Yeni 2013 Ford Fiesta Özellikleri ve Yorumlar

Yeni 2013 Ford Fiesta diğer modelerine adeta fark atıyor. Yeni 2013 Ford Fiesta daha emliyetli, güvenli, konforlu ve sürüş keyfine sahip. Ayrıca yeni Ford Fiesta 2013 cimri motora sahip olması cebinize ve çevreci olması doğaya dahi zarar vermiyor. Yeni Ford Fiesta  2013 incelemelerimizn detayına yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Yeni Ford FiestaTanıtım Videosu

[jwplayer mediaid=”1152″]

Ford Kinetik Tasarım

Ford Kinetik Tasarım felsefesi, her yönüyle hareket halinde enerjiye dayanıyor. Fiesta, etkileyici sportif profiliyle bu konsepti hayata geçiriyor. Belirgin hatları, atletik omuz çizgisi ve dinamik biçimde tasarlanmış
arka bölümüne kadar her çizgisi ile titizlikle tasarlanmış bir otomobil olan Fiesta, tüm bu tasarım özellikleri ile dur durak bilmeyen, atak bir otomobil etkisi yaratıyor.

[ad#orta]

Ön Izgara

Geniş, ters trapezoid ızgarası ile krom kaplı alt ızgara çerçevesi, Fiesta’nın tarzını ortaya koyan cesur ifadeyi öne çıkarıyor. Köpekbalığı burnunu ve ağzını çağrıştıran formu, heyecan verici sportif bir atılganlık duygusu yaratıyor. Kedi gözlerine benzeyen farlar, otomobile o ‘farklı yüz’ünü kazandırarak, görünümü yumuşatıyor.

Halojen Ön Farlar ve Ön Sis Farları

Geriye doğru zarif bir eğimle uzanan farlar, olağanüstü tasarımının yanında, daha aydınlık ve parlak ışığıyla gece sürüşlerinizin güvenliğini artırmak için geliştirildi.

Hız Sabitleme Sistemi

Direksiyondan kumanda edilebilen sistem sayesinde Fiesta’nızın hızını dilediğiniz hıza sabitleyebilir ve manuel olarak hızınızı artırabilir ya da düşürebilirsiniz. Bu özellik, size özellikle uzun yolda kesinlikle daha rahat bir yolculuk vaat ediyor.

Daha Az Efor Gerektiren Direksiyon Sistemi

Fiesta’da koşullara otomatik olarak uyum sağlayan Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS) standart olarak sunuluyor. Sistem, düşük hızlarda seyrederken ya da park ederken direksiyonu hafifleterek manevre yapmayı kolaylaştırır. Daha yüksek hızlarda ise (örneğin otoyolda) direksiyonu sertleştirerek yüksek hâkimiyet ve güven sağlar.
Gelişmiş özelliklere sahip EPAS sistemi, sürekli devrede kalan çoğu sistemin aksine, yalnızca gerekli durumlarda devreye girer. Bu sayede daha az enerji kullanımı ile yakıt tasarrufuna da olumlu yönde etki eder.

Anahtarsız Giriş

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde anahtarı cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan aracınıza girip çıkabilirsiniz. Sistem, elleriniz doluyken sizi anahtar arama zahmettinden kurtarır.

Aracınızı Tek Bir Dokunuşla Çalıştırın

Motoru çalıştırmak için tek yapmanız gereken önce debriyaja (otomatik modellerde fren pedalına) sonra da Ford Çalıştırma Düğmesi’ne basmaktır.

Size Üstün Konfor Sağlayan Kullanışlı Orta Konsol

Fiesta’nın gelişmiş, çok fonksiyonlu ve ergonomik orta konsolu, aracın birçok sistemini tek bir noktadan yönetmenizi sağlıyor. Ana ekranda görünen fonksiyonların birçoğuna aynı zamanda direksiyon simidi üzerinde yer alan düğmelerle de ulaşmak mümkün. Fiesta’nın tüm özellikleri gibi orta konsol da kullanışlı olduğu kadar şık bir görünüşe de sahip.

Üstün Ses Kalitesi ile Sony Müzik Sistemi

Radyo yayınlarında duyulan parazit, hışırtı ya da ses düzeyindeki iniş çıkışlar herkesi rahatsız eder. Üstün ses kalitesine sahip Sony müzik sistemi ve özel anteni sayesinde artık o günler geride kaldı! Sistem, frekans çakışmalarını ve sinyal hatalarını süzerek benzersiz bir ses kalitesi sağlıyor. Fiesta’nızla müzik dinlemenin keyfine varın… Sistem ayrıca Bluetooth® & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi ve USB girişini de bünyesinde barındırıyor.

