Yeni 2013 Ford C-MAX ve Grand C-MAX Tanıtımı

Yeni 2013 Ford C-MAX ve Grand C-MAX özelikleriye dikatleri üzerine çekti biraz bunlardan bahsedelim. İnsan Otomobil Arabirimi (HMI),Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi,Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı,Eşya Bölmeleri… Detaylı bilgiler aşağıdadır.

2013 Grand C-MAX Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1583″]

2013 C-MAX  Tanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1582″]

Ford C-MAX ve Grand C-MAX  Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

[ad#orta]

7 Koltuklu Yeni Grand C-MAX

Yeni Grand C-MAX’in özenle tasarlanan eşya bölmeleri ile panoramik cam tavanı, kayar arka kapıları ve rahat yürüme alanı, tüm aile bireylerinin keyfini yaşayabilecekleri özellikler arasında öne çıkıyor. 7 kişilik oturma düzenini pratik hale getirmek adına Grand C-MAX’de yeni bir koltuk katlama sistemi geliştirildi. 2. sıranın orta koltuğu kolaylıkla dış koltuğun içine katlanarak, 2.sıradan 3. sıraya bir koridor oluşmasına imkan veriyor. Böylece 3. sıraya geçmek için çocuk koltuklarının çoğunlukla yerleştirildiği dış koltukları katlamanıza gerek kalmıyor.2+2+2 oturma düzeninden 7 kişilik düzene saniyeler içinde geçerken dilerseniz tüm koltukları da düz bir zemin olacak şekilde katlayabilir ve daha geniş bir yükleme alanı elde edebilirsiniz.

5 Koltuklu Yeni C-MAX

Yeni C-MAX’ın oturma düzeni, ailenizin ihtiyaçlarına göre, beş kişinin rahatlıkla oturabileceği şekilde kolaylıkla değiştirilebiliyor. Şık, sportif ve ince ayrıntılarla tasarlanan iç mekan, panoramik cam tavan sayesinde daha fazla ferahlık ve aydınlık sağlıyor.Yeni C-MAX’in arka koltukları 40/60 oranında katlanarak daha fazla taşıma alanı yaratıyor.

İnsan Otomobil Arabirimi (HMI)

Yeni teknolojiyi kullanan dijital gösterge paneli tüm modellerde sunuluyor. Direksiyon simidi üzerinde bulunan kumandalar sayesinde, aracın tüm sistemleri yalnız parmak ucuyla dokunarak kolayca yönetilebiliyor. Bu, ellerinizi direksiyon simidinden ayırmanıza gerek kalmadan aracın birçok sistemini yönetebilmeniz, böylece daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamanız anlamına geliyor. Sistemin yerleşik unsuru olan MP3 çalar ya da USB çubuğu bağlantısı sayesinde müzik çalarınızı aracınızın ses sitemiyle kullanabilirsiniz.

Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi sayesinde, Bluetooth®* uyumlu cep telefonunuz ile telefon görüşmelerinizi yapabilir; aracınızın müzik ve klima kontrol sistemlerini sesli komutlar ile kumanda edebilirsiniz.

 

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı

Hız kontrol sistemi kapsamında sunulan özellik sayesinde, üst hız sınırı 30 ve 180 km arasında ayarlanabiliyor. Motor yönetim sistemi, belirlenen hız sınırının korunmasını sağlayarak, sürücünün dikkatini tamamen yola vermesine yardımcı oluyor.

 

Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima

Ya siz üşürken yolcunuz üşümüyorsa? Siz ve yanınızdaki yolcunuz, ısıyı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. (Titanium serisinde standart özelliktir.)

 

 

MP3 ve USB Bağlantısı

MP3 çalarınızı sisteme bağlayıp kullanabilmeniz için, AUX girişi standart olarak bulunmaktadır. AUX kablosunun yanı sıra MP3 çalarınızı bağlamak için USB kablo girişini de kullanabilirsiniz. Müziği, ses sisteminin uzaktan kumandaları ile ya da Bluetooth ve Türkçe Sesli kontrol sistemi sayesinde yalnız sesli komutlar kullanarak yönetebilirsiniz.

