donanım
7 J x 16 ‘Perugia’ alüminyum jantlar, 215/55R16 lastikler S
7,5 J x 17 ‘Michigan’ alüminyum jantlar, 235/45R17 lastikler S
Arka LED far aydınlatma S
Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar S
Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar S
Kapı ve ön tampon altlarında krom dekoratif çıtalar S S
Krom tavan rayları S S
Yan camlarda krom çıtalar S S
Orjinal ebatta çelik jantlı yedek lastik S
Orjinal ebatta alüminyum alaşım jantlı yedek lastik S
Gündüz sürüş farları S
LED gündüz sürüş farları S
Ön sis farları S S
Sürüşe duyarlı Bi-Xenon farlar ve far yıkama sistemi S
Konfor
Aktif karbon granüllü toz ve polen filtresi S S
Anahtarsız giriş sistemi S
Bagaj yönetim sistemi S S
Elektrikli bel destek ayarı ve koltuk sırtlığı (sürücü tarafı) S
Elektrikli 12 yönlü ön koltuklar, sürücü tarafı hafızalı (3 farklı hafıza) S
Elektromekanik park freni S S
Elektromekanik servo direksiyon sistemi S S
Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu (Coming-Leaving Home) S S
Görsel Park Desteği S S
Hız sabitleyici (Cruise Control) S S
Isıtmalı ön koltuklar S
İçeriden açılabilen elektrikli bagaj kapağı ve benzin deposu kapağı S S
Karartılmış arka ve arka yan camlar S
Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası S S
Klimatronik (Çift bölgeli tam otomatik klima) S S
Otomatik hava kalite sensörü S S
Otomatik yanan kısa farlar S S
Park mesafe sensörleri (Ön/arka) S S
Start/Stop sistemi S* S*
Fren enerjisi geri kazanımı S* S*
Uzaktan kumandalı merkezi kilit S S
Yağmur sensörü S S
Yol bilgisayarı (Türkçe dil seçenekli) S
Renkli ekranlı yol bilgisayarı (Türkçe dil seçenekli) S
Güvenlik
Anti blokaj fren sistemi (ABS) S S
Elektronik defransiyel kilidi (EDL) S S
Elektronik fren güç dağılımı (EBD) S S
Elektronik motor çekiş kontrolü (MSR) S S
Elektronik patinaj önleme sistemi (ASR) S S
Elektronik stabilizasyon programı (ESP) S S
Arka koltuklarda iki adet çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX S S
Auto Hold fonksiyonu S S
Hill Hold (Eğim kalkış asistanı) S S
Disk frenler (Ön/arka) S S
Immobilizer S S
Lastik basınç kontrol sistemi S
Önde 3 noktalı piroteknik emniyet kemerleri S S
Ön emniyet kemeri görsel ve sesli uyarı S S
Sürücü ve ön yolcu yan ve tavan hava yastıkları S S
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları (yolcu hava yastığı deaktivasyon) S S
Donanım 2,0 lt. TDI BMT 140 PS
Tiptronik DSG
1.4 lt. TSI BMT 160 PS
Tiptronik DSG
1,6 lt. TDI BMT 105 PS
Manuel / Tiptronik DSG
Motor
Motor tipi 4 silindir 16 V dizel TDI CR motor 4 silindir 16 V TSI benzinli motor 4 silindir 16 V dizel TDI CR motor
Motor hacmi, lt/ cm³ 2,0 / 1968 1,4 / 1390 1,6 / 1598
Maksimum güç, kw (PS) dv/dk 103 (140) / 4200 118 (160) / 5500 77 (105) / 4400
Maksimum tork, Nm dv/dk 320 / 1750 – 2500 240 / 1500-4500 250 / 1500 – 2500
Karışım sistemi Common rail direkt dizel enjeksiyonu Elektronik kontrollü direkt enjeksiyon Common rail direkt dizel enjeksiyonu
Vites kutusu 6 ileri Tiptronik DSG 7 ileri Tiptr. DSG 6 ileri Manuel / 7 ileri Tiptr. DSG
Boyutlar
Uzunluk, mm 4771 4771 4771
Genişlik, mm 1820 1820 1820
Yükseklik, mm 1516 1516 1516
İz genişliği, ön/arka, mm 1552 / 1551 1552 / 1551 1552 / 1551
Yakıt tankı, lt 70 70 70
Dönme çapı, m 11,4 11,4 11,4
Bagaj kapasitesi, lt 603 603 603
Boş ağırlık, kg 1601 1539* 1543 / 1557*
Hızlanmalar
0-100 km/s sn 10 8,7* 12.5 / 12.5*
Maksimum hız, km/s 208 218* 193 / 191*
Yakıt tüketimi, lt/100 km (80/1268/EEC)
Şehir içi 6,3* 7,8* 5.3 / 5.5*
Şehir dışı 4,5* 5,3* 4.0 / 4.1*
Genel 5,2* 6,2* 4.4 / 4.6*
CO2 emisyonu, g/km 135* 144* 116 / 122*

Bir Cevap Yazın