Volkswagen Yeni Caddy Sportline Merak Edenler Buraya

Volkswagen Yeni Caddy Sportline 2.0 140 PS  güçlü motoru ve yüksek tork ,140 PS’lik 186 km/h’lik hızında, 2.0 140 PS, 0’dan 100 km/h’e sadece 10 sn.’de ulaşarak gösterdiği sportifliği, ve alüminyum alaşımlı Siracusa jantlar ile görünümü pekiştiriyor.Volkswagen Yeni Caddy Sportline daha detaylı bilgiler aşağıdadır.

 Volkswagen Yeni Caddy Sportline Tanıtım Videomuz

[jwplayer mediaid=”1009″]

  Volkswagen Yeni Caddy Sportline Merak Edilen Resimleri

140 PS gücündeki 2.0 TDI motorda, hava beslemeyle ilgili olarak değişken geometrili turbo (VTG) ve intercooler bulunuyor. Yeni Caddy Sportline 2.0 140 PS’te kullanılan yüksek motor teknolojisi, sadece yüksek güç ve tork sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çevreci özelliğiyle öne çıkıyor. 100 km’de sadece 6.1 lt’lik* yakıt tüketimiyle çok tutumlu, sessizliğiyle gürültü kirliliği yaratmıyor ve Euro 5 normlarına uygun egzoz emisyon değerleriyle de çevreye saygılı…

Yeni Caddy Sportline’nın TDI teknolojisine sahip 2.0 litre hacimli motoru, 1750 – 2500 devir aralığında 320 NM tork üreterek mükemmel çekiş sağlıyor. 140 PS 2.0 TDI motor ayrıca isteğe bağlı olarak 6 vitesli DSG ile sunuluyor.

90 km/h sabit hızda, yarı taşıma kapasitesindeki manuel Yeni Caddy Sportline 2.0 140 PS’in yakıt tüketimi değeridir.

Yeni Caddy Sportline Özeliklerine Bakalım

 • 2.0 l TDI motor 
 • Alüminyum alaşımlı 16’ Ciracusa jant 
 • ESP
 • Yokuş yukarı kalkış yardımı
 • 6 ileri DSG şanzıman*
 • Klimatronik klima
 • Hız sabitleyici
 • Yol bilgisayarı
 • Arka park mesafe sensörü
 • Otomatik yanan farlar
 • Yağmur Sensörü
 • Deri kaplı radyo kumandalı direksiyon
 • Servotronik direksiyon
 • Tabana entegre ergonomik gaz pedalı
 • Karartılmış arka camlar
 • Tavan rayları
 • Yeni Caddy Sportline DSG modelinde bulunmaktadır.

ESP (Viraj dengeleme sistemi) 

ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek aracın yoldan çıkmasını veya savrulmasını önleyen önemli bir aktif güvenlik sistemidir. Yolun eğim ve kayganlık durumuna göre, her tekerlek için milisaniyeler içerisinde ayrı ayrı frenleme yaparak aracın dengede kalmasını sağlıyor. Direksiyon hakimiyetini artırarak, yüksek hızlarda dahi tam kontrol sunuyor.

Hill Holder (Yokuş yukarı kalkış yardımı)

Yokuşta ayağınızı fren pedalından kaldırdığınızda araç kısa bir süre frenleme yapmaya devam eder. Sürüş konforu sağlayan yokuş yukarı kalkış yardımı aynı zamanda debriyajın da ömrünü uzatmaktadır.

ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi)

Yolunuza güvenle devam edin: ABS, ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini engelleyerek aracınızın kızaklamasını önler, direksiyon hakimiyetini koruyarak güvenli duruşu sağlar.

ASR (Anti Patinaj Sistemi)

Dik eğimli zeminlerde, özellikle araç yüklü iken tekerleklerin patinaj yapmasını engeller. Kalkış anında mükemmel yol tutuşu ve aracınızın çekiş kontrolünü sağlar.

EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi)

Eğer EBC sistemine sahip değilseniz, vites küçülttüğünüzde ya da gazı aniden kesmeniz gereken durumlarda araç öne doğru yığılır. EBC, bu gibi durumlarda motorun torkunu azaltarak, aracın öne yığılmasını önler. Hem tekerleklerin yola daha iyi tutunması sağlanır, hem de Volkswagen Caddy’niz, aktarma organlarında meydana gelebilecek zararlardan korunur.

BAS (Fren yardımcısı)

Bu sistem ani frenlemeleri algılayarak, frenleme etkisini, pedala basışınızdan daha fazla arttırır. Acil durumlarda sürücünün tepkisine gerek duyulmadan araç en etkin frenleme kuvvetini sağlayarak güvenliği yükseltir. Fren mesafesi kısalır. Sağlanan etkin frenlemeyle daha da güvende olursunuz.

Dört tekerlekte disk fren

Fren pedalına her bastığınızda, Volkswagen Caddy’nin 4 tekerleğinde de sunulan disk frenlerin sağladığı hassas ve etkin frenlemeden yararlanırsınız.