Eşya Bölmeleri

Yeni C-MAX Ailesi, büyük ön kapı cepleri, geniş torpido gözü, orta konsolda ilave saklama kutusu, bardak tutucuları, arka yolcu bölümünde ilave saklama alanları ile çok sayıda pratik saklama alanları sunuyor.

 

Elektronik Denge Programı (ESP)

En yeni teknolojinin ürünü olan Elektronik Denge Programı (ESP), araçta kullanılan birçok güvenlik özelliğinin beynidir. Sistem, gerekli durumlarda otomatik olarak tepki göstererek, yol tutuşunda azalma hissettiği tekerleğe giden gücü azaltarak ya da fren uygulayarak aracı dengesine kavuşturur.

Esnek Oturma Düzeni

7 koltuklu Yeni Grand C-MAX, daha geniş iç hacmin yanı sıra fonksiyonel ve pratik çözümler arayan aileler için en uygun seçenek! 7 koltuklu oturma düzeninden saniyeler içerisinde 6 koltuklu oturma düzenine geçme imkanı Yeni Grand C-MAX’de. Segmentinde bir ilk olan ‘3. Sıraya Kolay Geçiş’ koltuk katlama sistemi sayesinde, ikinci sıradaki orta koltuk katlanıp sağ dış koltuğun içinde kayboluyor ve arka koltuklar arasında koridor geçiş imkanı sağlanıyor. Üstelik tüm arka koltuklar zeminde düz bir alan oluşturulacak şekilde hızlı ve basit bir şekilde katlanarak ilave bagaj hacmi oluşturuyor.

Güneş Işınlarını Yansıtan Ön Cam

Güneş ışınlarını yansıtan ön cam, standart camlara göre güneş ışınlarını daha fazla
engelleyecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu da, sıcak günlerde, aracın daha az ısınarak, siz ve aileniz için rahat bir sürüş ortamı sağlayacağı anlamına gelir.

 

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Bu ayna, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetine göre yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırıp, güvenli hale getirir.

 

Isıtmalı Ön Cam

Sabahın erken saatlerinde yaşanan soğuk hava nedeniyle ön camınızda buzlanma olsa bile zahmet yaşamadan ve güvenle yola çıkabilirsiniz. Isıtmalı ön cam sayesinde sabahın erken saatinde soğukta kalarak camınızdaki buzu temizlemekle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Düğmeye bastığınızda, gözle görülmeyen ısıtma ve buz çözücü öğeler devreye girerek aracınızın ön camını sizin için temizliyor. Titanium X paketi ile sunulan ısıtmalı ön cam, seyir sırasında ön camın buğulanması durumunda da yardımcı oluyor.

Isıtmalı Yan Aynalar

Elektrikle çalışan ısıtmalı yan aynalarda oluşan buz, kar ve buğu kısa süre içinde temizlenir, her açıdan tam görüş sağlanır.

FordPower Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi

Güvenlik şifreli sensörler, anahtarın özel kodlanmış şifresini algıladıklarında, otomatik olarak motoru hazırlar. Bundan sonra yapmanız gereken, aracınızda debriyaj pedalına basarak ‘Ford Power’ Çalıştırma Düğmesine dokunmaktır.

 

Hareket Halinde Enerji

Ford Kinetik Tasarım’ın Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX’in zarif dış tasarımındaki izleri, daha ilk bakışta belirgin biçimde göze çarpıyor. Aracın dinamik tarzı, kusursuz bir uyumla akan çizgileri sayesinde daha sportif bir profil oluşturuyor.

Yeni C-MAX Tasarım

Yeni Ford C-MAX serisinde sunulan 5 koltuklu modelde, aracın dış ölçüleri korunurken, yeni tasarımıyla daha dinamik bir görünüş sağlanıyor. Ford Kinetik Tasarım felsefesi çerçevesinde aynı derecede ferah iç hacim, aynı konforlu ve kullanışlı özellikler, dinamik yeni görünüşüyle sunuluyor. Daha akıcı ve sportif bir görünüşe sahip aracın hatlarını vurgulayan tavan çizgisi, tasarımın aerodinamik özelliğini de artırıyor ve yakıt verimliliğine katkıda bulunuyor.