Elleri Serbest Bırakan Güvenlik: Bluetooth®* ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Sesinizin gücüyle olağanüstü şeyler yapabilirsiniz. Üstelik bunları yaparken ellerinizi direksiyon simidinden ya da gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Fiesta’nızda Sony müzik sistemi ile birlikte sunulan Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi sayesinde ses komutlarıyla telefon edebilir ya da gelen aramaları yanıtlayabilir, radyo kanalını ya da CD’den çalan parçaları değiştirebilir veya otomatik klima üzerinde fanı güvenli bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Üstelik tümü Türkçe komutlarla… Ayrıca, Bluetooth® bağlantısını kullanarak ve kabloya gerek duymadan iPod ya da cep telefonundan müzik aktarabilirsiniz.

MP3 Çalarınızı Takın, Çalıştırın

Fiesta’da bulunan USB girişi sayesinde Bluetooth®* özelliğine sahip olmayan aygıtları da sisteme bağlayabilirsiniz. Böylece, bellek çubuğu, iPod ya da farklı bir MP3 çalarınızı kullanarak MP3 müzik dosyalarınızı aracın ses sisteminde çalabilirsiniz. Direksiyon üzerindeki düğmelerle de çalan parçaları istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

 

Otomatik Olarak Devreye Giren Silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşulları neyi gerektirirse, hızını o şekilde ayarlar. Sileceklerin çalışma hassasiyetini altı farklı hassasiyet düzeyinde ayarlayabiliyorsunuz.

Gerektiğinde Otomatik Olarak Yanan Farlar

Fiesta’da sunulan Gecikmeli Sönen Ön Farlar ile yürüyüş yolunuz aydınlanıyor. Ford Fiesta çekici ve aynı zamanda zeki – karşı koymak mümkün mü!

Dilediğiniz Kadar Serin ya da Sıcak

Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlediğinizde gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem bu sıcaklığı korur.

Otomatik Katlanan Elektrikli Yan Aynalar

Elektrikli katlanma özelliği sayesinde tam olarak kapanan aynalar, park halindeyken oluşabilecek kazalardan aynanızı koruyor.

Fiesta, Yolunuzu Kapınıza Kadar Aydınlatır

Evinize hava karardıktan sonra dönerseniz, soldaki far sinyal kolunu çekip bırakın, Fiesta’nın tüm modellerde standart olarak sunulan Ev Güvenliği Aydınlatma Sistemi farları bir süre daha açık tutarak, giriş kapınıza kadar yolunuzu aydınlatacaktır. Böylece, karanlıkta fark edilmeyen engellere takılmanız ya da üzerinize çamur sıçratmanız söz konusu olmayacaktır.

Ford Kolay Yakıt Sistemi ile Hatalı Yakıt Doldurma Riskine Son

Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksız hale gelir, çünkü aracınızın yakıt tipi dışında farklı bir yakıt pompası depoya giremez. Ford Kolay Yakıt Sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde yakıt kapağına dokunmanıza da gerek kalmaz.

Maksimum Koruma için Daha Yüksek Dayanıma Sahip Gövde

Fiesta’nın gövdesi bir çarpışma anında sizi ve yolcularınızı mümkün olduğunca koruyabilmek amacıyla en yüksek dayanıma sahip olacak şekilde tasarlandı ve üretildi. Araç gövdesinde kullanılan son derece yüksek dayanımlı çelik malzeme yanında özel olarak biçimlendirilen gövde panelleri aynı zamanda kaza anında oluşan darbe enerjisini absorbe edecek şekilde geliştirildi.

Daha Fazla Ekonomi ve Daha Düşük Emisyon Sağlayan Özellikler

ECOnetic Teknolojilerin sunduğu tüm özellikler yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu düşürmenize yardımcı olur.

Daha az enerji kullanan direksiyon sistemi

Fiesta’nın elektrik destekli direksiyon sistemi, birçok sistemden farklı olarak yalnızca gerektiğinde etkinleşiyor; bu sayede daha az enerji kullanıyor ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için Vites Artırma İkazı

Araç panelinde yer alan bir gösterge ışığı, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini bildiriyor. Basit olduğu kadar etkili bir özellik!

Tümüyle Yeniden Geliştirilmiş Dizel Motor Seçenekleri

Fiesta’da bulunan 1.4 ve 1.6 litrelik Duratorq dizel motorlar, daha duyarlı, daha ekonomik ve daha çevreci özelliklerle yeniden tasarlanmıştır. Daha da düşük karbondioksit emisyonu elde etmek için her iki motorda da egzozdan çıkan partikülleri %95’e kadar filtreyen Dizel Partikül Filtresi (C-DPF) bulunur.