Servotronik direksiyon

Elektrik kontrollü, hıza duyarlı direksiyon sistemi ile yüksek hızlarda güvenliğiniz artırılmakta, düşük hızlarda da kolay yön verme sayesinde konforlu bir sürüş sunulmaktadır.

Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon

Güvenli ve rahat bir sürüş pozisyonunu ayarlayabilmeniz için yükseklik ve derinlik ayarı yapılabilen direksiyon Volkswagen Caddy’de standart: Toplamda 5 cm yükseklik, 6 cm derinlik ayarı gerçekleştirebilirsiniz.

Gündüz farı 

Katlanabilen debriyaj, fren pedalları ve teleskopik direksiyon 

Güvenli koltuk başlıkları

Yüksekliği ayarlanabilen koltuk başlıkları sayesinde, özellikle arkadan çarpmalarda sizin ve yolcularınızın boyunları korunmaktadır.

Hava Yastığı 

Tüm Caddy kombi modellerinde standart olarak sunulan sürücü, yolcu ve yan hava yastığı, çarpışma anında derhal devreye girerek sizi çarpışmanın etkilerinden korur. Gerektiğinde yolcu hava yastığı iptal edilebilmektedir.

İsofix çocuk koltuğu sabitleyiciler

[ad#orta]

Caddy Kombi modellerimizde arka sıra dış koltuklarda bulunmaktadır. Küçük yolcularınıza özel bu güvenlik sistemi sayesinde, çocuk koltuğu doğrudan aracınıza bağlanıyor. Bu sayede olası bir çarpışma anında minik yolcularınıza maksimum güvenlik sağlayabiliyorsunuz.

Çocuk kilidi

Caddy Kombi modellerimizde her iki kayar kapıda da çocuk kilidi bulunmaktadır. Kontak anahtarıyla çocuk kilidini aktive/deaktive etmek sizin elinizde.

Yol bilgisayarı

Yolculuğunuza ait detay bilgiler yol bilgisayarınızda… Kaç kilometre yol aldığınız, ne kadar zamandır yolda olduğunuz, ortalama hızınız, aracınızın anlık ya da yolculuk sırasındaki ortalama yakıt tüketimi, deponuzda kalan yakıtınızla mevcut hızda ne kadar yol alabileceğiniz… Ayrıca yol bilgisayarınız, belirlediğiniz hıza ulaştığınızda hem ekran üzerinden hem de sesli olarak uyarı verme özelliğine sahip.

Klimatronik klima

Comfortline ve Sportline modelinde standart olan klimatronik klima ile aracınızın içini olmasını istediğiniz sıcaklığa ayarlamanız yeterli.

Orta konsolda yolcu bölümü için üfleçler

Orta konsol arkasında ve bagajda 12 Voltluk soket

Komple iç kaplama 

Deri kaplı, kumandalı servotronik direksiyon 

Caddy’nin şık görünen ve radyo kumandası ile işinizi kolaylaştıran direksiyonu aynı zamanda servotronik özelliği ile park ederken Caddy’yi kolayca yönlendirmenizi sağlıyor.

Hız Sabitleyici

Comfortline ve Sportline modelinde standart olarak sunulan hız sabitleyici ile uzun yolda yorulmadan, konforlu bir şekilde araç kullanmanın keyfine varacaksınız.

Arka Park Mesafe Sensörü

Otomatik yanan farlar

Yağmur sensörü

Otomatik kararan iç dikiz aynası

Soğutma özellikli kilitli ve ışıklı torpido gözü 

Tüm Caddy modellerinde standart olarak sunulan soğutma özellikli ve kilitlenebilen torpido gözü ile içeceğinizi soğuk olarak saklayabileceksiniz.

Tamamen sökülebilen arka koltuklar

Akıllı arka cam silecekleri

Volkswagen Caddy’nizin ön cam silecekleri çalışırken geri vitese aldığınızda, arka cam sileceği otomatik olarak çalışır.

CD, MP3 çalarlı, Aux-in girişli, direksiyondan kumanda edilebilen radyo 

Hafızadaki tüm radyo kanalı bilgilerini ekranda aynı anda görebilirsiniz. MP3, CD çalar ve Aux-in girişi, Caddy Kombi modellerinde 6 hoparlörü ile kaliteli ses sunarken, ergonomik kontrol mekanizması kullanımı kolaylaştırıyor. Yan aynaya entegre anteniyle net radyo dinleme keyfi sizi bekliyor.

Sıkışmayı önleyen akıllı ön camlar

Sürücü ve yolcu camları güç sınırlaması özelliğine sahip. Bu sayede camları kapatırken araya herhangi bir şeyin sıkışması halinde, camlar geri giderek sıkışmayı önlüyor.

Çok işlevli uzaktan kumanda

Caddy’nizin uzaktan kumandası standart araç kilidini açıp kapama görevi dışında da işlevlere sahiptir.