Yeni Grand C-MAX Tasarım

Yeni Grand C-MAX’in omuzlarıyla uyumlu bir şekilde bütünleşen kayar kapılar,aracın arka
koltuklarına rahatça geçilebilmesini sağlıyor. Dikkat çekici çamurluklar vurgulanırken, arka bölümünün tasarımı, aracın sunduğu ferah iç hacmini dış tasarımına yansıtıyor.

Ön Tasarım

Üst modellerde krom çerçeveli, büyük trapezoid alt ızgarası ve küçük üst ızgarı, Ford ailesi araçlarında görülen tasarımın imzasıdır. Dinamik forma sahip ön farlaras, araca sportif bakışını kazandırırken, arka bölümde yükselen üç boyutlu kaputu sportif duruşunu tamamlıyor. Tamponun iki yanında dikkat çeken şık havalandırma ızgaraları ve sis farları, ayrıca krom özelliklerle de sunuluyor.

Her biri Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX’in dinamik hatlarının vurgulanması amacıyla özel olarak tasarlanan, seçkin özelliklere sahip alaşım jant modellerinde birçok seçenek sunulmaktadır. Yeni tasarımla geliştirilen jantlar, önceki modellere göre daha hafif olmaları sayesinde yakıt tasarrufuna da katkıda bulunuyor.

 

Trend 16″ Alaşım Jant

16” 7×2 kollu alaşım jant
(Parça no. 1710604 aksesuar olarak sunulmaktadır.)

Titanium 16″ Alaşım Jant

17” 5×2 kollu alaşım jant
(Parça no. 1710606 aksesuar olarak sunulmaktadır.)

Titanium X 17″ Alaşım Jant

Ön Sis Farları

Güçlü ön sis farları, puslu ortamlarda aydınlatma sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda araca modern bir çekicilik de katıyor. Titanium donanımında sis farları krom ayrıntılara sahip tasarımla da sunuluyor.

 

Bi-Xenon Ön Farlar


TitaniumX paketinde sunulan son derece tasarruflu Bi-Xenon ön farlar, klasik farlara kıyasla iki kat daha yoğun ve daha uzun menzilli olmakla birlikte, yalnızca üçte ikisi kadar enerji harcar.

Krom Ayrıntılar

Yeni Ford C-MAX ve Yeni Ford Grand C-MAX’in dinamik hatları ve üstün nitelikleri ve uyumlu tasarımı, dikkat çekici krom ayrıntılarla öne çıkıyor. Titanium serisi araçlarda ince ve zarif krom ayrıntılarla çevrelenen ızgara, sis farları ve camlar, Ford Kinetik Tasarım’ın en gelişmiş özelliklerini belirliyor.

 

Karatılmış Arka Camlar

Aracın dış tasarımına daha seçkin bir duygu katan karartılmış arka camlar, hem arka koltukta oturan yolculara özel, ayrı bir alan sunuyor hem de sıcak günlerde güneşi keserek rahatlık sağlıyor.

 

Panoramik Cam Tavan

Tek parçalı panoramik cam tavan iç mekanda ferahlık, lüks duygusu ve geniş bir alan sağlıyor. Panoramik cam tavanı tamamlayan güneşlikler ise elektrikle çalışıyor.

 

Yeni 1.6 litre EcoBoost Benzinli Motor

Yeni C-MAX Ailesi’nde sunulan Ford’un yeni nesil benzinli motor teknolojisi EcoBoost, optimum performans (1.6 litre silindir hacminden 180PS güç ve maksimum 240 Nm torq), daha az yakıt tüketimi ve daha düşük CO2 emisyon sağlıyor. Alt devirlerdeki yüksek tork ve üstün performans motorun tüm devir aralıklarına yayılarak daha fazla sürüş keyfi verirken büyük motorlarla aynı performansa sahip olmasına rağmen boyutu, ağırlığı ve yakıt ekonomisi ile küçük motor olmanın avantajını kullanıyor.

