Volkswagen Transporter Camlı Van

Volkswagen Transporter Ticaride bir numara olmaya devam ediyor, Volkswagen Transportera eklenen yeni özelikleriyle daha çekici hale geldi.Bunlardan birkaçı ;Viraj dengeleme sistemi,Anti patinaj sistemi,Yokuş yukarı kalkış yardımı Daha detaylı Bilgi edinmek için ağağıya bakmanız yeterli.

Volkswagen Transporter Camlı Van Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1094″]

Volkswagen Transporter Kısaltılmış Özelikleri

 • Klimatik klima
 • Uzaktan kumandalı merkezi kilit
 • Sürücü hava yastığı
 • Yol bilgisayarı
 • MP3 CD çalarlı, Aux-in girişli radyo
 • Dört tekerlekte disk fren
 • Ani frenlemelerde yanan dörtlü flaşörler
 • Hill holder (Yokuş yukarı kalkış yardımı)
 • Prefill (Frenleme hazırlığı)
 • FBS (Frenleme desteği)
 • Yeni Nesil TDI Motor
 • 7 ileri DSG Otomatik Vites
 • ESP (Viraj dengeleme sistemi)
 • ABS (Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi)
 • ASR (Anti patinaj sistemi)
 • EBC (Motor fren kontrol sistemi)
 • EDL (Elektronik diferansiyel kilidi)
 • BAS (Fren yardımcısı)
 • ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması)
 • EBD (Elektronik fren güç dağılımı)

Volkswagen Transporter’ın yenilenen TDI® motoru şimdi 180 PS güç üretiyor. Saatte 191 km hıza ve 0’dan 100 km’ye sadece 9.9 saniyede ulaşan Transporter 180 PS, yolu daha güçlü kavrayan geniş tabanlı lastikleri ve alüminyum alaşımlı Thunder jantlarıyla çok da göz alıcı… 180 PS güç , Transporter City Van ve Camlı Van modellerinde sunulmaktadır.

[ad#orta]

Transporter City Van ve Camlı Van modellerinde yan yolcu camları yapıştırma. Kayar camlar ise yüzey tipi ve sabit camın içinden çıkarak açılıyor.
Tüm Transporter modellerinde olduğu gibi Camlı Van modelinde de hız sabitleyici, radyo kumandalı deri direksiyon ve klimatik klima standart donanımlar arasında yer almaktadır.
ESP, ABS, EDL, ASR, EBC, BAS, ani frenlemelerde yanan dörtlü flaşörler, ön ve arka viraj denge çubukları ve sürücü hava yastığından oluşan güvenlik paketi de standart.

Yeni Nesil TDI Motor

Yüksek performanslı, sessiz, sarsıntısız, çevreci Yeni Nesil 2.0 TDI motor ile artık daha güçlü, daha ekonomik ve çevreye daha uyumlu Yeni Transporter’ın keyfini süreceksiniz.

Yeni nesil TDI motor ile %20’ye varan yakıt tasarrufu sağlayacaksınız.

 • 2.0 TDI 102 PS araçlarda 100 km’de 0.6 litreye varan daha az yakıt tüketimi.
 • 2.0 TDI 140 PS araçlarda 100 km’de 0.9 litreye varan daha az yakıt tüketimi.
 • 2.0 BİTDI 180 PS araçlarda 100 km’de 1.2* litreye varan daha az yakıt tüketimi.
  *DSG şanzımanlı araçlar için geçerlidir.

Daha güçlü

Yenilenen TDI motorlar daha geniş devir aralıklarında sabit tork üretiyor. Sık vites değiştirmeden konforlu ve verimli sürüş sağlanıyor.

2.0 TDI 102 PS motor

1500-2500 dev/dak aralığında 250 Nm’lik tork üretiyor. Yüksek performansı ile düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunuyor

2.0 TDI 140 PS motor 

1750-2500 dev/dak aralığında 340 Nm’lik tork üretiyor. 140 beygir gücü ile uzun mesafeli sürüşleriniz bile keyfe dönüşüyor.

2.0 BiTDI 180 PS motor 

Yeni BİTDI teknolojinin sunduğu çift turboşarjlı motor, 1500-2000 dev/dak aralığında 400 Nm’lik tork üreterek sportif sürüş ayrıcalığı yaşatıyor.

7 ileri DSG Otomatik Vites

7 ileri DSG otomatik vites teknolojisi, vites aralıklarını milisaniyeler içinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor.

DSG teknolojisi, manuel vitesin düşük yakıt tüketim özelliğini, ataklık ve sportiflik avantajlarını otomatik vitesin rahatlığı ile bir araya getiriyor.

Volkswagen’in benzersiz güvenlik anlayışını Transporter’da tam anlamıyla yaşayacaksınız: Her koşulda sizin, yolcularınızın ve yükünüzün güvenliğini sağlayan çok özel güvenlik donanımları Yeni Nesil Transporter’da standart!