 • Aracınızın uzaktan kumandası üzerinden kapı kilidinin yanı sıra elektrikli camların tümünün tek dokunuşla açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Caddy’nizin bagaj kapağı uzaktan kumanda üzerinden diğer kapılardan bağımsız olarak açılıp kilitlenebiliyor. Böylece siz yükleme boşaltma yaparken , ön taraftaki eşyalarınız güvende oluyor.

Ayrıca Yetkili Servislerimizde kodlama yaptırarak uzaktan kumanda ve merkezi kilit sisteminize yeni özellikler de kazandırabilirsiniz.

 • Açma tuşuna 1 defa basınca sürücü kapısının, 2 defa basınca diğer kapıların açılması.

Eşya gözleri ve cepleri
Kapılardaki, tavandaki, ön panelin üstündeki kullanışlı gözlerden dilediğiniz gibi faydalanın.

Ön kapı içlerinde 1,5 lt’lik şişe için özel bölme mevcut. Geniş torpido gözü hayatınız kolaylaştıracak.


 

Yaratıcı ve fonksiyonel ayrıntılar

 • Kapılarınızdan biri veya bagaj kapağı tam kapanmamış olabilir. Bu durumda araç hareket ettikten sonra, yol bilgisayarı ekranında kapının açık kaldığı görsel olarak belirtilmektedir.
 • Sol ayna ayarı yaparken aynı zamanda sağ aynayı da ayarlayabiliyorsunuz. Size düşen, sağ ayna için sadece küçük bir düzeltme ayarı yapmak.
 • Tabana entegre ergonomik gaz pedalı sayesinde sürüş sırasında ayağınız yorulmaz.
 • Durdurucu mekanizmalı yakıt deposu kapağı Caddy Kombi modellerimizde standart olarak bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde, yakıt alırken yolcularınız sol kayar kapıdan iniş-biniş yapabilirler.

 Common Rail Enjeksiyon sistemi:

Caddy’nin 1.6l TDI ve Caddy Sportline’da sunulan 2.0 TDI motorları doğrudan enjeksiyon (DI) sistemi ile yüksek basınçta yakıt enjeksiyonunu başarıyla gerçekleştiriyor.

Caddy’nin motoru oldukça sessiz. Ortak yakıt hattındaki yüksek basınçlı yakıt, istenilen anda ve oranda silindirin içine gönderilerek verimli ve daha sessiz bir yanma sağlanıyor.

Bu teknolojiyle motor daha da sessiz, yakıt tüketimi daha da düşük.

TDI motor: Çevik, ekonomik

Sessiz, ekonomik ve performanslı. Caddy’nin 1.6 TDI ve 2.0 TDI motorların, geniş bir devir aralığında sunduğu torku ve gücü siz de gaz pedalına bastığınızda hissedeceksiniz. Volkswagen teknolojisi, Caddy’nin her iki motor seçeneğinde de değişken geometrili turbo (VTG) ve intercooler sistemleriyle de kendini gösteriyor.

Güç ve tork eğrilerii Caddy’nin ne kadar verimli ve performanslı olduğunu ispatlıyor. 1.6 TDI 102 PS motor; 1500-2500 devir/dakika aralığında 250 Nm tork üretirken 2.0 TDI 140 PS motor 320 Nm tork üretiyor. Caddy’de bulunan iki motor seçeneği ile de yük taşımak daha kolay. Daha düşük devirde maksimum torka ulaşıp geniş bir devir aralığı boyunca aynı torku koruduğu için Caddy aynı zamanda çok daha az yakıt tüketiyor.

Teknolojide dönüm noktası : DSG Otomatik Vites*

DSG Otomatik şanzıman teknolojisi; manuel vitesin ekonomik yakıt tüketimi, ataklık ve sportiflik avantajlarını otomatik vitesin sürüş konforuyla birleştiriyor. Caddy, otomatik şanzımanı ile çevreci ve konforlu bir araç. DSG; düşük yakıt tüketimi ve yüksek verimi ile gaz pedalına bastığınız anda gücünü kanıtlamaktadır. Bunlarla birlikte yüksek konfor ve performansı ile sürüş keyfi sağlamaktadır. VW tarafından geliştirilmiş olan DSG çift kavramalı şanzıman, milisaniyeler içinde vites değişimi yapabildiği için araç kesintisiz hızlanmakta ve sarsıntısız vites değiştirmektedir. *1.6 TDI ve 2.0 TDI motorlu Caddy Kombi modellerinde opsiyoneldir.

2 yıl sınırsız km mekanik garanti

Teknolojik öncülüğün, kendine güvenin doğal sonucu: Volkswagen Caddy 2 yıl boyunca kilometre sınırlaması olmadan mekanik garanti altında.

12 yıl paslanmazlık garantisi:

Caddy’niz ilk günkü güzelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Onu sınıfının en uzun garanti değerlerine ulaştıran 12 yıllık paslanmazlık garantisinin rahatlığını yaşıyorsunuz. Caddy’niz korozyona karşı Volkswagen teknolojisinin üstünlüğüyle, uzun yıllar boyu koruma altında.

 Birde Fiyatlarına Göz Atalım

Bir Cevap Yazın