Ford Duratorq TDCi Dizel Motor

Yeni C-MAX serisi modellerinde sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor, daha fazla performans, yakıt tasarrufu ve hassasiyet elde edilmesi amacıyla yenilenmiştir. Bu sayede, sürüş yeteneği önemli ölçüde geliştirilmiş, daha uyumlu ve düşük devirlerde bile çok daha fazla performans sağlanmıştır. Yeni 1.6 litre Duratorq TDCi motor 115 PS güç ile sunuluyor. 115 PS motor, tork üst sınırını 15 saniye içinde 270 Nm’den 285 Nm’ye çıkarma kapasitesiyle, ani hızlanma gereken durumlarda artırılmış güç sağlıyor. Yeni C-MAX, şehir içi seyir koşullarında 100 kilometrede 5,4 litre yakıt tüketimi ve 119 g/km karbondioksit emisyonu sağlıyor. (Yeni Grand MAX’ ta 100 kilometrede 5,8 litre ve 129 g/km karbondioksit emisyonu sağlanıyor.)

Duratec Ti-VCT Benzinli Motor

Yeni C-MAX serisi modellerde sunulan benzinli motor seçenekleri arasında Ford’un performans üstünlüğü iyi bilinen, 125 PS güç üreten 1.6 litre Duratec Ti-VCT motoru da bulunuyor. Son derece hassas ve ekonomik, alüminyum 16 valf Ti-VCT motor daha fazla optimize edilerek, daha az yakıt tüketimi ve daha üstün performans sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Yeni, 6 İleri Vitesli Ford Durashift Manuel Şanzıman

1.6 litre EcoBoost benzinli ve 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motorlarla sunulan Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX modellerinde, altı ileri vitesli yepyeni bir manuel şanzıman sistemi bulunuyor. Yeni Durashift şanzıman, sağladığı güç düzeyine göre olağanüstü hafif ve güçlü tasarımıyla, mevcut beş ileri vitesli şanzımanın yerini alıyor. Yeni şanzıman daha fazla güç ve tork sağlarken yeni yağ akış sistemi sayesinde de yakıtı tükemini düşürüyor.
* Not: Belirtilen tüm karbondioksit emisyon g/km değerleri ile yakıt tüketim değerleri, Avrupa Komisyonu 93/116/EC yönetmeliğine göre resmi olarak onaylanmış testlerden alınmıştır. Belirtilen yakıt tasarruf değerleri, Avrupa Ekonomik Topluluğu’nun EEC 80/1268/EC yönetmeliğine dayanmakta olup, dünyanın farklı bölgelerinde yakıt tasarruflu sürüş devri sonuçlarına göre değişecektir.

Dinamik Tork Kontrolü TVC

Dar dönüşlerde iç tekerleklere fren uygulayarak, gücü dış tekerleklere aktaran sistem sayesinde aracın dengesi artıyor. Artan çekiş gücü ve dümenleme sayesinde aracınız virajları daha sağlam bir dengeyle alıyor.

 

Alt Şasi Destekli Süspansiyon

Yeni C-MAX modellerinde kullanılan gelişmiş süspansiyon
sistemi, direksiyon sürtünmesini azaltıp, yol tutuş kontrolünü artırır.
Ön ve arka süspansiyon sistemleri, optimal performans, üstün direksiyon tutuşu ve her açıdan rahat bir sürüş için tasarlanmıştır.
C-MAX ve Grand C-MAX modelleri için araçların aerodinamikleri doğrultusunda süspansiyon ayarları ayrı olarak yapılmıştır.

Direksiyon ve Yol Tutuşu

Yeni C-MAX ailesinde, yeni modelde sunulan daha dinamik sürüş deneyiminde önemli bir rol oynayan tamamen yeni bir elektrikli direksiyon destek (EPAS) sistemi kullanılıyor.
Sistem, park manevralarında hafif ve kontrol edilebilir kalırken yüksek hızda doğru tepkiler sunmak adına yumuşatılmıştır.

Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)

En yeni sürücü ve yolcu güvenlik teknolojileri kullanılarak geliştirilen, Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX’de sunulan Gelişmiş Ford Akıllı Güvenlik Sistemi kapsamında; sürücü ve ön yolcu için bağımsız tek aşamalı ön hava yastıkları ile ön ve ikinci sıra koltuklar için standart yan perde hava yastıkları bulunur. Güvenlik sistemi kapsamında özel olarak tasarlanan direksiyon kolonu, önden alınacak yüksek hızda bir darbe anında sürücüden uzaklaşarak yaralanma riskini azaltır. Ön koltuklardaki emniyet kemerleri yükseklik ayarlı ve ön gergili olarak yer alır. Yeni C-MAX Ailesi’nde, arka yolcuların güvenliğine de önem verilir. İkinci koltuk sırasının dış çifti, her iki modelde ISOFIX bağlantı noktalarına sahipken, üç noktalı emniyet kemerleri Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX’deki tüm arka koltuklarda mevcuttur.
*Not: Ford aracında aktif ön koltuk hava yastığı bulunuyorsa, çocuk koltuğu kesinlikle ön yolcu koltuğuna konulmamalıdır. Çocuklar için en güvenli yer, en uygun şekliyle ikinci sıra koltuklarda ayrılmıştır.

Otomatik Çocuk Kapı Kilidi

Basit bir kontrol düğmesi, arka koltukta oturan en değerli yolcularınızı güvenle koruma altına almanızı sağlar. Elektronik sistem sayesinde, arka kapılarda bulunan çocuk kilitleri, klasik
mekanik çocuk kilitlerine göre çok daha rahat açılıp kapanır. Sürücünün kapı panelinde bulunan kilit anahtarıyla ayrıca elektrikle çalışan arka camın etkisizleştirme özelliği de yönetilir. Daha önemlisi, herhangi bir çarpışma durumunda kilitler otomatik olarak devre dışı kalır.
Kilitlenmeyi Engelleyen Arka Aks Sistemi
Aracınızda ağır yük taşıdığınız ve Anti Blokaj Fren Sistemi’nin (ABS) ön tekerleklerde aktif olduğu durumlarda, arka aks grubuna uygulanan fren gücü otomatik olarak artarak, fren performansını yükseltir.

Acil Fren Uyarı Lambaları

Ani fren yapıldığı durumlarda, tehlike uyarı lambaları otomatik olarak devreye girerek arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.

Ön doldurmalı Elektronik Fren Sistemi

Ani fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır ve bu sayede durma mesafesini azaltır.

 

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Acil durumlarda sürücünün frene yeterince kuvvetle basmadığını saptaması halinde sistem, en iyi sonucu verecek fren yönteminin elde edilmesine yardımcı olmak amacıyla fren gücünü artırır.

Yokuş Kalkış Desteği

Yokuş Kalkış Desteği, yokuşta kalkış sırasında aracın geriye kaymasını önler. Durağan haldeyken ayağınızı fren pedalından çektiğinizde teknoloji tekerleklere fren uygulayarak, sürücünün güvenli kalkışına yardımcı olur.

Kör Nokta Uyarı Sistemi

İleri teknoloji bu sistem otoyollarda yapılan uzun yolculukların çok daha rahat bir deneyim haline gelmesini sağlamak amacıyla sunulmaktadır. Sürücünün kör noktasına bir araç girdiği zaman, sistem kapı yan aynalarında bulunan ışıklı uyarıcıları yakarak sürücüyü uyarır.

Yağmur Sensörü

Titanium serisinde standart olarak sunulan yağmur sensörü, ön cama düşen ilk su damlasıyla silecekleri otomatik olarak çalıştırır. Yağmurun şiddetine göre hızını ayarlayan sistem 6 farklı hızda çalışır. Son derece kullanışlı olan bu özellik, zorlu sürüş koşullarında dikkat düzeyinizi korumanıza yardımcı olur.

 

Otomatik Yanan Ön Farlar

Yeni C-MAX’de bulunan bu aydınlatma teknolojisi, gece sürüşünün daha kolay, güvenli ve rahat olması için tasarlanmıştır. Sensörler ışıkta azalma algıladığında (yağmur sensörlü silecekler kullanıldığı zaman bile), farlar otomatik olarak yanar. Böylece hava kararırken, gece ya da tünele girdiğinizde, farları sizin yakmanıza gerek kalmaz.

Otomatik Park Sistemi

Sistem sayesinde aracın 1,2 katı uzunluğundaki park yerlerine park edebilirsiniz. Sistem, önce park etmek istediğiniz aralığın genişliğini kontrol eder ve pedal kullanımını size bırakarak direksiyonu yönetir. Sesli ve görüntülü bilgiler sayesinde manevra yapmanıza yardımcı olur.