ESP (Viraj dengeleme sistemi)

Aracın dengesinin bozulabileceği kritik durumlarda – Aniden araç önünde beliren bir engel, sert bir viraj, bozuk, ıslak veya karlı bir yolda yapılacak ani bir manevra – ESP devreye girer. Her lastiği bağımsız olarak frenleyip, motor gücünü düzenleyerek kayma ve devrilme riskini azaltır. Aracı yolunda tutarak güvenliği artırır.

ABS (Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi)

Ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini engeller. Böylece savrulmadan, direksiyon hakimiyetini kaybetmeden güvenle yolculuğunuza devam edersiniz. Sık frenleme yapılan durumlarda ısınan fren disklerinin etkinliklerinin azalması, ABS pompasının fren basıncını otomatik olarak artırmasıyla önlenir.

ASR (Anti patinaj sistemi)

Özellikle aracınız yüklüyken ve eğimi yüksek zeminlerde çekiş kontrolünü sağlayarak patinajı önler. Bu sayede mükemmel yol tutuşu sağlayarak, düzgün ve dengeli kalkış imkânı sunar.

EBC (Motor fren kontrol sistemi)

Vites küçülttüğünüzde ya da aniden gaz kestiğinizde motorun torkunu azaltarak aracınızın öne doğru yığılmasını önler. Bu özellik aktarma organlarında oluşabilecek aşırı zorlanmaların önüne geçer ve tekerleklerin yola daha iyi tutunmasını sağlar.

EDL (Elektronik diferansiyel kilidi) 

Aracınızın ön tekerleklerinden biri kaygan zeminde boşa dönerse, EDL devreye girerek kuru zeminde bulunan tekerleğe aktarılan motor torkunu artırır. Böylece dönüş ve virajlarda ihtiyacınız olan üstün yol tutuşunu güçlendirir.

BAS (Fren yardımcısı)

Bu sistem ani frenlemeleri algılayarak frenleme etkisini pedala basışınızdan daha fazla artırır. Acil durumlarda sürücünün tepkisine gerek duyulmadan araç en etkin frenleme kuvvetini sağlayarak güvenliği yükseltir. Fren mesafesi kısalır.

ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması) 

Aracın yük durumunu algılayarak ESP sistemini yükleme şartlarına göre çalıştırır. Özellikle ticari araçların çalışma şartlarına tam uyum sağlaması sağlanır.

EBD (Elektronik fren güç dağılımı) 

Aracın ön ve arka tekerleklerine uygulanan fren kuvveti aracın yük dağılımına göre ayarlanır. Özellikle aracın yüklü olduğu durumlarda arka tekerleklerde maksimum frenleme sağlanır. Frenleme gücü sürücüden bağımsız olarak yük durumuna göre ayarlandığından daha etkin ve kısa frenleme sağlanır.

FBS (Frenleme desteği) 

Özellikle balataların ısındığı durumlarda (yüklü halde rampa inişi) araçların frenleme yetenekleri azalmaktadır. Bu gibi durumlarda sürücüden bağımsız frenleme gücünün yükseltilmesi sayesinde frenleme kabiliyeti iyileştirilir.

Prefill (Frenleme hazırlığı)

Ayağın aniden gaz pedalından çekilmesi çoğu durumda acil frenleme anlamına gelir.Bu sistemde ayağın gaz pedalından aniden çekilmesini takiben fren pedalına basılmadan önce otomatik olarak fren balataları disklere yakınlaştırılır. Frenlemeye tepki süreci azaltılarak acil durumlarda frenleme mesafesi kısalır.

Hill holder (Yokuş yukarı kalkış yardımı)

Yokuşta kalkış yapılacağı zaman ayağın fren pedalından kaldırılıp gaz pedalına basılması sırasında, fren basıncı 1,5 – 2 saniye korunarak aracın geri kayması önlenmiş olur. Bu sayede debriyaj ömrü daha da artmaktadır.

 • Ani frenlemelerde yanan dörtlü flaşörler

Dört tekerlekte disk fren

Dört tekerlekte bulunan disk frenler sayesinde son derece hassas ve etkin frenleme yapılabiliyor, yüksek hızlarda bile kontrollü ve güvenli bir sürüş sağlanıyor.Yağmurda fren desteği
Bu sistem, yağmur esnasında fren güvenliğine katkıda bulunur. Disklerin üzerinde oluşan su tabakasının silinmesi için fren balataları sürücü farketmeden her beş dakikada bir kez disklere dayanır. “Yağmurda fren desteği” ön sileceklerin çalıştırılmasıyla birlikte devreye girer.