Güç ve Tasarruf Sağlayan Benzinli Motorlar

Fiesta’da tasarruf ya da performans tercihinize göre ekonomik 1.25 litre Duratec motordan başlayıp, serinin en iyisi olan ve 120 PS gibi yüksek güç sunan 1.6L Ti-VCT motora kadar farklı motor seçenekleri bulunuyor. Bir diğer seçenek olan 1.4 Durateq motor manuel ya da otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor.

Saniyeden Daha Kısa Sürede Devreye Giren Güvenlik Sistemleri

Fiesta’da size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak amacıyla sunulan Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak amacıyla önceki modellere göre çok daha fazla sayıda hava yastığı ile birlikte gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri teknolojilerini de bünyesinde barındırmaktadır.

Her Açıdan Koruyan Hava Yastıkları

Fiesta’da sizi koruyan çok sayıda hava yastığının bulunduğunu bilmek kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Sürücü ve yolcular için ön hava yastıklarına ek olarak, yan perde hava yastıkları da Fiesta’da sunulmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, sürücünün dizlerini korumak üzere diz hava yastığı da bulunmaktadır.

İleri Teknoloji Ürünü Yüksek Koruma Sağlayan Koltuklar ve Emniyet Kemerleri

Fiesta’nın tüm koltuklarında üç noktalı emniyet kemerleri bulunur. Ayrıca, ön koltuklar darbenin önden gelmesi durumunda yolcunun emniyet kemeri içinde sürüklenmesi, bir başka deyişle kemerin altından kaymasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır Ön koltuk emniyet kemerleri, boyun zedelenmelerinin önlenmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Küçük Yolcular için Daha Güvenli Koltuklar

Fiesta’da, arka koltuklarda yolculuk yapan çocuklar için özel olarak geliştirilen çocuk koltuğu bağlantı aparatı standart olarak sunulmaktadır.

Elektronik Denge Programı (ESP)

Sisteme entegre algılayıcılar vasıtasıyla direksiyon ve tekerlekler sürekli olarak gözlemleniyor ve ani bir frenleme ya da direksiyon hareketi durumunda ESP devreye girerek tekerleklere gerekli güç ve fren ayarlarını otomatik olarak yapıyor. Tüm bu özellikler, acil koşullarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)

Tüm modellerde standart olan ABS, ani frenleme sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önlüyor. Virajlarda fren yapmanız ya da aniden durmanız gerektiğinde aracınızın kaymasını engelliyor. Bu sistem, fren yaparken daha fazla stabilite sağlamak üzere fren gücü dağıtımı (EBD) sistemi ile birlikte çalışıyor.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

EBA, acil durumlarda durma mesafesinin azaltılmasına yardımcı oluyor, gerektiğinde tam fren gücünün devreye girmesini sağlıyor. Sert fren yaptığınızda devreye giren acil fren, anında yanan dörtlü flaşörler ile diğer sürücüleri uyarıyor.

Gelişmiş Aydınlatma Sistemi ile Gece Sürüşleri Daha Güvenli

Daha parlak, yoğun ve uzun hüzmeli aydınlatma özelliklerine sahip Halojen Projektör Farlar görmenizi (ve görülmenizi) kolaylaştırarak daha güvenli bir sürüş sağlar.

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Gece sürüşlerinde, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetine göre yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırıp, güvenli hale getirir.

Eğlenceli olmasının yanında bir o kadar da çekici olan Fiesta, sahip olduğu yüksek güvenliğe sahip kilit sistemi ve immobilizer sayesinde aynı zamanda çok güvenli bir araç. Immobilizer teknolojisiyle motor yalnızca önceden programlanmış olan orjinal araç anahtarı ile çalıştırılabiliyor.

Ford Fiesta Modelleri

Bakmak İstediğiniz modelin üzerine tıklamanız yeterli…

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 2013 Yeni Ford Fiesta Detaylı Fiyat Listesi

Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili) Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)
Trend 1.25i 82PS 5K 34.755 TL 33.385 TL 31.000 TL
Trend 1.4i 96PS A/T 5K 40.225 TL 38.650 TL 35.885 TL
Trend 1.4TDCi 70PS 5K 41.915 TL 40.270 TL 37.390 TL
MyFiesta II 1.25i 82PS 5K 37.585 TL 36.115 TL 33.535 TL
MyFiesta II 1.4i 96PS A/T 5K 41.250 TL 39.630 TL 36.795 TL
Titanium 1.4i 96PS 5K 39.225 TL 37.690 TL 34.995 TL
Titanium 1.4i 96PS A/T 5K 42.520 TL 40.850 TL 37.930 TL
Titanium 1.4TDCi 70PS 5K 44.810 TL 43.050 TL 39.965 TL
Titanium 1.6TDCi 95PS 5K 49.450 TL 47.505 TL 44.095 TL
Sport 1.6i 120PS 3K 42.675 TL 41.000 TL 38.070 TL

Bir Cevap Yazın