Pasif Alarm Sistemi (PATS)

Yeni C-MAX’in, pek çok güvenlik özelliği, aracınızın park halindeyken de emniyette olmasını sağlar. Bu güvenliği sağlamak amacıyla aracınızda birçok farklı güvenlik sistemi kullanılmıştır:

Patlamaya dayanıklı ve güçlendirilmiş donanımla korunan tüm kilitler, son derece güvenlidir. İleri teknolojinin ürünü Pasif Alarm Sistemi’nin (PATS) hareketsizleştirme özelliği, özel şifreyle kodlanmış anahtar kontağa girene kadar motoru devre dışı bırakır.

Arka Koltuk Emniyet Kemeri Uyarısı

Yeni Grand C-MAX’de yeni geliştirilen emniyet kemeri uyarı sistemi bulunmaktadır. İkinci ya da üçüncü sırada oturan yolcular emniyet kemerlerini düzgün biçimde bağlamadıkları zaman, sürücü sistem tarafından uyarılır. Özellikle çocuklarınızla çıktığınız yolculuklarda son derece değerli bir özelliktir. Araç seyir halindeyken yolculardan birinin emniyet kemerinin çözmesi halinde sistem, yine araç gösterge panelinde görsel ve sesli unsurlarla sürücüyü uyarır. Sürücüye daha huzurlu bir sürüş sağlamak amacıyla, sistem, yalnız emniyet kemeri çözüldüğünde değil, takıldığında da görsel ve sesli uyarılarla durumu bildirir. Özellikle çocuklarınızla çıktığınız yolculuklarda son derece değerli bir özelliktir. (Yalnız Yeni Grand C-MAX’de)

ISOFIX Koltuklar

Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX’in bütün arka koltuklarında üç noktadan bağlantılı emniyet kemerleri ve ikinci sıranın dış koltuklarında ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları bulunur.

Sınıfının Lideri Karbondioksit Emisyonları

Yeni C-MAX ailesinde sunulan modeller, kullanılan en yeni teknolojiler sayesinde yüksek performansı daha az yakıt tüketimi ve daha düşük karbondioksit emisyonuyla birleştiren üstün özelliklere sahiptir. Yeni C-MAX modelleriyle, performans ya da sürüş zevkinizden ödün vermeden üstün yakıt tasarrufunun sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Yeni C-MAX’de sunulan 1.6 litre 180 PS EcoBoost benzinli motor, yalnız 154 g/km karbondioksit emisyonu üretiyor ve 8,5 saniyede saatte 0-100 km hıza ulaşabilen olağanüstü bir performans sağlıyor. Yeni C- MAX’de sunulan 1.6 litre TDCi dizel motor ise yalnız 119 g/km düzeyindeki karbondioksit emisyonu, Yeni Grand C-MAX’de sunulan 1.6 litre TDCi dizel motor ise yalnız 129 g/km karbondioksit emisyonu üretiyor.
Not: Belirtilen tüm karbondioksit emisyon g/km değerleri ile yakıt tüketim değerleri, Avrupa Komisyonu 93/116/EC yönetmeliğine göre resmi olarak onaylanmış testlerden alınmıştır. Belirtilen yakıt tasarruf değerleri, Avrupa Ekonomik Topluluğu’nun EEC 80/1268/EC yönetmeliğine dayanmakta olup, dünyanın farklı bölgelerinde yakıt tasarruflu sürüş devri sonuçlarına göre değişecektir.

 Yeni 2013 Ford C-MAX ve Grand C-MAX Fiyat Listesi

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
C-Max Trend 1.6i 125PS 47.550 TL 46.565 TL 43.290 TL
C-Max Titanium 1.6TDCi 115PS 62.950 TL 61.645 TL 57.290 TL
Grand C-Max Titanium 1.6TDCi 115PS 67.905 TL 66.495 TL 61.795 TL
Grand C-Max Titanium 1.6i EcoBoost 180PS 65.675 TL 64.315 TL 59.770 TL
C-Max Trend 1.6TDCi 115PS 56.880 TL 55.700 TL 51.775 TL
C-Max Titanium 1.6i EcoBoost 180PS 60.815 TL 59.550 TL 55.350 TL

Bir Cevap Yazın