Yükseklik ve derinlik ayarlı, çarpışma anında katlanabilen teleskopik direksiyon 

Konforlu ve güvenli sürüş pozisyonunu ayarlayabilmeniz için yükseklik ve derinlik ayarı yapılabilen yeni tasarımlı direksiyon Transporter’da standart. Ayrıca, çarpışma anında güvenliğiniz için 15 cm’ye kadar katlanabilen teleskopik direksiyon, sürücü hava yastığı ile aranızdaki mesafeyi arttırıyor. Böylece, hava yastığının açılması sırasında güvenliğiniz artıyor.

Sürücü hava yastığı

Standart olarak sunulan sürücü hava yastığı, muhtemel bir çarpışma anında derhal devreye girerek sizi çarpma ve darbenin etkisinden maksimum seviyede korur.

Dört tekerlekten bağımsız süspansiyon

Süspansiyonun bağımsız olması, tekerleklerden birinin çukura girmesiyle diğerlerinin etkilenmesini engelliyor. Bu sayede, hem daha az sarsıntılı, konfor içinde yolculuk yapıyorsunuz, hem de sürüş güvenliğiniz olumlu yönde etkileniyor.

Ön ve arka viraj denge çubukları

Viraj alırken aracınızın viraj dışına yatmasını minimize ederek gövdeyi yola paralel hale getiriyor. Böylece tekerleklerdeki dengeli yük dağılımı virajlarda bile korunabiliyor. Ön ve arka viraj denge çubukları, aracın ve yükün dengesini artırırken, araca etkin frenleme ve daha iyi yol tutuş kabiliyeti sağlar.

Yol bilgisayarı

Yolculuğunuza ait detay bilgiler yol bilgisayarınızda: Kaç kilometre yol aldığınız, ne kadar zamandır yolda olduğunuz, ortalama hızınız, aracınızın anlık ya da yolculuk süresindeki ortalama yakıt tüketimi, deponuzda kalan yakıtınızla mevcut hızda ne kadar yol alabileceğiniz…

Klimatik klima

Her zaman ideal koşullarla çevrilisiniz: Klima tüm Transporter modellerinde standart… Size dört mevsim istediğiniz sıcaklığı sağlıyor.

Hız Sabitleyici

Tüm Transporter modellerinde hız sabitleyici standart. Aracınızla gitmek istediğiniz hızı, hız sabitleyici üzerinden sabitlyerek, herhangi bir pedala basmanıza gerek kalmadan sürekli aynı hızda ilerleyebilirsiniz. Dilerseniz hız sabitleyici kolu üzerinden sabitleyeceğiniz hızı arttırıp düşürebilirsiniz.

Elektrik kumandalı, ısıtmalı yan aynalar

Ticari araç sürücüleri için özellikle park anında yan aynaların önemi büyük. Bu nedenle Transporter’da elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar da standart. Böylece camı açmanıza gerek kalmadan, oturduğunuz yerden kolayca ayna ayarı yapabilirsiniz. Ayrıca yan aynaların ısıtma özelliği sayesinde çok soğuk havalarda bile arka görüşünüz kısa sürede açılıyor.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Transporter’da uzaktan kumandalı merkezi kilit sayesinde elleriniz doluyken bile tüm kapıları kolayca açıp kilitleyebiliyorsunuz.

7 ileri DSG Otomatik Vites

7 ileri DSG vites teknolojisi, vites aralıklarını milisaniyeler içinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor. DSG teknolojisi, manuel vitesin düşün yakıt tüketimini, ataklık ve sportiflik avantajlarını, otomatik vitesin rahatlığı ile birarada sunuyor.

MP3 CD çalarlı, Aux-in girişli radyo

Hem MP3 hem de CD çalma imkanı sunan müzik sisteminde üstün ses kalitesi sizi bekliyor.

 

 

 • Direksiyon kumandalı, CD ve MP3 çalarlı, Aux-in girişli radyo
 • Yeni dizayn gösterge paneli
 • Deri kaplı vites kolu
 • Radyo kumandalı, 3 kollu, deri kaplı direksiyon simidi
 • Elektrik kumandalı ön camlar

Aerodinamik tasarım

Transporter’ın mükemmel aerodinamik yapısı rüzgar direnç değerlerini minimum seviyeye indiriyor (cw<0.35). Sonuç, hem düşük yakıt tüketimi hem de rüzgar sesini duyulmayacak kadar azalması. Üstelik, bu aerodinamik tasarım üstün yol tutuşunu da beraberinde getiriyor.

Sınıfının en uzun paslanmazlık garantisi: 12 yıl

Üretimde kullanılan üstün teknoloji, kaliteli malzeme, boya ve galvanizlenmiş parçalar sayesinde, Transporter tam 12 yıl paslanmazlık garantisi sunuyor.

2 yıl, sınırsız kilometre mekanik garanti

Volkswagen, motor teknolojisine duyduğu güveni sınırsız kilometre mekanik garanti vererek kanıtlıyor

Volkswagen Transporter Camlı Van Fiyat listesi

Bir Cevap Yazın